Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Data i miejsce pogrzebu Stanisławy Ryster. Przekazano informacje na temat pochówku legendy telewizji
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 04.04.2024 15:47

Data i miejsce pogrzebu Stanisławy Ryster. Przekazano informacje na temat pochówku legendy telewizji

Stanisława Ryster, fot. KAPIF
Stanisława Ryster, fot. KAPIF

Kiedy odbędzie się pogrzeb Stanisławy Ryster? Są już znane szczegóły. Data i miejsce pochówku legendarnej prezenterki TVP zostały przekazane do wiadomości publicznej.

Stanisława Ryster nie żyje

Stanisława Ryster urodziła się 2 maja 1942 roku we Lwowie. Zmarła kilka dni temu – pod koniec marca (dokładna data śmierci nie jest jeszcze znana). Smutne wieści o jej śmierci potwierdziła najbliższa rodzina. Jako pierwszy komunikat o odejściu prezenterki zamieścił Mariusz Machnikowski, jeden z wielokrotnych zwycięzców teleturnieju. Jego słowa rozdzierają serce, znajdziecie je poniżej.

Ryster zmarła w wieku 82 lat. Teraz żegnają ją wszyscy, którzy ją znali.

Zmarła Stanisława Ryster. Jeśli ktoś był legendą TVP, to Ona na pewno. Pochwalę się – w jednym z wywiadów powiedziała, że spotkała się niedawno z "jednym ze swoich ulubionych graczy". Potwierdziła mi potem, że to chodziło o mnie –  tydzień wcześniej zaprosiłem Ją na kawę –  napisał Machnikowski.

Stanisława Ryster nie żyje. Odeszła legenda telewizji TVP zrobiła świństwo Stanisławie Ryster. "To było chamstwo". Legenda przed śmiercią ujawniła przykre szczegóły

Pogrzeb Stanisławy Ryster. Data i miejsce

“Fakt” przekazał informacje na temat daty i miejsca pogrzebu Stanisławy Ryster. Uroczystości pogrzebowe gwiazdy odbędą się 10 kwietnia o godz. 13:30 na Starych Powązkach w Warszawie.

Dlaczego Stanisława Ryster odeszła z TVP?

Ryster była przerażona, kiedy w latach 70. zaproponowano jej prowadzenie teleturnieju. Bała się, że temu nie podoła. Okazała się jednak kultową prowadzącą „Wielkiej gry”, która dbała o każdy detal na planie, włącznie ze strojami uczestników. Dlatego postawa szefów TVP wiele lat później dziwi tak bardzo.

Stanisława dowiedziała się z mediów, że Telewizja Polska kończy emisję „Wielkiej gry”.

Nikt nie powiedział: "Taka nasza decyzja". A w pełni na to zasłużyłam i nagrodami, i tytułem gwiazdy telewizyjnej. Nie mieli ze mną kłopotów, nie było żadnych uwag – tłumaczyła prezenterka w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów".

Nawet po latach miała ogromny żal do TVP.

Zrobili mi świństwo, bo ukrywali w tajemnicy do ostatniej chwili, że zdejmują z anteny "Wielką grę". Dowiedziałam się o tym z porannej prasy. To był szczyt chamstwa. Jak zdjęli mój program, to moja noga więcej tam nie postała. I już nie postanie – zarzekała się w rozmowie z "Faktem". 

Obietnicy tej niestety dotrzymała. Po 2006 roku odsunęła się ze świata mediów. Wiele razy proponowano jej powrót do telewizji, ale zarzekała się, że zamknęła ten rozdział.

Stanisława Ryster nie żyje, kim była, kariera, odejście z TVP
Stanisława Ryster w 2016, fot. KAPiF
Stanisława Ryster nie żyje, kim była, kariera, odejście z TVP
Stanisława Ryster w 2007, fot. KAPiF
Stanisława Ryster nie żyje, kim była, kariera, odejście z TVP
Stanisława Ryster w 2008, fot. KAPiF

Źródło: Wysokie Obcasy, Fakt