Media bez wyboru Żródło: Media bez wyboru

Daria Ładocha opowiedziała o ciężkim porodzie. Lekarze ostrzegali, że dziecko może być chore. "Popadłam w depresję"

9 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Daria Ładocha szczerze o doświadczeniach związanych z porodem i pierwszymi miesiącami życia dziecka. Blogerka wyznała, że zmagała się wówczas z silnym lękiem i depresją. Podczas udziału w programie “Plotkersi” wypowiedziała się także na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

  • Daria Ładocha od lat uczestniczy w produkcji formatu “Dzień Dobry TVN”
  • Na początku macierzyńskiej drogi blogerka doświadczała wielu osobistych trudności
  • W programie “Plotkersi” wypowiedziała się również na temat ostatniego wyroku TK

Postać Darii Ładochy nie jest obca telewidzom stacji TVN. Od kilku lat blogerka i miłośniczka zdrowego żywienia w ramach “kulinarnego kąciku” w programie Dzień Dobry TVN zapoznaje rodaków z kuchennymi sposobami na przygotowanie zdrowych, smacznych posiłków. Prywatnie Daria Ładocha jest matką dwóch córek - Laury i Matyldy.

Trudne początki macierzyństwa Darii Ładochy

O czym nie każdy wie, pierwsze macierzyńskie kroki Darii Ładochy były niezwykle trudne. Podczas jednego z wywiadów przyznała, że było to związane z oceną stanu zdrowia jej córeczki, jakiej dokonali lekarze. Starsza pociecha dostała 0 punktów w skali Apgar.

- Powiedziano mi, że w wyniku niedotlenienia wady rozwojowe będą się pojawiać na każdym kroku i mam się na to przygotować. Bardzo ciężko jest młodej matce usłyszeć taką diagnozę - mówiła parę miesięcy temu w rozmowie z Agatą Młynarską.

Na potrzeby programu “Plotkersi” Daria Ładocha w myślach jeszcze raz powróciła do ciężkich chwil tamtego okresu. Pierwszy rok życia córeczki oznaczał dla blogerki życie w nieustannym lęku o przyszłość. Natłok emocji i obaw doprowadził w jej przypadku do rozwoju depresji.

Nie żyje Mary Wilson, współzałożycielka legendarnego zespołu The Supremes. Miała 76 latNie żyje Mary Wilson, współzałożycielka legendarnego zespołu The Supremes. Miała 76 latCzytaj dalej

- Rok życia w lęku, co się wydarzy, bo lekarze powiedzieli, że przez dwa lata mogą ujawniać się jakieś rzeczy. Więc jak na takie dziecko się patrzy? (...) przez tę niewiedzę popadłam w bardzo duży lęk i depresję poporodową i przez pierwszy rok życia niewiele pamiętam. Wszystkim kobietom po porodzie, czy mają epizod depresyjny czy depresję poporodową, trzeba pomóc - zaznacza Daria Ładocha.

Daria Ładocha doświadczała również trudności na polu samego obcowania z niemowlęciem. Choć jej koleżanki zapewniały, że macierzyństwo to coś, co ma się we krwi, bolgerka potrzebowała czasu, by wszystkiego się nauczyć.

- Ten pierwszy rok ja się w ogóle nie znałam się na obsłudze dziecka. Nie urodziłam się mamą, nauczyłam się być mamą - wspomina.

Daria Ładocha o Strajku Kobiet. “Wściekłam się”

Udział w programie “Plotkersi” i rozmowa o trudnych początkach macierzyństwa była dla Darii Ładochy okazją do tego, by poruszyć temat Strajku Kobiet. Jak mówi blogerka, wiadomość o wyroku Trybunału Konstytucyjnego wyzwoliła w niej złość. Blogerka pragnie dla swoich córek przyszłości, w której obie będą miały możliwość wyboru.

- Tak jak większość kobiet wściekłam się, ponieważ mam dwie córki i uważam, że mają prawo decydować o sobie - powiedziała.

Ładocha

Ładocha 2

Źródło: instagram.com/darialadocha

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Mamalyga, Plotek, Wprost

Następny artykuł