intercyza Pawła i Agnieszki Woźniak-Starak Żródło: eastnews & TRICOLORS

Intercyza śp. Piotra Woźniak-Staraka i Agnieszki

3 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Tuż przed ceremonią zaślubin Piotr i Agnieszka Woźniak-Starak podpisali intercyzę. Dokument zawierał między innymi informacje o tym, co powinno trafić w ręce Agnieszki po ewentualnym rozwodzie. Małżonków rozłączyła jednak nie decyzja sądu, a śmierć. Wiemy, co stało się z majątkiem Piotra Woźniak-Staraka po tragicznych wydarzeniach z 2019 roku.

  • Przed ślubem Piotr i Agnieszka Woźniak-Starak podpisali intercyzę
  • Dokument określał zasady podziału majątku na wypadek rozwodu
  • Mimo braku wytycznych na ewentualność śmierci męża Agnieszka Woźniak-Starak zachowała prawo do dziedziczenia jego majątku
  • W 2020 roku zgodziła się publicznie opowiedzieć o pierwszych tygodniach po utracie partnera

Intercyza to umowa zawierana między małżonkami, na mocy której mogą wprowadzić oni rozdzielność majątkową. Na jej podpisanie zdecydowali się między innymi Piotr Woźniak-Starak i jego małżonka Agnieszka. Nie jest tajemnicą, że producent filmowy za życia dorobił się pokaźnej fortuny - dokument, który zgodził się podpisać z małżonką, uwzględniał postępowanie w przypadku rozwodu. Gdyby do niego doszło, Piotr Woźniak-Starak musiałby co miesiąc wypłacać żonie alimenty w wysokości 20 tys. złotych. Dla tego małżeństwa los zaplanował jednak tragiczniejszy scenariusz.

Intercyza Piotra i Agnieszki Woźniak-Starak. Czy określała warunki na wypadek śmierci męża?

Intercyza podpisana przez Piotra i Agnieszkę Woźniak-Starak nie uwzględniała postępowania w sytuacji śmierci małżonka. Przypomnijmy, że ich wspólne życie przerwała niespodziewana tragedia.

Wiadomość o śmierci Piotra Woźniak-Staraka wstrząsnęła polskim show-biznesem w sierpniu 2019 roku. Najgorsze stało się podczas wypoczynku producenta na Mazurach. Piotr Woźniak-Starak wybrał się na przejażdżkę motorówką. Zginął w wyniku wypadku podczas wykonywania gwałtownego skrętu.

W tym przypadku małżeńska intercyza nie przewidziała podobnego scenariusza. Majątek Piotra Woźniak-Staraka i całej jego rodziny jest jednak wyjątkowo potężny. Sam producent był właścicielem firmy Watchout Studio, która w zaledwie rok potrafiła wygenerować przychód szacowany na 27 mln złotych.

Ojciec Pawła Królikowskiego opowiedział o ostatnich chwilach aktoraOjciec Pawła Królikowskiego opowiedział o ostatnich chwilach aktoraCzytaj dalej

Choć intercyza określała jedynie warunki podziału majątku na wypadek rozwodu, okazuje się, że w świetle prawa dokument nie zmienia niczego w obliczu śmierci Piotra Woźniak-Staraka. Oznacza to, że Agnieszka Woźniak-Starak zachowuje pełne prawa do dziedziczenia po zmarłym małżonku. Ten stan rzeczy mógłby zmienić wyłącznie testament producenta, którego ten po sobie nie pozostawił.

Wobec powyższego Agnieszka Woźniak-Starak weszła w posiadanie fortuny męża oraz należących do niego dóbr. Media wspominają, że majątek tworzą nie tylko pieniądze same w sobie. Do Piotra Woźniak-Staraka należały również rozmaite nieruchomości i luksusowe samochody.

Agnieszka Woźniak-Starak o śmierci męża. “Wiedziałam, że nie chcę być dla nikogo ciężarem”

Śmierć Piotra Woźniak-Staraka była ogromnym zaskoczeniem dla całego świata polskiego show-biznesu. Trudno wyobrazić sobie zatem, jak musiała czuć się w tych pełnych emocji i rozpaczy dniach jego małżonka, Agnieszka. Prezenterka zgodziła się opowiedzieć o towarzyszących jej w tamtym okresie uczuciach dopiero po ponad roku od wypadku.

Wywiad z końca 2020 roku to pierwszy raz, gdy Agnieszka Woźniak-Starak znalazła w sobie siłę na to, by otwarcie porozmawiać o pierwszych chwilach po utracie męża. Przyznała, że przez pierwsze tygodnie po tragedii przyjaciele nie odstępowali jej na krok.

- Przyjaciele zamieszkali ze mną. Byli ze mną od rana do nocy, zmieniali się, planowali swoje życie tak, bym nawet przez chwilę nie była sama (...). Dopiero po tym czasie przyjaciele zaczęli mnie na chwilę zostawiać samą. (...) Po śmierci Piotrka wiedziałam, że nie chcę być dla nikogo ciężarem, że muszę jakoś sobie poradzić i stanąć na nogi, że moi bliscy, moi przyjaciele nie mogą się mną bez końca opiekować - wspomina prezenterka.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: SuperExpress, Gazeta Prawna, Plejada, Gala

Następny artykuł