Ile emerytury ma Jarosław Kaczyński? Żródło: Fot. Piotr Molecki / ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Ile wynosi emerytura Jarosława Kaczyńskiego?

19 Kwiecień 2021 Kamila KrótkaKamila Krótka

Polakom zawsze sen z powiek spędza wysokość ich świadczenia emerytalnego. Okazuje się, że ciekawi nas nie tylko stan własnego konta… Zatem, ile emerytury ma Jarosław Kaczyński? Ta kwota nie jest tajemnicą.

  • Przez 2 lata kwota emerytury minimalnie wzrosła
  • Wiadomo, jaką emeryturę teraz pobiera Jarosław Kaczyński
  • Kwota jest nie do wyobrażenia dla przeciętnego emeryta

Emerytura Jarosława Kaczyńskiego, tak jak świadczenie innych Polaków, przez ostatnie dwa lata nieco wzrosła. Super Express obliczył, ile pieniędzy po waloryzacji otrzymuje jeden z najpopularniejszych polityków w Polsce.

Ile emerytury ma Jarosław Kaczyński?

W oświadczeniu majątkowym prezesa PiS za rok 2019 r., znajdowała się informacja, że otrzymał on ok. 82 900 zł emerytury (kwota roczna) - podał Super Express. Jako wicepremier Jarosław Kaczyński nie ma już obowiązku ujawniania swoich zarobków. Tabloid nie miał jednak problemu z tym, aby wyliczyć, o ile wzrosła emerytura Kaczyńskiego po waloryzacji.

Na podstawie wyliczeń Super Expressu wiadomo, że po waloryzacji w roku 2020 i 2021, miesięczna emerytura wicepremiera wynosi ok. 7 430 zł. W ciągu dwóch lat to podwyżka o 520 zł.

W roku 2020 waloryzacja emerytur wyniosła w naszym kraju 3,56 proc. Z kolei w marcu 2021 r. wzrosła o kolejne, tym razem 3,84 proc. W ciągu roku Jarosław Kaczyński otrzyma zatem 89 150 złotych - donosi tabloid.

Z okazji urodzin córki Martyna Wojciechowska otworzyła się na temat macierzyństwaZ okazji urodzin córki Martyna Wojciechowska otworzyła się na temat macierzyństwaCzytaj dalej

Dla przeciętnego polskiego emeryta to kwota wręcz nie do wyobrażenia. Nawet po waloryzacji świadczenia Polaków pozostawiają wiele do życzenia.

Emerytury Polaków

1 marca 2021 r. Rozpoczęła się coroczna waloryzacja emerytur i rent. Minimalne świadczenie wzrosło w tym roku o 50,88 zł.

Jak oszacował rząd, z waloryzacji rent i emerytur w tym roku skorzystało prawie 10 mln seniorów. Jednym z nich był Jarosław Kaczyński. Wicepremier sam głosował za uchwaleniem ustawy o podwyżce świadczeń właśnie o 3,84 proc.

W tym roku wzrosły kwoty świadczeń długoterminowych, takich jak emerytur, rent z tytułu niezdolności do pracy oraz rent rodzinnych. Większe stały się też dodatki do tych świadczeń, takie jak dodatek pielęgnacyjny czy dodatek dla sierot zupełnych.

Spodziewaliście się, że emerytura Jarosława Kaczyńskiego jest tak wysoka?

Artykuły polecane przez portal Świat Gwiazd:

źródło: onet.pl / zus.pl / se.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł