Swiatgwiazd.pl > Newsy > Filip Chajzer apeluje o pomoc dla chorego chłopca. Doświadczyła go poruszająca sytuacja
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 26.05.2022 09:22

Filip Chajzer apeluje o pomoc dla chorego chłopca. Doświadczyła go poruszająca sytuacja

Filip Chajzer EA
Beata Zawadzka/East News

Filip Chajzer podzielił się w mediach społecznościowych sytuacją, która przytrafiła mu się po nagraniach do "Dzień Dobry TVN". W recepcji na prezentera czekała zapłakana kobieta. Historia jej dziecka wzruszyła dziennikarza i zmotywowała do natychmiastowego działania.

Od kilku lat Filip Chajzer współpracuje ze stacją TVN jako jeden z prowadzących programu śniadaniowego "Dzień Dobry TVN". Mogłoby się wydawać, że częste nagrania i emisja na żywo przygotowały dziennikarza na wiele zaskakujących sytuacji.

Dziennikarz przeżył kilka godzin temu wzruszającą sytuację, która dała mu wiele do myślenia i zmotywowała do działania. O historii cierpiącego chłopca i jej matki opowiedział w mediach społecznościowych.

Filip Chajzer prosi o wsparcie dla chorego Oskara

Wychodząc z nagrań "Dzień Dobry TVN" prezenter spotkał zapłakaną kobietę, która prosiła dziennikarza o pomoc w ratowaniu jej chorego dziecka. Filip Chajzer udostępnił w mediach społecznościowych filmik opowiadający historię małoletniego Oskara.

Syn ma zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego. Doszło już do obrzęku mózgu. Potrzebujemy miliona złotych [obecnie kwota wzrosła do 2,3 miliona przyp. redakcja] na leczenie w Gdańsku. Na zbiórce mamy tylko 40 tysięcy złotych przez miesiąc. Jeżeli on nie dostanie leczenia, to umrze — mówiła zapłakana mama Oskara.

Kobieta nie jest w stanie samodzielnie pokryć ogromnej kwoty, ponieważ nie pracuje, opiekując się nieustannie chorym synkiem. Nie może liczyć na bankową pożyczkę, dlatego zwróciła się o pomoc do Filipa Chajzera, który postanowił natychmiast działać.

Prezenter "Dzień Doby TVN" udostępnił link do zbiórki pieniędzy na rzecz leczenia Oskara (my również zamieszczamy go TUTAJ). Dziennikarz liczy, że po raz kolejny ze wsparciem życzliwych ludzi uda mu się pomóc choremu dziecku.

Są takie momenty w życiu, kiedy tracisz sens... ja straciłem, kiedy spotkałem te zapłakaną kobietę, ale tylko na chwilę — potem była już tylko mobilizacja. Przecież po to jest FUNDACJA TAKA AKCJA. [...] Marzę o tym, żebyśmy dali najpiękniejszy prezent tej mamie... Najcudowniejsi ludzie świata. Tyle razy nam się udawało — pisał Filip Chajzer pod udostępnionym filmem.

Link do zbiórki można znaleźć również w bio dziennikarza w mediach społecznościowych. Każda kwota przybliża do wyznaczonego celu, a tym samym jest szansą na pomoc potrzebującemu.

Filip Chajzer
Fragment relacji Filipa Chajzera na Instagramie (instagram.com/filip_chajzer/)
Filip Chajzer
Fragment relacji Filipa Chajzera na Instagramie (instagram.com/filip_chajzer/)
Filip Chajzer
Fragment relacji Filipa Chajzera na Instagramie (instagram.com/filip_chajzer/)

Filip Chajzer nie raz okazał pomoc potrzebującym

Prezenter telewizyjny niedawno poinformował o wprowadzeniu w życie projektu, o który starał się od kilku lat. Filip Chazjer, który jest prezesem fundacji Taka Akcja, opisał jedną ze zbiórek, które zakończyły się sukcesem w sprawie chorego Wiktora. To jedna z akcji, w które angażuje się dziennikarz na rzecz potrzebujących.

Moi drodzy — rok temu kiedy ratowaliśmy Wiktora uwierzyłem, że jeśli się czegoś bardzo chce i włoży w to tytaniczną pracę, to wszystko jest możliwe — mówił o poprzedniej akcji charytatywnej.

Tym razem Filip Chajzer zwrócił się do obserwatorów z prośbą o pomoc w sprawie chorego Oskara. Obecnie na zbiórce promowanej przez dziennikarza TVN udało się zdobyć blisko 400. tysięcy złotych, jednak jest to dopiero początek wymaganej kwoty. Warto wesprzeć akcję, choć drobnym datkiem, który okaże się niezbędny w ratowaniu małoletniego Oskara.

Link do zbiórki na leczenie 6-letniego Oskara (https://takaakcja.org.pl/dla-oskarka)

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

1. Ola Żuraw z "Top Model" przeszła rozległą operację. Planowała to od dawna 2. Monika Mrozowska ma czwórkę dzieci z trzema mężczyznami. Jak wyglądają ich kontakty? 3. Kate Moss złożyła zeznania w procesie Deppa i Heard. Opowiedziała o sytuacji na schodach

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].