Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Edyta Górniak pisze autobiografię. Wspomina "o katach i oprawcach"
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 23.06.2024 08:13

Edyta Górniak pisze autobiografię. Wspomina "o katach i oprawcach"

Edyta Górniak
fot. KAPiF

Edyta Górniak jest jedną z najpopularniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, a o jej życiu prywatnym słyszeliśmy już niestworzone historie. Teraz nadszedł czas, by piosenkarka przedstawiła fanom prawdziwą wersję wydarzeń. W tym celu zabrała się za pisanie autobiografii. Kto może się bać tego dzieła?

Edyta Górniak jakiej jeszcze nie znaliśmy

O wyjątkowej piosenkarce usłyszeliśmy pierwszy raz podczas koncertu "Debiuty" na słynnym festiwalu w Opolu 1986 roku. Tam otrzymała wyróżnienie, a następnie występowała w głośnych musicalach. Wystarczyło kilka lat, by usłyszał o niej świat.

W 1994 roku zajęła 2. miejsce w konkursie Eurowizji z utworem "To nie ja". Do dziś nikt nie dorównał jej sukcesowi. Edyta Górniak jest jedna z najbardziej rozchwytywanych piosenkarek polskiego show-biznesu.

O jej życiu zawodowym i prywatnym powstała masa artykułów, a życiorys opiewa w zaskakujące epizody. Teraz przyszedł czas, by piosenkarka sama opowiedziała swoją historię. Wyznała, że jest w trakcie pisania autobiografii. Co może znaleźć się wewnątrz dzieła?

Tylko u nas: Numer Edyty Górniak trafił w ręce milionera. Słono za niego zapłacił Na balu o Omeny nagle pojawiła się Edyta Górniak

Edyta Górniak wzięła się za pisanie autobiografii. Kiedy premiera?

W ostatnich latach wiele gwiazd postanowiło samodzielnie opowiedzieć historię swojego życia. Na rynku pojawiły się autobiografię m.in.: Eltona Johna czy Beaty Kozidrak. Jedną z najgłośniejszych publikacji była pozycja księcia Harry'ego, który ujawnił milionom czytelników sekrety rodziny królewskiej i kulisy życia w cieniu starszego brata, następcy tronu, księcia Williama.

Teraz "polska diwa sceny muzycznej" ma szansę opowiedzieć własną historię. Książka ma pojawić się jeszcze w tym roku i to nie bez powodu. Edyta Górniak jest w szale uniesień po świętowaniu jubileuszu występu na Eurowizji. Co skłoniło ją do napisania autobiografii?

Jest to taki rok jubileuszowy, że postanowiłam to świętować na różne sposoby. Będzie to dosyć ważny moment mojego życia, dlatego że zawsze starałam się być osobą łagodną. Wydaje mi się, że jestem z natury, poza moim wyborem filozoficznym życia, żeby jednak patrzeć na wszystko z sercem, ale jest kilka historii przekłamanych i myślę, że warto, by ludzie poznali prawdziwą historię Edyty Górniak - wyznała w rozmowie z radiową Jedynką.

Zapowiedź piosenkarki sugeruje, że będzie chciała obnażyć kilka faktów ze swojego życia. Komu może to się nie spodobać?

Edyta Górniak chce "odkłamać" własną historię. Kto może się bać?

Edyta Górniak zdradziła, że jeden z rozdziałów zostanie poświęcony najważniejszemu etapowi w jej muzycznej karierze, przygotowaniom i promocji jej występu na Eurowizji.

Oddałam temu cały rozdział w swojej książce. Podjął pan bardzo ciekawy, ale złożony wątek - zachęciła w rozmowie z Onetem.

Nie da się ukryć, że piosenkarka ma bogaty życiorys, który opiewa nie tylko w zawodowe sukcesy, ale także miłosne rozterki czy gwiazdorskie konflikty. Sama przecież wychowuje syna, Allana, który przyszedł na świat z jej burzliwej relacji z Dariuszem Krupą. Niejeden portal rozpisywał się także o zajadłych kłótniach z m.in.: Dodą czy Justyną Steczkowską. Piosenkarka opowie w szczegółach, co między nimi zaszło? Autobiografia może wstrząsnąć show-biznesem.

Czas, by wiele historii na mój temat "odkłamać". Celem książki nie jest nikogo przestraszyć. Jest to raczej niełatwa podróż w przeszłość. Jeśli ktoś zapisał się w moim życiu jako kat, czy oprawca, to sam przecież wybrał rolę w tej historii - stwierdziła.

Czy książka pomoże w nowy sposób spojrzeć na historię Edyty Górniak i przez co przechodziła w ponad 30-letniej karierze? Miejmy nadzieję, że dowiemy się tego jeszcze w tym roku.

Edyta Górniak, fot. KAPiF
Edyta Górniak pisze autobiografię. Kto może się obawiać?, fot. KAPiF
Edyta Górniak, fot. KAPiF
Edyta Górniak pisze autobiografię. Kto może się obawiać?, fot. KAPiF
Edyta Górniak, fot. KAPiF
Edyta Górniak pisze autobiografię. Kto może się obawiać?, fot. KAPiF

Źródło: Onet, Jedynka