Swiatgwiazd.pl > Newsy > Jak dziś wygląda córka Agaty Mróz? Dziewczyna poszła w ślady mamy
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 29.01.2023 10:21

Jak dziś wygląda córka Agaty Mróz? Dziewczyna poszła w ślady mamy

Agata Mróz
fot. KAPiF

Agata Mróz była jedną z najsłynniejszych siatkarek polskiej reprezentacji. Nieugięta zarówno w sporcie, jak i w życiu prywatnym. Jej walkę z chorobą obserwował cały kraj, choć było to niewyrównane starcie.

O ciąży dowiedziała się już w poważnym stadium choroby. Data przeszczepu szpiku kostnego była już wyznaczona, jednak siatkarka postanowiła wstrzymać się ze względu na narodziny dziecka. W innym wypadku musiałaby usunąć płód, co było dla niej nie do pomyślenia. Niedługo po porodzie zmarła.

Agata Mróz marzyła o rodzicielstwie. Choroba zabrała ją niespodziewanie

Sportowa kariera przebiegała bez zarzutów, a na boisku reprezentowała biało-czerwone barwy w ponad 100 spotkaniach. Chorowała na mielodysplazję szpiku, jednak nie chciała rezygnować z tego powodu ze sportu i prywatnych sukcesów.

9 czerwca 2007 roku wyszła za Jacka Olszewskiego, którego poznała w Szczyrku. Rok później ogłosiła, że spodziewa się dziecka. Z powodu komplikacji zdrowotnych lekarze odradzali jej ciążę, jednak Agata Mróz nie chciała słyszeć o innej możliwości niż poród. Długo czekała na maleństwo.

Kiedy zobaczyłam Lilianę, zaczęłam płakać. Taka maleńka. Dwa kilogramy szczęścia. Cieszyłam się, że się udało. Że jest z nami. Że jest zdrowa. Widzę w niej Jacka. Wykapany tata — mówiła w jednym z ostatnich wywiadów.

Siatkarka niedługo później przeszła operację przeszczepu szpiku kostnego. Po zaledwie kilkunastu dniach zmarła wskutek posocznicy i wstrząsu septycznego. Dwumiesięczna córka została pod opieką ojca, który zdecydował się na samotne rodzicielstwo. Pogrzeb Agaty Mróz odbył się w 1. rocznicę jej ślubu w rodzinnej miejscowości Tarnów. Miliony żegnały gwiazdę, która pozostawiła bliskich w wieku jedynie 26 lat.

Córka poszła w ślady Agaty Mróz

Liliana długo broniła się przed sportowym światem, który za bardzo przypominał jej o mamie. Choć pojawiały się propozycje dołączenia do profesjonalnych klubów, nastolatka oddalała od siebie tę myśl.

Ostatecznie jednak uległa i rozpoczęła przygodę na boisku. Dołączyła do KS Saska Warszawa, a o swoich początkach opowiedziała wraz z tatą w "Dzień Dobry TVN". Wielu widzi w niej godną następczynię Agaty Mróz.

Niektórzy mówią, że jak gram w siatkówkę, to mam do niej bardzo podobne ruchy i że w ogóle jesteśmy do siebie podobne, ale ja tam tego podobieństwa nie widzę — tłumaczyła.

Liliana ma 14 lat i jeszcze sporo decyzji zawodowych przed nią, jednak jej ojciec nie ukrywa, że z chęcią zobaczyłby ją na boisku. Powtórzenie sukcesu matki dałoby mu możliwość ponownego kibicowania i cieszenia się emocjonującym sportem.

Zobacz zdjęcia:

Agata Mróz
fot. Paweł Strykowski - http://www.strykowski.net/bks_muszynianka/Agata_Mroz._Zdjecie_Agaty_Mroz_905.php, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4163318

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Paulina Smaszcz do kobiet. Mocny przekaz byłej żony Kurzajewskiego

  2. Niania syna Sussexów nie ukrywała niczego. Już pierwszego dnia przekonała się, jacy są naprawdę

  3. Stanowczo odradzali Młynarskiej współpracę z Owsiakiem. Zmroziło ją, gdy usłyszała te słowa

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Źródło: Viva!