Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Jakie wykształcenie ma Piotr Żyła? Profesura na horyzoncie. Zdziwieni?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 26.01.2024 19:14

Jakie wykształcenie ma Piotr Żyła? Profesura na horyzoncie. Zdziwieni?

Piotr Żyła
Jakie wykształcenie ma Piotr Żyła?, fot. East News

Piotr Żyła to nagradzany medalami skoczek, olimpijczyk i mistrz świata. A jakie ma wykształcenie? Robert Lewandowski może mu zazdrościć, będziecie zaskoczeni!

Piotr Żyła: sukcesy i kariera

Piotr Żyła ma na koncie bardzo wiele sukcesów i medali. Skoczek jest trzykrotnym olimpijczykiem, zdobywcą w sumie siedmiu medali mistrzostw świata w konkursach indywidualnych i czterech drużynowych. Skakać zaczął się uczyć już w wieku ośmiu lat, a debiutował w zawodach Pucharu Kontynentalnego w 2004.

Debiut Żyły w Pucharze Świata miał miejsce w Sapporo w 2006 roku. Jak idzie mu w 2024? Na półmetku tegorocznych zawodów jest szósty i prowadzi w polskiej reprezentacji. W austriackim Bad Mitterndorf skoczył 218 i 220,5 metrów, co dało mu 410,2 punktów.

Mało kto wie jednak, że poza skokami w minionych latach bardzo ważna była dla niego też edukacja. W jednym prześcignął nawet Roberta Lewandowskiego, szczegóły poniżej.

Przyłapali Żyłę z młodziutką partnerką. Dlatego plotki nie cichną! To tak ją traktuje skoczek "Uderzył twarzą o zeskok". Dramatyczne chwile Piotra Żyły w Wiśle! Samo wspomnienie powoduje dreszcze

Jakie wykształcenie ma Piotr Żyła?

Jak wspomnieliśmy, Żyła zaczął uczyć się skakać już jako ośmiolatek. Naukę pobierał najpierw w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, a później w Zakopanem. Ten etap edukacji zakończył w 2006, a co później? Przyszła pora na studia, i to nie w byle jakiej szkole. W tej samej placówce uczyli się bowiem Robert Lewandowski i Anita Włodarczyk.

Oczywiście Piotr nie byłby sobą, gdyby nawet tego etapu edukacji nie podsumował w zabawny, humorystyczny sposób. Co powiedział na sam koniec studiów i co dokładnie ukończył? Znamy nawet tytuł jego pracy licencjackiej!

Jakie studia skończył Piotr Żyła?

Żyła studiował w dwóch instytutach zamiejscowych Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie (najpierw w Wiśle, później w Bielsko-Białej). Wybrał kierunek Wychowanie Fizyczne, specjalność trenersko-menadżerska. W 2017 roku obronił licencjat, a jego praca nosiła tytuł „Pewność siebie na przykładzie reprezentantów Polski kadry narodowej „A” w skokach narciarskich”.

Trochę czasu mi to zajęło, ale w końcu się udało. Pieter skończył studia licencjackie EWS, czyli według moich obliczeń profesorem zostanę w wieku 84 lat. I co ja później będę robił? – napisał Żyła w 2017, chwaląc się zdjęciem z pracą licencjacką.

Piotr może być dumny, bo choć jego studia trwały 9 lat, jest to i tak rok krócej niż u Roberta Lewandowskiego. Licencjat udało mu się obronić z wyróżnieniem. W pracy pisał podobno między innymi o Kamilu Stochu, Dawidzie Kubackim, Maciej Kocie, Stefanie Huli i Klemensie Murańce.

Piotr Żyła, wykształcenie
Piotr Żyła, fot. JURE MAKOVEC/AFP/East News
Piotr Żyła, wykształcenie
Piotr Żyła, fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Piotr Żyła, wykształcenie
Piotr Żyła, fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER