Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Eurowizja 2024. Doda skomentowała występ Bambie Thug
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 08.05.2024 14:15

Eurowizja 2024. Doda skomentowała występ Bambie Thug

Doda i Bambie Thug
fot. Instagram/KAPiF

Eurowizja 2024. Pierwszy półfinał już za nami. Nie zabrakło kontrowersyjnych występów. Po jednym z nich nawet Doda jest zniesmaczona.

Pierwszy półfinał Eurowizji 2024

Eurowizja rozpoczęła się 7 maja, a fani prestiżowego konkursu muzycznego znają już pierwszych finalistów. Na scenie zaprezentowało 15 krajów, jednak do finału mogło awansować jedynie dziesięcioro wykonawców. Niestety do tego grona nie trafiła Polska.

W tym roku nasz kraj reprezentowała Luna z piosenką “The Tower”. Niestety nie udało jej się awansować. Dokonała tego zaś m.in Irlandia, która pojawiła się na scenie prezentując bardzo odważny występ.

Oto, co Luna myśli o skrajnych opiniach na swój temat. Padły mocne słowa Doda zirytowała restauratora swoim zachowaniem. „Doprowadziła mnie tym do szewskiej pasji”

Eurowizja 2024: występ Bambie Thug z Irlandii

Mowa tutaj o Bambie Thug, artystce o niebinarnej tożsamości, któro wykonuje utwór "Doomsday Blue". Ten numer wywołał niejedno zdziwienie w kraju, szczególnie biorąc pod uwagę religijny kontekst Irlandii, gdzie dominuje katolicyzm. 

W swojej piosence, w które Bambie Ray Robinson rywalizuje o miejsce na podium w konkursie, opowiada ono o rozstaniu w dźwiękach alternatywnego rocka i avant-popu. Dla wielu słuchaczy utwór ten może brzmieć mrocznie, co dodatkowo podkreśla zakończenie występu, gdy artystka krzyczy "Avada Kedavra" - zaklęcie znane z serii książek "Harry Potter", które uśmierca.

Doda ostro o występie Irlandii na Eurowizji

Występ Bambie w wtorek wzbudził skrajne reakcje wśród widzów, co było zgodne z intencją artystki. Podczas swojego występu, otoczono ją kręgiem ze świec, a na scenie wyrysowano pentagram. To doprowadziło do oskarżeń o satanizm, a bardziej wrażliwi internauci zaczęli nawoływać do bojkotu jej występu. 

W odpowiedzi na medialne zamieszanie, Bambie zapewniło, że nie wyznaje satanizmu, choć nie ma nic przeciwko osobom, które go praktykują. Zamiast tego, artystka kultywuje neopogańskie praktyki, zwłaszcza magię sigli i manifestacje.

Doda, która uważnie oglądała w telewizji konkurs Eurowizji, nie mogła powstrzymać się od skomentowania występu Irlandii. Nie przebierała w słowach. Wypowiedź była bardzo w jej stylu.

No słuchajcie, Eurowizja zaczyna mnie coraz bardziej zaskakiwać. Pentagramy, k***a, jakieś satanistyczne akcje. No ja nie wiem… Bez przesady – powiedziała Doda.

A wy co o tym myślicie?

Doda oburzona tym, co zobaczyła na Eurowizji, fot. Instagram
Doda oburzona tym, co zobaczyła na Eurowizji, fot. Instagram
Doda oburzona tym, co zobaczyła na Eurowizji, fot. Instagram
Doda oburzona tym, co zobaczyła na Eurowizji, fot. Instagram