Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Joanna Kołaczkowska to "królowa polskiego kabaretu". Jaka jest prywatnie?
Natalia Cieślak
Natalia Cieślak 30.01.2023 20:49

Joanna Kołaczkowska to "królowa polskiego kabaretu". Jaka jest prywatnie?

Joanna Kołaczkowska
fot. KAPiF

Joanna Kołaczkowska przez wielu uznawana jest za niekwestionowaną "królową polskiego kabaretu". Widzowie kojarzą ją nie tylko ze skeczy Hrabi, ale także jako Dorin Owens z improwizowanego serialu "Spadkobiercy". Polacy kochają ją za to, że potrafi rozśmieszyć ich do łez. Jaka jest jednak prywatnie?

Aktorka kabaretowa nieczęsto opowiada o tym, co się u niej dzieje. Niewiele osób wie, że w życiu o prywatnym jest zupełnie inną osobą niż na scenie.

Kim jest Joanna Kołaczkowska?

Karierę rozpoczęła w kabarecie "Drugi Garnitur" w 1988 roku. Cztery lata później dostała się do kabaretu "POTEM" w którym działała aż dziesięć lat, wcielając się w rozmaite postacie. Niedługo później zadebiutowała w "Spadkobiercach", gdzie dała poznać się szerszej publiczności.

Parę cech charakteru, które przejawiam na scenie, przydałoby mi się na co dzień. Wiem, co należy mówić w sytuacjach trudnych i jak powinnam postąpić, jednak nie robię tego. Widzowie wierzą w to, że rozstawiam ludzi po kątach, tak jak na scenie. Ale to nieprawda – zapewniała w rozmowie z "Dobrym Czasem".

Od 2002 roku występuje w kabarecie "Hrabi" jak również współtworzy jego program. Pojawiła się również na deskach teatru w spektaklach "Kobieta z widokiem na taras" czy "Dżdżownice wychodzą na asfalt" w teatrze Polonia w Warszawie. Tworzy też podcast razem z Szymonem Majewskim, zatytułowany "Mówi się".

Joanna Kołaczkowska – życie prywatne

Ojciec aktorki zmarł, gdy miała zaledwie pięć lat. Kołaczkowska ma starszą siostrę Agnieszkę, która jest związana z jej kolegą po fachu, Dariuszem Kamysem. Jako młoda dziewczyna trenowała taniec ludowy, łyżwiarstwo figurowe oraz ukończyła pedagogikę kulturalno-oświatową na uczelni w Zielonej Górze. Widzowie kojarzą ją jako wulkan energii, który zawsze jest w dobrym humorze. Rzeczywistość jak sama zapewnia, jest jednak inna.

– W życiu w ogóle nie jestem energetyczna, sympatyczna jestem umiarkowanie i widzę, jak w twarzach ludzi maluje się rozczarowanie. Nie potrafią ukryć zawodu, że nie okazałam się tak fajna, jak myśleli. Wchodzę do sklepu i wielka radość: „Och, to pani przyszła! My panią uwielbiamy!”. Robią sobie ze mną zdjęcia, pytają, czy mogą się przytulić – powiedziała w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Joanna Kołaczkowska dwukrotnie wychodziła za mąż i tyle samo razy się rozwodziła. Jeszcze w latach 90. poślubiła Krzysztofa Kołaczkowskiego, który także był kabareciarzem, jednak małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Sama artystka przyznaje, że umyślnie nigdy nie porusza tego tematu.

– Jak to się dzieje, że osoba dorosła w pełni władz umysłowych, w miarę ustabilizowana emocjonalnie stwierdza: "Tak, opowiem całej Polsce o tym, jak mnie skrzywdził albo jak ja go skrzywdziłam"? Dla mnie to jest przerażające i dla byłego partnera/partnerki głęboko niesprawiedliwe – wyjaśniała w jednym z wywiadów.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Paulina Smaszcz do kobiet. Mocny przekaz byłej żony Kurzajewskiego

  2. Niania syna Sussexów nie ukrywała niczego. Już pierwszego dnia przekonała się, jacy są naprawdę

  3. Stanowczo odradzali Młynarskiej współpracę z Owsiakiem. Zmroziło ją, gdy usłyszała te słowa

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!