Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Eurowizja 2024. Edyta Górniak i Cleo przed występem Luny
Łukasz Ossowski
Łukasz Ossowski 07.05.2024 21:43

Eurowizja 2024. Edyta Górniak i Cleo przed występem Luny

Eurowizja 2024
Fot. East News; KAPiF

Eurowizja 2024. Luna wystąpiła jako szósta, a przed jej wejściem na scenę nieoczekiwanie w Atlas Arenie w Malmo zobaczyliśmy Edytę Górniak i Cleo. Tego nikt się nie spodziewał. 

Eurowizja 2024: Luna reprezentantką Polski

W zeszłym roku Eurowizję wygrała pochodząca ze Szwecji wokalistka Loreen, która zrobiła to już po raz drugi. Pierwszy raz zwycięstwo przyniosła jej piosenka “Euphoria”, która stała się wielkim hitem, a w zeszłym roku powtórzyła swój sukces z utworem “Tattoo”. Polskę reprezentowała wówczas Blanka ze słynnym “Solo”, której udało się zająć ostatecznie 19. miejsce. 

W tym roku nasz kraj będzie reprezentowała Luna, która do preselekcji zgłosiła się z utworem “Tower”. Jurorzy to właśnie jej przyznali najwięcej punktów, chociaż za plecami czuła oddech Justyny Steczkowskiej. Doświadczona wokalistka przegrała zaledwie jednym punktem ze swoją rywalką, którą dzisiaj zobaczyliśmy na scenie w Malmö.

Co działo się tuż przed wejściem Luny na scenę? Takiego zaskakującego momentu fani nie mogli się spodziewać. 

Groza przed finałem Eurowizji 2024. Służby w gotowości Eurowizja 2024. Luna na ceremonii otwarcia

Luna na próbach do Eurowziji

Polska wokalistka w Szwecji pojawiła się już na początku maja. Intensywnie przygotowywała się do występu w pierwszym półfinale. Już na nagraniach z prób było widać, że zadbała o każdy szczegół. Na scenie pojawiło się wiele rekwizytów, które dopełniały jej występ. 

Po intensywnym tygodniu prób przyszedł czas na wielką chwilę. Luna wystąpiła w pierwszym półfinale Eurowizji, który odbył się 7 maja. Na scenę weszła jako 6. z kolei. Zanim jednak zaczęła śpiewać, doszło do zaskakującej sytuacji. Fani nagle zobaczyli Edytę Górniak i Cleo!

Eurowizja 2024: Edyta Górniak i Cleo przed występem Luny

Polska w Konkursie Piosenki Eurowizji nie może się pochwalić zbyt wieloma sukcesami. Historyczne miejsce wywalczyła dla naszego kraju Edyta Górniak. W tym roku minęło 30 lat od momentu jej występu na Eurowizji. Z piosenką “To nie ja” zajęła drugie miejsce. Było to w 1994 roku i od tamtej pory żaden z polskich wykonawców nie zdołał powtórzyć jej wyczynu, ani nawet się zbliżyć do podium. 

W pamięci fanów tego konkursu zapisał się też występ Cleo i Donatana, którzy z utworem “My Słowianie” reprezentowali Polskę dokładnie dekadę temu. Wszystko ze względu na tancerki w odważnych ludowych strojach, które rozgrzały scenę do czerwoności. 

Nic więc dziwnego, że tuż przed występem Luny w Malmo zobaczyliśmy właśnie te dwie wokalistki. 

Czy Edyta Górniak i Cleo pojawiły się na scenie? Niezupełnie. Zanim wystąpiła Luna na ekranie, pojawiło się nagranie, w którym wspominane były najważniejsze występy Polski na Eurowizji – podobnie było w przypadku innych państw, a to za sprawą 50-lecia wygranej ABBY. Organizatorzy wyróżnili oczywiście Edytę Górniak, której występ sprzed 30 lat pojawił się na telebimie, chwilę później znalazła się tam również Cleo. Tego chyba nikt się nie spodziewał.

Zrzut ekranu 2024-05-7 o 21.42.09.png
Edyta Górniak na Eurowizji 2024
Zrzut ekranu 2024-05-7 o 21.42.17.png
Cleo na Eurowizji 2024
Eurowizja 2024, Edyta Górniak, Cleo, Luna
Luna na próbach do Eurowizji, fot. Rex Features/East News