Najpopularniejszy serwis showbiznesowy w social mediach
Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto Film i TV kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Pogrzeb Macieja Damięckiego. Rodzina musi zmierzyć się z poważnym problemem
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 18.11.2023 08:20

Pogrzeb Macieja Damięckiego. Rodzina musi zmierzyć się z poważnym problemem

Maciej Damięcki
Rodzina Macieja Damięckiego ma problem z pogrzebem, fot. KAPiF

W piątkowe popołudnie świat polskiego show-biznesu zatrzymał się na chwilę z powodu informacji o śmierci Macieja Damięckiego. Aktor zyskał rozgłos dzięki wielu rolom filmowym i serialowym. Teraz bliscy pochłonęli się w organizacji ostatniego pożegnania 79-latka. Istnieje jednak drobny szczegół, który może uniemożliwić im potencjalnie oczywisty pochówek.

Nie żyje Maciej Damięcki. Rodzina pożegnała znanego aktora

Jako pierwsi wieści o odejściu aktora potwierdziły jego dzieci. W mediach społecznościowych Mateusza i Matyldy Damięckich pojawiły się posty związane z ojcem wraz z krótkim pożegnaniem. Śmierć znanego artysty była bolesnym ciosem dla gwiazd, które składały jego bliskim kondolencje. Nie zabrakło także słów pożegnania od ekipy serialu "M jak miłość", gdzie Maciej Damięcki występował od 2001 roku.

Z największym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Przyjaciela Macieja Damięckiego, który od samego początku współtworzył nasz serial. Dziękujemy Ci za Twój uśmiech, ciepło i życzliwość, jaką nas zawsze otaczałeś. Rodzinie składamy najszczersze kondolencje - przekazano.

Teraz naturalnym krokiem jest organizacja ostatniego pożegnania 79-latka. Wbrew pozorom przed bliskimi zmarłego pojawił się poważny problem.

Teresa Lipowska i produkcja "M jak miłość" żegnają Macieja Damięckiego. "Straszna strata". Tak przyjęli wiadomość na planie Niezwykła historia braci Damięckich. Brano ich za bliźniaków, a dziś Damian pogrążony jest w żałobie

Grób Damięckich na warszawskich Powązkach

Maciej Damięcki pochodził z bardzo uzdolnionej rodziny. Jako syn aktorskiego duetu (Dobiesława Damięckiego i Ireny Górskiej-Damięckiej) naturalne było, że pójdzie w ślady rodziców. Podobnie uczynił jego starszy brat, Damian Damięcki, który jest znanym aktorem filmowym i teatralnym. 

Smykałkę do aktorstwa 79-latek zaszczepił także dzieciom, które tworzą kolejne pokolenie artystycznego rodu. W ostatnim czasie jednak nad głowami rodziny zebrały się czarne chmury. Maciej Damięcki nie jest jedyną osobą z bliskiego otoczenia, która opuściła Mateusza i Matyldę. Rodzeństwo na początku września musiało pożegnać ciocię, Barbarę Borys-Damięcką. 

Gwiazda została pochowana na cmentarzu na Powązkach, gdzie znajduje się rodzinny grób Damięckich. Spoczęli tam m.in.: rodzice i dziadkowie Macieja Damięckiego. Naturalne byłoby, że aktor niedługo do nich dołączy. Pojawiły się jednak problemy z realizacją tego założenia.

Maciej Damięcki
Rodzina Macieja Damięckiego ma problem z pogrzebem, fot. KAPiF

Pogrzem Macieja Damięckiego. Gdzie zostanie pochowany?

Warszawskie Powązki są miejscem, gdzie co roku zbiera się tłum żałobników w czasie obchodów Wszystkich Świętych. To w tym miejscu spoczęli najbardziej zasłużeni i znani Polacy. Jak donosi Super Express, w ostatnim czasie dochodzi jednak do remontów, które uniemożliwiają dostanie się do niektórych nagrobków.

Naturalne byłoby, gdyby aktor spoczął wraz z rodzicami, jednak pojawia się problem natury logistycznej. Wciąż trwa remont zabytkowego muru Katakumb na Starych Powązkach. Z tego powodu utrudniony jest dostęp do pomników usytuowanych wzdłuż remontowanego zabytku. Jak informowaliśmy pod koniec października, groby znanych Polaków położone w Alei Zasłużonych są cały czas osłonięte folią i niedostępne - czytamy na se.pl.

Przez prace rodzina Macieja Damięckiego może mieć problem z organizacją ostatniego pożegnania aktora w zaszczytnym miejscu. Alternatywą może być jednak grób pierwszej żony 79-latka. Anita Dymszówna spoczęła na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie.

Na razie jednak bliscy zmarłego nie podzielili się publicznie szczegółami pogrzebu. Tłum z pewnością będzie chciał po raz ostatni oddać hołd znakomitemu artyście.

Maciej Damięcki
Rodzina Macieja Damięckiego ma problem z pogrzebem, fot. KAPiF
Maciej Damięcki
Rodzina Macieja Damięckiego ma problem z pogrzebem, fot. KAPiF
Maciej Damięcki
Rodzina Macieja Damięckiego ma problem z pogrzebem, fot. KAPiF
Maciej Damięcki
Rodzina Macieja Damięckiego ma problem z pogrzebem, fot. KAPiF

Źródło: SE