Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Katarzyna Dowbor zdradziła, ile przelewa jej ZUS
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 14.06.2024 08:35

Katarzyna Dowbor zdradziła, ile przelewa jej ZUS

Katarzyna Dowbor zdradziła, ile przelewa jej ZUS, fot. KAPiF
Katarzyna Dowbor zdradziła, ile przelewa jej ZUS, fot. KAPiF

Katarzyna Dowbor jest już pełnoprawną emerytką, jednak wciąż nie rezygnuje z aktywności zawodowej, a niedawno sobotę, po latach pracy u konkurencji, powróciła do swojej macierzystej TVP. W jednym z wywiadów gwiazda opowiedziała o swoim świadczeniu emerytalnym.

Katarzyna Dowbor powraca do TVP

Katarzyna Dowbor to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w polskich mediach. Nic dziwnego, związana jest z nimi od wczesnych lat 80. W TVP spędziła 30 lat swojego życia, a wkrótce później związała się z Polsatem.

W prywatnym medium zajęła się prowadzeniem popularnego programu “Nasz nowy dom”. Po dołączeniu do stacji nowego dyrektora programowego, Edwarda Miszczaka, została jednak odsunięta od funkcji gospodyni.

Choć sytuacja obfitowała w kontrowersje, a sama zainteresowana nie kryła rozgoryczenia, renoma ułatwiła jej szybki angaż u konkurencji. Po epizodzie w Canal+ Domo zdecydowała się jednak przyjąć propozycję państwowego nadawcy, który znów zechciał powitać ją w swoich progach.

Widzowie ocenili nowy duet "PnŚ". Szybko wyrobili sobie o nich zdanie. W sieci lawina komentarzy Kim jest Filip Antonowicz? To telewizyjny debiut nowego prowadzącego "Pytanie na śniadanie"

Katarzyna Dowbor o emeryturze

W styczniu Katarzyna Dowbor zadebiutowała w porannym programie TVP, “Pytanie na śniadanie”. Show poprowadziła u boku znanego m.in. z Radia Eski Filipa Antonowicza. Publiczność bardzo ciepło przyjęła nową gospodynią, o czym świadczyć mogą liczne komentarze fanów zamieszczone w sieci.

7 marca popularna dziennikarka skończyła 65 lat, śmiało mogłaby zatem zrezygnować z pracy i oddać się urokom życia emerytki. Dlaczego nie w głowie jej jednak odpoczynek od telewizji? Czyżby jej świadczenie nie umożliwiało jej godnej egzystencji?

W rozmowie z “Super Expressem” gwiazda wyjaśniła, jak prezentuje się jej sytuacja w powyższej kwestii, a także co najbardziej ucieszyło ją, gdy ZUS przydzielił jej “kartę emeryta”.

Jaką emeryturę otrzymuje Katarzyna Dowbor?

Katarzyna Dowbor nie ukrywa, że wysokość jej emerytury jest dla niej w pełni zadowalająca. W przeciwieństwie do wielu innych gwiazd polskiego show-biznesu, nie zamierza na nią narzekać.

Moja emerytura to nie są grosze. Jestem zadowolona. Pracowałam na etacie przez 30 lat w państwowej firmie, odkładałam składki i mam emeryturę. Nie jest ona może jakaś bardzo wysoka, ale też nie jest bardzo niska. Nie narzekam - stwierdziła w rozmowie z “Super Expressem”.

Z informacji dziennika wynika, że Katarzynie Dowbor przysługuje co miesiąc z ZUS-u ok. 4 tys. zł świadczenia. Kwota wydaje się nie tak niska, jednak prawdziwą niespodzianką dla prezenterki było coś zupełnie innego.

Gdy dostałam pierwszą emeryturę, przeżyłam szok – to było jak z pierwszą pensją. Przełomowym momentem był jednak ten, kiedy dostałam kartę emeryta. Dzięki temu mogę za darmo jeździć tramwajem i autobusem - chwaliła się gwiazda.

Katarzyna Dowbor
Katarzyna Dowbor, fot. KAPiF
Katarzyna Dowbor
Katarzyna Dowbor, fot. KAPiF
Katarzyna Dowbor
Katarzyna Dowbor, fot. KAPiF

Źródło: “Super Express”