Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Agacie Młynarskiej odradzali współpracę z Jurkiem Owsiakiem. Usłyszała jedną radę
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 28.01.2023 12:03

Agacie Młynarskiej odradzali współpracę z Jurkiem Owsiakiem. Usłyszała jedną radę

Jurek Owsiak, Agata Młynarska
fot. KAPiF

Agata Młynarska od pierwszej edycji WOŚP wspiera Jurka Owsiaka, który co roku za sprawą wielkiego show zbiera datki na rzecz potrzebujących. Na początku współpracy dziennikarka usłyszała zaskakujące słowa o dzisiejszym showmanie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy doczekała się już 31. edycji i co roku zaskakuje coraz to większą hojnością darczyńców. Wspomóc można na wiele sposobów. Od pewnego czasu odbywają się licytacje z udziałem największych polskich gwiazd, a w najbliższą niedzielę na ulicach pojawią się wolontariusze z kultowymi już puszkami. Nikt nie przypuszczał, że wydarzenie urośnie do takiej skali.

Agata Młynarska o pierwszym finale WOŚP i współpracy z Jurkiem Owsiakiem

Dziennikarka widziała na własne oczy, jak powstaje jedno z najsłynniejszych wydarzeń w roku. Początki bywały skromne, ale sukces wisiał już w powietrzu, choć wielu nie dawało wiary takiemu przedsięwzięciu. Co więcej, Agata Młynarska wiele razy słyszała, że popełnia błąd, angażując się w akcję charytatywną.

Na początku wiele moich koleżanek i kolegów na Woronicza, pytało mnie: "W co Ty w ogóle się wpakowałaś? Krzyczysz, machasz rękami z jakimś jąkałą. Przecież jesteś po polonistyce, z rodziny z tradycjami, zajmij się lepiej ambitną pracą i zrób dobry reportaż". A ja czułam, że biorę udział w czymś niepowtarzalnym, że zmieniamy historię telewizji — wspominała w rozmowie z Faktem.

Upór i wiara w dobre serca ludzi się opłacił. Pierwszy finał okazał się sukcesem, a każda kolejna edycja pokazywała, jak wiele możemy zdziałać, solidaryzując się w ważnej sprawie.

Agata Młynarska do dziś trwa przy WOŚP

Podczas pierwszej zbiórki środków zebrano około 1,5 miliona dolarów, co było wręcz niemożliwym sukcesem. Fundusze przekazano na zakup sprzętu medycznego dla kliniki kardiochirurgi Centrum Zdrowia Dziecka. Następne edycje pokazały, że to tylko kropla w morzu zmian przeprowadzonych przez Jurka Owsiaka.

Dla porównania zeszłoroczna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opiewała w ponad 200-milionową kwotę od sponsorów, gwiazd, darczyńców oraz zwykłych obywateli, którzy hojnie dołączali do akcji.

W tym roku wolontariusze pojawią się na ulicach w całej Polsce, by zbierać datki na zakup sprzętu do walki z sepsą. Finał 31. WOŚP już w niedzielę 29 stycznia. Każdy złotówka przybliża nas to pobicia kolejnego rekordu zgromadzonej sumy.

Zobacz zdjęcia:

Jurek Owsiak
fot. KAPiF

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Paulina Smaszcz do kobiet. Mocny przekaz byłej żony Kurzajewskiego

  2. Dwie żony, "rozwód" kościelny i miłość z Edytą Górniak. Po latach wbili sobie takie szpile, że aż trudno uwierzyć

  3. Tragedia. Córka aktora nie żyje. Miała tylko 25 lat, niedawno urodziła dziecko

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Źródło: Fakt