Grób Pawła Królikowskiego Żródło: Iberion

Grób Pawła Królikowskiego nie pozostaje zapomniany, nie brakuje kwiatów i zniczy

26 Kwiecień 2021 Katarzyna AugustyniakKatarzyna Augustyniak

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku. Od tamtej pory wciąż wspominany jest przez swoich najbliższych, a także wielu wiernych fanów i widzów. Na jego grobie wciąż nie brakuje kwiatów i zniczy.

  • Paweł Królikowski odszedł w 2020 roku.
  • Aktor został pochowany na Powązkach.
  • Do dzisiaj na jego grobie przybywa kwiatów i zniczy.

Paweł Królikowski odszedł w 2020 roku, pozostawiając po sobie wiele wspomnień związanych z polską branżą filmową. Jego rodzina wciąż wspomina go, zamieszczając sentymentalne wpisy w mediach społecznościowych. Pamięć o zmarłym widoczna jest także na jego grobie, na którym wciąż nie brakuje kwiatów.

Grób Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski był aktorem telewizyjnym, filmowym, teatralnym oraz dubbingowym. W ostatnich latach życia spełniał się także jako juror w programie Twoja twarz brzmi znajomo. Zmarł w wieku 58 lat.

Królikowski zmarł po długiej walce z chorobą neurologiczną. Przed śmiercią przebywał w jednym z warszawskich szpitali. Trafił tam przed świętami Bożego Narodzenia.

Przypomnijmy, że w 2015 roku aktor przeszedł operację usunięcia tętniaka mózgu. Pod koniec 2020 roku znowu musiał poddać się zabiegowi chirurgicznemu. Mimo iż po operacji wydawało się, że jego stan zdrowia się polepsza, niestety wkrótce artysta zmarł.

Sara Egwu-James poinformowała o śmierci bliskiej osoby. Wpis gwiazdy poruszył fanówSara Egwu-James poinformowała o śmierci bliskiej osoby. Wpis gwiazdy poruszył fanówCzytaj dalej

Jak widać, pamięć o Pawle Królikowskim jest wciąż żywa. Na jego grobie nadal znajduje się mnóstwo kwiatów i zniczy.

Aktor został pochowany na cmentarzu Powązkowskim. Pogrzeb miał charakter państwowy. Uczestniczyli w nim m.in. minister kultury Piotr Gliński oraz prezydent Andrzej Duda, który uhonorował aktora Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Rodzina Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski miał żonę, aktorkę Małgorzatę Ostrowską-Królikowską, o której wielokrotnie wspominał w wywiadach i szczególnie w czasie choroby zawdzięczał jej ogromne wsparcie i pomoc.

Małżeństwo doczekało się piątki dzieci: Antoniego, Julii, Marceliny, Ksawerego i Jana. Zmarły aktor miał też rodzonego brata Rafała Królikowskiego, który również jest aktorem znanym z wielu filmów i seriali.

Rodzina Pawła nie mogła pogodzić się z jego odejściem. Do dzisiaj jego żona, dzieci, a także brat często wspominają go, chociażby za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Królikowski był bez wątpienia jednym z najbardziej znanych i charyzmatycznych polskich aktorów. Na zawsze pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Zobacz zdjęcia:

Grób Pawła Królikowskiego

Na grobie Pawła Królikowskiego wciąż znajduje się mnóstwo kwiatów i zniczy.

Grób Pawła Królikowskiego

Na grobie Pawła Królikowskiego wciąż znajduje się mnóstwo kwiatów i zniczy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Radio ZET, Polskatimes.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł