Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Grób Krzysztofa Krawczyka nie tonie w kwiatach i zniczach. Andrzej Kosmala pokazał zdjęcia
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 01.11.2023 19:09

Grób Krzysztofa Krawczyka nie tonie w kwiatach i zniczach. Andrzej Kosmala pokazał zdjęcia

Krzysztof Krawczyk
Jak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka?, fot. KAPiF; Facebook @Andrzej Kosmala

Krzysztof Krawczyk zmarł ponad 2 lata temu, ale wiele osób wciąż nie może pogodzić się z jego śmiercią. Jak wygląda i gdzie znajduje się jego grób? Nowe zdjęcie miejsca pochówku pokazał Andrzej Kosmala, wieloletni przyjaciel i menadżer artysty. Zaszły gigantyczne zmiany.
 

Na co zmarł Krzysztof Krawczyk?

Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku. W marcu zaraził się wirusem SARS-CoV-2, a jeszcze na długo przed śmiercią cierpiał na szereg chorób współistniejących. Zmagał się z cukrzycą, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, astmą, migotaniem przedsionków i chorobą Parkinsona, co po jakimś czasie ujawniła wdowa po nim, Ewa Krawczyk.

Po zarażeniu koronawirusem Krawczyk opuścił w końcu szpital i informował, że jego zdrowie się poprawia. Jednak 5 kwietnia około południa zasłabł w swoim domu w Jedliczach koło Grotnik. Karetka pogotowia szybko przewiozła go do szpitala, jednak działania medyków nie zdały się na nic. Muzyk zmarł kilka godzin później.

Pogrzeb Krawczyka miał charakter państwowy. Żegnały go tłumy: zdjęcia z tego wydarzenia możecie zobaczyć na końcu tego tekstu. Długo jednak sam grób wyglądał skromnie: na miejscu pochówku stał tylko prosty krzyż. Jak wygląda to teraz? Nowe zdjęcia Andrzeja Kosmali pokazuje spektakularne zmiany.

Nagła śmierć w "rodzinie" Krzysztofa Krawczyka, był z nim do samego końca. "Dołączył do swojego artysty" Porwane ubranie, sucha bułka... Źle z synem Krzysztofa Krawczyka. Wideo

Gdzie jest grób Krzysztofa Krawczyka?

Uroczystości pogrzebowe Krawczyka odbyły się 10 kwietnia 2021 roku. Msza została odprawiona w archikatedrze łódzkiej, a prowadzili ją arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś i biskup senior częstochowski Antoni Długosz. Na uroczystości przemawiał minister kultury Piotr Gliński, odczytano też list prezydenta Andrzeja Dudy.

Podczas mszy fragment Biblii przeczytał wieloletni przyjaciel Krzysztofa, Daniel Olbrychski. Przed katedrą zebrał się nieprzebrany tłum fanów. Trumna spoczęła na cmentarzu w Grotnikach. Wraz z muzykiem pochowano mikrofon ze studia nagraniowego oraz ciemne okulary, które nosił podczas występów.

Tuż po pogrzebie grób Krawczyka tonął w kwiatach, wieńcach i zniczach. Regularnie też odwiedzała go nie tylko rodzina, ale i fani, zostawiający pamiątki. Teraz, po ponad dwóch latach, miejsce zmieniło się całkowicie. Niżej możecie zobaczyć zdjęcia.

Ewa Krawczyk i Andrzej Kosmala.jpg
Ewa Krawczyk i Andrzej Kosmala, fot. KAPiF

Jak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka po remoncie?

Andrzej Kosmala, który odwiedził grób Krawczyka, przez lata był jego menadżerem i przyjacielem. Obecnie wspiera wdowę po muzyku, Ewę Krawczyk. Co zmieniło się na cmentarzu w Grotnikach? Niemal wszystko. Po prostym krzyżu z tabliczką nie ma śladu. Teraz znajduje się tam okazała szara płyta, symbolizująca scenę, której towarzyszą dwie czerwone tablice i krzyż. Na jednej z nich wyryto wizerunek muzyka oraz jego imię i nazwisko. Na samej płycie umieszczono napis „Warto żyć”, nawiązujący do jednej z jego płyt.

Na próżno jednak szukać tu walających się luzem pamiątek czy kwiatów, zostawionych przez fanów. Miejsce pochówku odgrodzono czarnym, metalowym płotem. Tuż za nim, przy grobie, stoi za to drewniana ławka. Widać, że bliscy dbają o porządek zarówno w ustawionych kwiatach, jak i zniczach. Wciąż stoi tam za to biały, pluszowy miś z serduszkiem.

Krzysztof Krawczyk pogrzeb.jpg
Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka, fot. KAPiF
Krzysztof Krawczyk pogrzeb.jpg
Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka, fot. KAPiF
Krzysztof Krawczyk pogrzeb.jpg
Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka, fot. KAPiF
Krzysztof Krawczyk pogrzeb.jpg
Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka, fot. KAPiF
Krzysztof Krawczyk.jpg
Krzysztof Krawczyk z żoną Ewą, fot. KAPiF
Ewa Krawczyk.jpg
Ewa Krawczyk, fot. KAPiF
Ewa Krawczyk.jpg
Ewa Krawczyk, fot. KAPiF
Tylko u nas: Ewa Krawczyk szczerze o występie Trubadurów i Krawczyka Juniora. "Nie znam tego zespołu"
Ewa Krawczyk
Na 60. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wystąpił zespół Trubadurzy. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby na scenie nie towarzyszył im Krzysztof Krawczyk Junior. Zapytaliśmy Ewę Krawczyk, co czuje na wieść, że w symboliczny sposób zastąpił on w składzie grupy swojego zmarłego ojca. Jej odpowiedź może was zaskoczyć. Grupa powstała w 1963 roku, założył ją Sławomir Kowalewski wraz z Krzysztofem Krawczykiem. Później do licznego zespołu dołączył też Marian Lichtman. W kolejnych latach skład zmieniał się wielokrotnie, a sam Krawczyk zdecydował się w końcu na karierę solową
Czytaj dalej
Ostatnia wola Krzysztofa Krawczyka dotycząca syna łamie serce. Tylko u nas szczegóły
Krzysztof Krawczyk, Krzysztof Krawczyk junior
Krzysztof Krawczyk, Krzysztof Krawczyk junior, fot. KAPIF/EastNews
Jaka była ostatnia wola Krzysztofa Krawczyka dotycząca syna? Marian Lichtman w rozmowie ze Światem gwiazd podzielił się łamiącą serce tajemnicą.Już 9 czerwca rozpocznie się festiwal w Opolu. Święto polskiej piosenki uczci plejada gwiazd, która zaprezentuje swoje największe przeboje. Wśród nich są Doda, Edyta Górniak i Danuta Błażejczyk. Nie zabraknie też Trubadurów, z którymi wystąpi syn Krzysztofa Krawczyka – Krzysztof junior. Krótko przed wydarzeniem lider zespołu – Marian Lichtman – podzielił się ze Światem gwiazd łamiącą serce tajemnicą. 
Czytaj dalej