Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Hanna Zembrzuska nie żyje. Aktorka i wdowa po Janie Kobuszewskim walczyła z ciężką chorobą
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 16.06.2023 13:20

Hanna Zembrzuska nie żyje. Aktorka i wdowa po Janie Kobuszewskim walczyła z ciężką chorobą

Hanna Zembrzuska
Fot. KAPiF

Nie żyje żona aktora Jana Kobuszewskiego, Hanna Zembrzuska. Informację o jej odejściu przekazał ze smutkiem Wiktor Zborowski. Kobieta od lat miała problemy zdrowotne.

Hanna Zembrzuska nie żyje. Była żoną Jana Kobuszewskiego

Dziś odeszła Hanna Zembrzuska. Aktorka. Moja Ciocia. Żona ś.p. Janka Kobuszewskiego. Piękna Pani. Śpij Haneczko spokojnie – ogłosił Wiktor Zborowski.

Kilka lat temu żona Kobuszewskiego zaczęła mieć problemy z nerkami. Musiała być dializowana. Aktor wspominał w wywiadach, że stara się ją wspierać, modli się też za jej zdrowie. Jej stan zaczął się poprawiać, ale w 2019 musiała zmierzyć się ze śmiercią Jana.

Kuba Błaszczykowski przeżył rodzinną tragedię. Stracił oboje rodziców. "Mama zmarła mi na rękach"

Hanna Zembrzuska tęskniła za mężem

Jan Kobuszewski poślubił Hannę w 1956 roku. Para doczekała się jednej córki, Maryny. Byli nierozłączni, a żona wpierała go, kiedy chorował na raka. Jan wspominał, że tylko dzięki jej pomocy udało mu się wygrać z nowotworem. Aktor zmarł w swoim domu w Warszawie 28 września 2019 w otoczeniu rodziny, w wieku 85 lat.

Jak sobie radzę? Byle jak. Ciężko mi bez męża. Mogę liczyć na wsparcie bliskich. Nie jestem sama z tym wszystkim, ale tęsknię. Na szczęście z moim zdrowiem wszystko w porządku – mówiła jeszcze niedawno Hanna w rozmowie z Super Expressem.

Nie żyje żona Jana Kobuszewskiego. Kim była Hanna Zembrzuska?

Także Hanna, podobnie jak jej mąż, poświęciła życie aktorstwu. W 1957 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie na Wydziale Aktorskim. Jej kariera toczyła się głównie w teatrze, choć można było zobaczyć ją i na ekranie.

 Zagrała w takich filmach, jak „Wniebowstąpienie”, „Wyrok”, „Dotknięcie nocy” i „Wolne miasto”. Współpracowała z wieloma stołecznymi teatrami, takimi jak Ateneum, Narodowy, Polski, Na Woli oraz Kwadrat. W tym ostatnim pracowała do 2012 roku, kiedy to zakończyła karierę aktorską.

Zobacz zdjęcia:

Jan Kobuszewski
Jan Kobuszewski i Hanna Zembrzuska, fot. KAPiF
Hanna Zembrzuska
Hanna Zembrzuska w 1965 roku, fot. Public domain, via Wikimedia Commons

Źródło: Super Express