Krzysztof Krawczyk Żródło: eastnews & kkatny

Jedna z żon Krzysztofa Krawczyka zmarła w przykrych okolicznościach

7 Kwiecień 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Z czego nie zdaje sobie sprawy wielu fanów twórczości Krzysztofa Krawczyka, muzyk miał trzy żony. Druga wybranka artysty odeszła dekadę temu po długiej walce z poważną chorobą onkologiczną. To właśnie ona urodziła jedynego syna Krawczyka, Krzysztofa Juniora.

  • Krzysztof Krawczyk był trzykrotnie żonaty
  • Druga małżonka artysty zmarła z powodu poważnej choroby onkologicznej
  • Do ostatnich chwil życia przy muzyku trwała Ewa Krawczyk

Aż do śmierci Krzysztofa Krawczyka, która nastąpiła nagle 5 kwietnia 2021 roku, muzyk trwał u boku trzeciej żony, Ewy Krawczyk. Zanim jednak artysta odnalazł szczęście u boku Ewy, był żonaty z Grażyną Adamus oraz Haliną Żytkowiak.

Żony Krzysztofa Krawczyka. Druga z nich zmarła po długiej walce o zdrowie

O pierwszej żonie Krzysztofa Krawczyka wiadomo stosunkowo niewiele. Grażyna Adamus poślubiła piosenkarza w latach 70 ubiegłego wieku jeszcze zanim o talencie wokalisty usłyszała cała Polska. Była pierwszą miłością legendarnego wykonawcy.

Związek Krzysztofa Krawczyka z Grażyną Adamus nie przetrwał próby czasu. W latach 70 muzyk spróbował szczęścia po raz drugi, kolejną wybranką artysty była Halina Żytkowiak. Wokalistka grała i śpiewała w zespole Trubadurzy, z którym współpracował również Krzysztof Krawczyk.

To Halina Żytkowiak urodziła pierwszego i jedynego syna artysty, Krzysztofa Juniora. I ta relacja nie doczekała jednak szczęśliwego końca; małżonkowie rozstali się, a druga żona muzyka została w Stanach Zjednoczonych, gdzie wspólnie pomieszkiwali.

Polonia źle traktowała Krzysztofa Krawczyka. „Krawczykowi w Stanach fatalnie szło”Polonia źle traktowała Krzysztofa Krawczyka. „Krawczykowi w Stanach fatalnie szło”Czytaj dalej

Drugiej żonie Krzysztofa Krawczyka przyszło zmagać się z poważną chorobą onkologiczną. Halina Żytkowiak zachorowała na nowotwór złośliwy płuc; z czasem rakowe komórki zaczęły rozprzestrzeniać się na inne narządy. Wokalistka podjęła leczenie, lecz choroba była zbyt zaawansowana - terapia nie przyniosła spodziewanych efektów.

Wiadomość o śmierci Haliny Żytkowiak dotarła do mediów w marcu 2011 roku. Piosenkarka zmarła nocą w Los Angeles, gdzie osiadła na długie lata. Tuż przed śmiercią z kolegą wokalistki z zespołu Trubadurzy skontaktował się serwis SuperExpress. Jak przekazywał muzyk, stan zdrowia Żytkowiak stale się pogarszał.

- Kiedy z nią ostatnio rozmawiałem, było już bardzo źle, prosiła, by się o nią modlić - mówił przed laty Marian Lichtman.

Ewa Krawczyk trwała przy mężu do samego końca

Ostatecznie to Ewa Krawczyk okazała się miłością życia legendarnego piosenkarza. Jak mówił w jednym z wywiadów sam muzyk, małżonkowie spotkali się w jednym z najgorszych momentów jego istnienia. Wokalista borykał się z uzależnieniem, z czego pomogła mu “wydostać się” właśnie Ewa.

- Ewunię poznałem w momencie totalnego rozbicia psychicznego. Uciekałem w narkotyki, nadużywałem lekarstw. Aż pojawiła się kobieta cud, która wyrzuciła mi te wszystkie świństwa i powiedziała: Ja będę twoją lekomanią - wspominał niegdyś Krzysztof Krawczyk.

Halina Żytkowiak - polska wokalistka śpiewająca w zespołach Tarpany, Amazonki, Trubadurzy, jak również występująca solo. Halina Żytkowiak - Pięć minut łez https://www.youtube.com/watch?v=WagwEmyI7Ec

Opublikowany przez Polskie Piosenki Wtorek, 7 kwietnia 2020

Źródło: Jastrząb Port, Eska, SuperExpress, Plotek

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Następny artykuł