Swiatgwiazd.pl

fot. KAPiF

Joanna Kołaczkowska to "królowa polskiego kabaretu". Jaka jest prywatnie?

30 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Natalia Cieślak

Joanna Kołaczkowska przez wielu uznawana jest za niekwestionowaną "królową polskiego kabaretu". Widzowie kojarzą ją nie tylko ze skeczy Hrabi, ale także jako Dorin Owens z improwizowanego serialu "Spadkobiercy". Polacy kochają ją za to, że potrafi rozśmieszyć ich do łez. Jaka jest jednak prywatnie?

Aktorka kabaretowa nieczęsto opowiada o tym, co się u niej dzieje. Niewiele osób wie, że w życiu o prywatnym jest zupełnie inną osobą niż na scenie.

Kim jest Joanna Kołaczkowska?

Karierę rozpoczęła w kabarecie "Drugi Garnitur" w 1988 roku. Cztery lata później dostała się do kabaretu "POTEM" w którym działała aż dziesięć lat, wcielając się w rozmaite postacie. Niedługo później zadebiutowała w "Spadkobiercach", gdzie dała poznać się szerszej publiczności.

Parę cech charakteru, które przejawiam na scenie, przydałoby mi się na co dzień. Wiem, co należy mówić w sytuacjach trudnych i jak powinnam postąpić, jednak nie robię tego. Widzowie wierzą w to, że rozstawiam ludzi po kątach, tak jak na scenie. Ale to nieprawda – zapewniała w rozmowie z "Dobrym Czasem".

Od 2002 roku występuje w kabarecie "Hrabi" jak również współtworzy jego program. Pojawiła się również na deskach teatru w spektaklach "Kobieta z widokiem na taras" czy "Dżdżownice wychodzą na asfalt" w teatrze Polonia w Warszawie. Tworzy też podcast razem z Szymonem Majewskim, zatytułowany "Mówi się".

Joanna Kołaczkowska – życie prywatne

Ojciec aktorki zmarł, gdy miała zaledwie pięć lat. Kołaczkowska ma starszą siostrę Agnieszkę, która jest związana z jej kolegą po fachu, Dariuszem Kamysem. Jako młoda dziewczyna trenowała taniec ludowy, łyżwiarstwo figurowe oraz ukończyła pedagogikę kulturalno-oświatową na uczelni w Zielonej Górze. Widzowie kojarzą ją jako wulkan energii, który zawsze jest w dobrym humorze. Rzeczywistość jak sama zapewnia, jest jednak inna.

– W życiu w ogóle nie jestem energetyczna, sympatyczna jestem umiarkowanie i widzę, jak w twarzach ludzi maluje się rozczarowanie. Nie potrafią ukryć zawodu, że nie okazałam się tak fajna, jak myśleli. Wchodzę do sklepu i wielka radość: „Och, to pani przyszła! My panią uwielbiamy!”. Robią sobie ze mną zdjęcia, pytają, czy mogą się przytulić – powiedziała w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Joanna Kołaczkowska dwukrotnie wychodziła za mąż i tyle samo razy się rozwodziła. Jeszcze w latach 90. poślubiła Krzysztofa Kołaczkowskiego, który także był kabareciarzem, jednak małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Sama artystka przyznaje, że umyślnie nigdy nie porusza tego tematu.

– Jak to się dzieje, że osoba dorosła w pełni władz umysłowych, w miarę ustabilizowana emocjonalnie stwierdza: "Tak, opowiem całej Polsce o tym, jak mnie skrzywdził albo jak ja go skrzywdziłam"? Dla mnie to jest przerażające i dla byłego partnera/partnerki głęboko niesprawiedliwe – wyjaśniała w jednym z wywiadów.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Paulina Smaszcz do kobiet. Mocny przekaz byłej żony Kurzajewskiego

  2. Niania syna Sussexów nie ukrywała niczego. Już pierwszego dnia przekonała się, jacy są naprawdę

  3. Stanowczo odradzali Młynarskiej współpracę z Owsiakiem. Zmroziło ją, gdy usłyszała te słowa

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Życie Gwiazd

Marcin Hakiel broni swojej partnerki, dosadna odpowiedź tancerza. "Nie mam się czego wstydzić"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Adrianna Biedrzyńska przed laty została porwana przez psychofana. Potem śledził jej córkę
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Magda Mołek punktuje Wojewódzkiego po pytaniu do Szelągowskiej. Nazwała go "dziadersem"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Antek Królikowski wydał kolejne oświadczenie, mówi o przestępstwie. "Padłem ofiarą"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Ewa Minge uderza w Królikowskiego i broni Opozdy. "Sprawa dla prokuratury, zwyczajne znęcanie"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Joanna Krupa i jej córka na pierwszym zdjęciu po ogłoszeniu rozstania, Internauci niepokoją się o dziewczynkę
Czytaj więcej >
Natalia Cieślak

Z zamiłowania redaktorka lubiąca wyzwania i rozmowy z ludźmi. Prywatnie miłośniczka gotowania z modernistycznym podejściem i pasjonatka podcastów kryminalnych. 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]