Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Piotr Żyła przemówił na gali i się zaczęło. Najpierw gromki śmiech, a potem niezła konsternacja
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 07.01.2024 08:28

Piotr Żyła przemówił na gali i się zaczęło. Najpierw gromki śmiech, a potem niezła konsternacja

Gala Mistrzów Sportu 2024. Przemówienie Piotra Żyły zaskoczyło wszystkich
Piotr Żyła zaskoczył wszystkich przemówieniem na Gali Mistrzów Sportu 2024, fot. KAPiF/instagram.com/piotr_zyla_official/

W sobotni wieczór odbyła się Gala "Przeglądu Sportowego" i Polsatu, która wyłoniła najlepszych sportowców minionego roku. Wiele gwiazd zjawiło się osobiście by odebrać statuetkę oraz celebrować kolejnej polskie sukcesy na arenie międzynarodowej. Inni byli z gośćmi "duchem". Piotr Żyła rozpoczął swoje przemówienie od niestandardowego wyznania.

Gala Mistrzów Sportu 2024. Wielcy nieobecni na imprezie

Sobotni wieczór należał do gwiazd sportu, które w ubiegłych miesiącach udowadniały swoje umiejętności na arenie międzynarodowej. Niestety nie wszyscy mogli się zjawić na imprezie we własnej osobie, jednak nie oznacza to braku przemówień w przypadku zdobycia statuetki.

Polski siatkarz, Mateusz Bieniek, nie mógł przybyć do Warszawy, jednak w mediach społecznościowych udostępnił zdjęcie wraz z reprezentacją Polski, która otrzymała nagrodę w kategorii "Drużyna Roku 2023". 

Do wielkich nieobecnych można zaliczyć także Roberta Lewandowskiego, choć ten nie znalazł miejsca w pierwszej dziesiątce "Najlepszego Sportowca Roku 2023". Laureatką po raz kolejny została Iga Świątek, która z  powodu przygotowań do finału prestiżowego United Cup połączyła się z Galą online.

W jej ślady poszedł także Piotr Żyła, który znalazł się na liście zwycięzców. Podczas przemówienia dał się poznać ze swojego naturalnego poczucia humoru. Wystarczyło kilka zdań, by nieźle namieszać.

Piotr Żyła ma powody do dumy. Jego młodziutka partnerka pokazała ciało, wszyscy patrzą na jej brzuch Piotr Żyła musiał rozstać się z młodziutką narzeczoną. Wszystko tuż po czułym zdjęciu przy choince

Gala Mistrzów Sportu 2024. Piotr Żyła na liście Najlepszego Sportowca Roku 2023

Gala "Przeglądu Sportowego" podsumowała miniony rok pod względem gwiazd sportu, które najbardziej zapadły nam w pamięci. Wśród laureatów nie zabrakło także najlepszego szkoleniowca, a także specjalnych wyróżnień. Oto lista sobotnich zwycięzców:

  • Trener roku: Nikola Grbić (selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy)
  • Drużyna roku: Reprezentacja Polski siatkarzy
  • Wydarzenie roku: Memoriał Kamili Skolimowskiej
  • Sport bez barier: Witold Skupień (paranarciarstwo biegowe)
  • Nadzieja Olimpijska Paryż 2024: Adrianna Kąkol (kajakarstwo)
  • Superczempion: Jakub Błaszczykowski (piłka nożna)
  • Stypendium Ministra Sportu i Turystyki: Iwona Budzik-Pietruszka, Jan Szturc oraz Wacław Szukiel
  • Mecenas Sportu Dzieci i Młodzieży: ORLEN S.A.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów było wyłonienie zwycięzcy w kategorii "Najlepszy Sportowca Roku 2023". Laureatką po raz drugi została Iga Świątek, a na liście znalazły się także tacy sportowcy jak m.in.: Aleksander Śliwka czy Piotr Żyła. Skoczek zaskoczył wszystkich swoim przemówieniem. Oto lista "Najlepszego Sportowca Roku 2023":

1. miejsce: Iga Świątek (tenis)

2. miejsce: Bartosz Zmarzlik (żużel)

3. miejsce: Aleksander Śliwka (siatkówka)

4. miejsce: Natalia Kaczmarek (bieg na 400 m)

5. miejsce: Piotr Żyła (skoki narciarskie)

6. miejsce: Wojciech Nowicki (rzut młotem)

7. miejsce: Hubert Hurkacz (tenis)

8. miejsce: Martyna Klatt, Helena Wiśniewska (kajakarstwo)

9. miejsce: Renata Knapik-Miazga, Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Magdalena Pawłowska i Ewa Trzebińska (szermierka)

10. miejsce: Adrian Meronk (golf)

Gala Mistrzów Sportu 2024. Piotr Żyła wzbudził we wszystkich śmiech

Polski skoczek narciarski jest doskonale znane nie tylko ze swoich dokonań w świecie sportu, ale także specyficznego poczucia humoru. Podczas przemówienia nie mogło zabraknąć odrobiny spontaniczności. Piotr Żyła podziękował za miejsce w plebiscycie, choć nie omieszkał skomentować jego wysokości.

Dziękuję wszystkim za oddane na mnie głosy. Niestety, było ich mało, bo chyba nie wygrałem. Dla mnie to zaszczyt, że w ogóle mogłem uczestniczyć, przynajmniej w wersji online, na Gali. Słyszałem, że tam dobra impreza się szykuje, tak że życzę dobrej zabawy - powiedział podczas połączenia wzbudzając we wszystkich śmiech.

Później sportowiec chciał usprawiedliwić swoją nieobecność udziałem w zawodach. Wyznanie wprowadziło jednak wszystkich w konsternacje, ponieważ przemówienie jest nagrane znacznie wcześniej. Piotr Żyła w pewnym momencie namieszał w wypowiedzi. Ostatecznie życzył jednak zgromadzonym wyśmienitej imprezy, która tradycyjnie trwa do białego rana.

No, a my walczymy tutaj właśnie cały czas na turnieju. No, już w sumie po turnieju będzie, bo nagrywamy wcześniej. Z chęcią bym dołączył do takiej fajnej imprezy, ale będą na skoczni albo już w busie. Miłego wieczorku i dobrej zabawy wam wszystkim życzę - podsumował.

Piotr Żyła
Piotr Żyła zaskoczył wszystkich przemówieniem na Gali Mistrzów Sportu 2024, fot. KAPiF
Piotr Żyła
Piotr Żyła zaskoczył wszystkich przemówieniem na Gali Mistrzów Sportu 2024, fot. KAPiF