Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Czarny rok dla rodziny Damięckich. Nie tylko Maciej Damięcki nie żyje
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 17.11.2023 16:01

Czarny rok dla rodziny Damięckich. Nie tylko Maciej Damięcki nie żyje

Czarny rok dla rodziny Damięckich, fot. KAPiF
Czarny rok dla rodziny Damięckich, fot. KAPiF

Maciej Damięcki nie żyje. O jego śmierci w mediach społecznościowych poinformowały dzieci: Matylda i Mateusz. Odejście ojca to dla nich nie pierwsza rodzinna strata w tym roku. Wcześniej odeszła również inna ważna osoba…

Maciej Damięcki nie żyje

Maciej Damięcki, wybitny aktor, znany m.in. z “Bandy” Zbigniewa Kuźmińskiego, czy “Ludzi z pociągu” Kazimierza Kutza, zmarł 17 listopada. Wiadomość o śmierci przekazały jego dzieci.

Odszedł w wieku 79 lat, a jego strata to ogromny cios dla polskiego kina i telewizji. Gwiazdor pracował niemal do ostatnich chwil, zaledwie tydzień temu na ekrany wszedł ostatni film z jego udziałem.

Maciej Damięcki
Maciej Damięcki nie żyje, fot. KAPiF
Rodzina żegna Macieja Damięckiego. Dzieci doczekał się dopiero z drugą żoną Maciej Damięcki długo walczył z chorobą. Diagnoza wróciła do niego po latach

Kolejny cios dla Damięckich

Zarówno Mateusz Damięcki jak i jego siostra Matylda zamieścili w swoich mediach społecznościowych krótkie komunikaty dotyczące śmierci ojca. Aktorka opatrzyła go dodatkowo własnoręcznym rysunkiem przedstawiającym tatę.

Odejście ojca to ogromny, ale niejedyny cios dla rodziny Damięckich w tym roku. Zaledwie trzy miesiące temu straciła ona innego ważnego członka, również związanego z teatrem i telewizją.

Maciej Damięcki z dziećmi
Maciej Damięcki z dziećmi: Matyldą i Mateuszem, fot. KAPiF

Czarny rok dla rodziny Damięckich

9 czerwca Mateusz i Matylda Damięccy pożegnali swoją ciocię Barbarę Borys-Damięcką, pierwszą żonę brata Macieja - Damiana Damięckiego. Reżyserka teatralna i telewizyjna zmarła, przeżywszy 85 lat.

Oprócz działalności artystycznej zaangażowana była również w życie polityczne. Przez cztery kadencje pełniła funkcję senatora, wywodząc się z kręgu Platformy Obywatelskiej. Była matką znanego z serialu “Belfer” Grzegorza Damięckiego.

Barbara Borys-Damięcka
Barbara Borys-Damięcka, fot. KAPiF
Maciej Damięcki
Maciej Damięcki, fot. KAPiF
Maciej Damięcki
Maciej Damięcki, fot. KAPiF