Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Elżbieta Sommer nie żyje! Zmarła legenda Telewizji Polskiej
Anna Lipska
Anna Lipska 07.12.2023 21:36

Elżbieta Sommer nie żyje! Zmarła legenda Telewizji Polskiej

Elżbieta Sommer nie żyje
Elżbieta Sommer nie żyje, fot. AKPA

Elżbieta Sommer nie żyje! Zmarła legenda Telewizji Polskiej Wiek i przyczyny śmierci prezenterki. Smutne wieści obiegły media w całej Polsce.

Elżbieta Sommer nie żyje

Elżbieta Sommer, legendarna postać i osobowość telewizyjna z czasów PRL i lat 90., nie żyje. Słynna Pani Chmurka, która przez prawie pół wieku, bo od 1957 do 2004 roku dostarczała prognozy pogody, zmarła w wieku 87 lat. 

Jej praca, najpierw po "Dzienniku", a następnie po "Wiadomościach", pozostaną w pamięci widzów. Co wiadomo o okolicznościach jej śmierci?

TYLKO U NAS: Przykre sceny na pogrzebie Gabriela Seweryna. "Wziął go za szmaty i wyrzucił" Gabriel Seweryn przed śmiercią stracił cały majątek. Dorobek życia trafił w obce ręce

Elżebieta Sommer nie żyje. Kto przekazał smutne wieści?

O śmierci słynnej Pani Chmurki poinformował w czwartek po południu jej zięć Jerzy Kozak. 

Dziś rano zmarła moja teściowa, telewizyjna Chmurka Elżbieta Sommer - przekazał we wpisie w mediach społecznościowych. 

Smutne wieści o śmierci Elżbiety Sommer pojawiły się także na profilu Telewizji Polskiej.

Nie żyje słynna pogodynka #ElżbietaSommer 🖤 Przez dziesięciolecia związana z TVP. Miała 87 lat. #badzmyrazemtvp - napisano.

Pod postem zaroiło się od kondolencji. Nie podano do wiadomości publicznej przyczyn śmierci legendarnej pogodynk.

Kim była Elżbieta Sommer?

Elżbieta Sommer od 1963 pracowała w telewizji jako pogodynka, najpierw w duecie z Czesławem "Wicherkiem” Nowickim, potem go zastąpiła.

Pracę w telewizji rozpoczęła w 1957, w wieku zaledwie 20 lat, przechodząc z Dowództwa Wojsk Lotniczych, gdzie pełniła funkcję inspektora. W wywiadzie dla Retro TVP przyznała, że zajmowała się tam “liczeniem karabinów przeciwlotniczych”. Pracowała także w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W latach 60. równocześnie studiowała zaocznie na Wydziale Biologii i Nauki o Ziemi Uniwersytetu w Poznaniu. Odeszła na emeryturę w lipcu 2004.  W 2004 roku Elżbieta Sommer, mając 68 lat, zdecydowała się przejść na emeryturę. Zakończyła pewien etap w historii TVP. Zawsze była fachowo przygotowana, a widzowie ja uwielbiali. 

Ciekawostką jest to, że Elżbieta Sommer została wspomniana w utworze “Stan pogody” z albumu ”Dziękuję, nie tańczę" Anny Jurksztowicz z 1987 roku.

Elżbieta Sommer nie żyje, fot. Akpa
Elżbieta Sommer nie żyje, fot. AKPA