Swiatgwiazd.pl > Newsy > Dariusz Kordek: Życie prywatne. Żony, dzieci, związek z Edytą Górniak
Natalia Cieślak
Natalia Cieślak 26.01.2023 13:47

Dariusz Kordek: Życie prywatne. Żony, dzieci, związek z Edytą Górniak

Dariusz Kordek
fot. KAPiF

Dariusz Kordek to aktor teatralny i filmowy, znany z takich produkcji jak "1920 Bitwa Warszawska", "Po prostu przyjaźń" czy "Żmijowisko". Aktualnie jest w związku małżeńskim z Elizą Jędrzejewską, z którą ma dwójkę dzieci. W latach 90. jego miłością była zaś Edyta Górniak.

Drogi byłych kochanków ponownie skrzyżowały się w pewnym programie. Wokalistka była w nim jurorką, a artysta uczestnikiem. Górniak nie hamowała się od niemiłych komentarzy w jego stronę, udało mu się jednak odbić piłeczkę.

Dariusz Kordek spotykał się z Edytą Górniak

W 1993 roku aktor zaczął spotykać się z jedną z największych polskich gwiazd, Edytą Górniak. Poznali się podczas prób do musicalu "Metro", szybko połączyło ich uczucie. Para podobno snuła nawet plany o ślubie i założeniu rodziny. Niestety, postanowili się rozstać w 1996 roku. 

Oboje zapewniali, że po rozstaniu zostali przyjaciółmi. W jednym z wywiadów Kordek wyznał, że zbyt długo tkwił w tym związku. Wokalistka miała mu ponoć za to za złe. Ich drogi skrzyżowały się ponownie w programie "Jaka to melodia" w 2008 roku. Górniak była w nim jurorką, aktor pojawił się tam jako uczestnik. 44-latka nie szczędziła mu niemiłych komentarzy, ale postanowił się odgryźć. Spotkaliśmy się niedawno w „Jak Oni śpiewają”. Pisało się, że wyżywała się na mnie jako jurorka, ale ja tego nie odebrałem w ten sposób. Edyta po prostu idealnie wpasowała się w konwencję programu i może nie do końca wiedziała, jak do mnie podejść. Nie mam do niej żalu za lekkomyślne i chybione komentarze. Całkowicie ją rozgrzeszam – powiedział w rozmowie z "Super Expressem".

Dariusz Kordek: żony, życie prywatne

Jego pierwszą żoną była modelka Agnieszka Gewert, z którą rozwiódł się po siedmiu latach w dość nieprzyjemnej atmosferze. Aktorowi udało się uzyskać decyzję o unieważnieniu małżeństwa kościelnego.

- Wtedy już pracowałam jako modelka, męża poznałam na planie serialu, w którym grałam. Poza tym mam inny wyuczony zawód i nie zależy mi na sztucznym lansowaniu się - mówiła Gewert "Faktowi". W 2010 roku Kordek stanął po raz drugi na ślubnym kobiercu u boku technolog żywności i modelki Elizy Jędrzejewskiej, z którą doczekał się dwójki dzieci, syna Maksymiliana i córki, Marii.

Jestem mężem i ojcem. To mój pierwszy dom i najważniejsza rola w życiu powiedział w rozmowie z "Galą".

Kordek ma również za sobą karierę muzyczną, w 1996 roku wydał album zatytułowany "Tylko cień...", a w 2004 roku nagrał płytę "Sztuka kochania, czyli serdeczne porachunki" w duecie z Olgą Bończyk. W ubiegłym roku aktor pojawił się w serialu fabularnym "Korona królów. Jagiellonowie", w którym zagrał Hermana z Cylii.

Dariusz Kordek i Edyta Górniak
fot. KAPiF

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Paulina Smaszcz do kobiet. Mocny przekaz byłej żony Kurzajewskiego

  2. Dorota Szelągowska przeszła trudne chwile. Zwróciła się do fanów

  3. Syn wspomina Franciszka Pieczkę. Taki był naprawdę. "Wierzył, że chłop musi potrafić to i owo"

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Źródło: viva.pl