Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Dawno niewidziany Grzegorz Markowski nagrał wideo dla fanów. Ponad milion osób obejrzało nagranie. Wzruszenie sięga zenitu
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 27.12.2023 15:55

Dawno niewidziany Grzegorz Markowski nagrał wideo dla fanów. Ponad milion osób obejrzało nagranie. Wzruszenie sięga zenitu

Grzegorz Markowski
Grzegorz Markowski, fot. KAPIF

Grzegorz Markowski już jakiś czas temu zakończył swoją działalność artystyczną. Wokalista skupił się na odpoczynku i swoim zdrowiu. Wierni fani artysty nie ukrywali wzruszenia, gdy zobaczyli wideo opublikowane przez jego córkę. 

Kariera muzyczna Grzegorza Markowskiego

Grzegorz Markowski to niekwestionowana legenda polskiego rocka. Jego kariera zaczęła się w latach 70. XX wieku. Popularność zaczęła się rozwijać, kiedy dołączył do zespołu Perfect. Grupa rozpadła się na kilka lat, a podczas tego czasu Markowski pracował przy budowie metra warszawskiego jako malarz! 

Muzyka jednak była jego największą pasją. W latach 90. powrócił do Perfectu. Przeboje tego zespołu są znane wszystkim pokoleniom Polaków. Do najpopularniejszych należą: “Nie płacz Ewka”, “Kołysanka dla Nieznajomej”, “Niewiele ci mogę dać” czy “Chcemy być sobą”

Grzegorz Markowski zawsze bardzo chronił swoją prywatność. Wiadomo jednak, że jego córka Patrycja Markowska poszła w ślady ojca i również zajmuje się muzyką.

Grzegorz Markowski wraca do Perfectu! Podano datę wspólnego koncertu Patrycja Markowska szczerze o stanie swojego ojca. To nie jest dobra wiadomość dla fanów Grzegorza

Grzegorz Markowski zakończył działalność muzyczną

Ostatnia trasa koncertowa Perfectu została przerwana ze względu na zły stan zdrowia Grzegorza Markowskiego. 

Graliśmy dla Was wiernie przez ostatnich 40 lat. Wszystko musi mieć jednak swój koniec. Perfect też. Nie żegnamy się z Wami ze sceny, tak jak tego chcieliśmy, bo czas pożegnania nadszedł niespodziewanie – mówił Markowski o przejściu na emeryturę. 

Okazało się, że początkowo nie było to jednogłośną decyzją całego zespołu, a powodem było zdrowie wokalisty. 

Grzegorz Markowski podjął decyzję o odejściu z zespołu. Nic i nikt nie może już tego zmienić. Dziękujemy Wam za te wszystkie wspólne lata. Zespół Perfect odchodzi do historii, ale nasza muzyka pozostanie z Wami na zawsze – napisali w oświadczeniu członkowie zespołu.

Od czasu podjęcia decyzji o emeryturze Markowski nie udziela się muzycznie, oprócz sporadycznych występów ze swoją córką.

W tym roku kończy 70 lat, to jest taki wiek słuszny. On to jest rockandrollowiec, nie skarży się, jest dzielny. świetnie brzmi, jak wychodzi na scenę, to widzę reakcję ludzi. Graliśmy we Wrocławiu, w Radiu Wrocław i przysięgam, cztery osoby w pierwszym rzędzie płakały, jak go widziały, naprawdę! Miały łzy wzruszenia, stąd też moja odwaga, żeby go czasami gdzieś wyciągać – wypowiadała się Markowska.

Grzegorz i Patrycja Markowscy, instagram @patrycja_markowska_official
Grzegorz i Patrycja Markowscy, instagram @patrycja_markowska_official

 

Świąteczne wideo dla fanów Markowskiego

Patrycja Markowska z okazji tegorocznych świąt opublikowała nagranie, na którym wraz ze swoim ojcem – Grzegorzem Markowskim wykonują kolędę. Były wokalista Perfectu grał na gitarze, Patrycja śpiewała i trzymała ukulele. Markowscy wykonali pieśń “Bóg się rodzi”, a fani oszaleli z radości. 

Jak miło widzieć Pani tatę w tak dobrej formie, mimo wycofania się z życia artystycznego. Perfect!

Zdrowia i miłości! ile bym dała za taki koncert! ślicznie! 

Pani tatę kocham od najmłodszych lat. Życzę dużo zdrówka i jeszcze wielu takich świąt – pisali wzruszeni fani.

 

Grzegorz Markowski, fot. KAPiF
Grzegorz Markowski, fot. KAPiF
Grzegorz Markowski, fot. KAPiF
Grzegorz Markowski, fot. KAPiF
Grzegorz Markowski, fot. KAPiF
Grzegorz Markowski, fot. KAPiF