Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Tylko u nas > Tylko u nas: Ewa Krawczyk szczerze o występie Trubadurów i Krawczyka Juniora. "Nie znam tego zespołu"
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 11.06.2023 13:20

Tylko u nas: Ewa Krawczyk szczerze o występie Trubadurów i Krawczyka Juniora. "Nie znam tego zespołu"

Ewa Krawczyk
fot. KAPiF

Na 60. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wystąpił zespół Trubadurzy. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby na scenie nie towarzyszył im Krzysztof Krawczyk Junior. Zapytaliśmy Ewę Krawczyk, co czuje na wieść, że w symboliczny sposób zastąpił on w składzie grupy swojego zmarłego ojca. Jej odpowiedź może was zaskoczyć. 

Grupa powstała w 1963 roku, założył ją Sławomir Kowalewski wraz z Krzysztofem Krawczykiem. Później do licznego zespołu dołączył też Marian Lichtman. W kolejnych latach skład zmieniał się wielokrotnie, a sam Krawczyk zdecydował się w końcu na karierę solową

Krzysztof Krawczyk Junior na festiwalu Opole 2023

Krzysztof opuścił Trubadurów w 1973 roku. Do grupy powrócił tylko na chwilę w 1976. Później prężnie i z wielkimi sukcesami rozwijał karierę solową. W 1982 poznał swoją trzecią żonę, Ewę, z którą kilka lat później wziął ślub. 

Po latach, na deskach opolskiego amfiteatru Trubadurzy wystąpili w towarzystwie Krawczyka Juniora, przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej. Świętowali zaś 60-lecie zespołu, za co otrzymali pamiątkową statuetkę. Nas zainteresowało jednak, co o wydarzeniu myśli żona Krawczyka.

Opole 2023. Doda zaliczyła wpadkę na scenie, wybrnęła jak nikt. "Jestem tak zła"

Tylko u nas: Ewa Krawczyk szczerze o występie Krawczyka Juniora na Opolu 2023

Ewa Krawczyk przyznaje nam, że nie oglądała występu Trubadurów i Juniora. Jechała wtedy samochodem, była w podróży. Do całej sprawy ma bardzo dojrzały dystans, który może dla niektórych będzie zaskoczeniem. Już na samym początku zareagowała śmiechem, po czym wyjaśniła:

Mój mąż nie śpiewał w Trubadurach 40 lat, więc dla mnie nie ma znaczenia, kto teraz z nimi śpiewa. Z tego co wiem, w tej grupie nie ma już połowy zespołu. A mój mąż przez 55 lat śpiewał jako artysta solowy. Nie znam tego zespołu i nie mam do niego żadnego stosunku emocjonalnego – wyjaśnia nam Ewa

Ewa Krawczyk dla Świata Gwiazd o Trubadurach: „Nie znam ich twórczości”

„Poznałam Krzysia już jako solistę. Dlatego to ten okres jest dla mnie najważniejszy. Kiedy byliśmy razem, oni mieli kontakt tylko od czasu do czasu z okazji jakichś jubileuszy” dodaje nasza rozmówczyni, wyjaśniając, dlaczego nie zamierza analizować sytuacji na festiwalu w Opolu.

Nie znam ich twórczości, nie wiem nawet, gdzie występowali i gdzie śpiewali – dodaje na koniec.