Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tylko u nas: Joanna Racewicz ostro o zmianach w TVP: "Ten wrzód trzeba przeciąć". Wspomniała też o powrocie Orłosia...
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 07.01.2024 20:55

Tylko u nas: Joanna Racewicz ostro o zmianach w TVP: "Ten wrzód trzeba przeciąć". Wspomniała też o powrocie Orłosia...

Joanna Racewicz
Joanna Racewicz, fot. Świat Gwiazd Exclusive/Instagram

Cały czas widoczne są nowe skutki rewolucji w TVP za sprawą październikowych wyborów. Gwiazdy dzielą się na dwa “obozy”, jedni są sceptycznie nastawieni, drudzy zaś bardzo entuzjastycznie podchodzą do wprowadzanych zmian. Joanna Racewicz wypowiedziała się na ten temat, poruszyła przy okazji temat powrotu Macieja Orłosia do Teleexpressu.

Kim jest Joanna Racewicz?

Joanna Racewicz to dziennikarka oraz prezenterka. Pracowała zarówno w TVN-ie jak i w TVP. Pracę w telewizji zaczęła już na studiach, kiedy to dostała się na staż do Teleexpressu. W 1999 roku została prezenterką w “Panoramie” w TVP2. Otrzymała nominację do Telekamery.

W 2006 roku porzuciła pracę w TVP. Przez następne trzy lata prowadziła format “Dom otwarty” w “Dzień Dobry TVN”. W “TVN Style” natomiast była prowadzącą programu “Sekrety Mądrej Niani”. 

Jej mąż Paweł Janeczek zmarł w Katastrofie Smoleńskiej. Po tym zdarzeniu Racewicz napisała “12 rozmów o miłości. Rok po katastrofie”.

Joanna Racewicz po raz pierwszy pokazała zdjęcie ze ślubu! Aż trudno powstrzymać łzy. "Dziękuję tym, którzy zostali" Joanna Racewicz zmieniła fryzurę na złość PiS-owi! Jej rude włosy to odważny manifest

Co Joanna Racewicz myśli o zmianach w TVP?

Zapytaliśmy Joannę Racewicz, jakie jest jej stanowisko odnośnie zmian w Telewizji Publicznej. Dziennikarka dosadnie odpowiedziała.

To jest bardzo bolesna operacja. Jestem absolutnie co do tego przekonana, ale konieczna. Ja zresztą pozwoliłam sobie na taką uwagę na swoich mediach społecznościowych. Na uwagę, o tym, że wrzód trzeba przeciąć. Tam po prostu jest duża gangrena i radzić sobie z tym pokojowymi, delikatnymi metodami byłoby kompletnym nieporozumieniem – stwierdziła. 

Na koniec podsumowała obecną sytuację, metaforycznie porównując ją do przecięcia węzła gordyjskiego.

To trzeba naprawdę zdecydowanych ruchów Aleksandra Macedońskiego. Węzeł gordyjski przecina się mieczem. 

Joanna Racewicz o powrocie Orłosia do Teleexpressu

Joanna Racewicz została zapytana również o to, co myśli o powrocie Macieja Orłosia do Telexpressu. Przypomnijmy, że dziennikarz ostatnie wydanie programu poprowadził w 2016 roku i to była jego ostatnia styczność z TVP, dopóki nie nastąpiła zmiana władzy. Racewicz odpowiedziała, co myśli o Orłosiu.

Bardzo trzymam za Maćka kciuki. Maciek zresztą był moim mistrzem, ponieważ ja zaczynałam pracę w telewizji od stażu w Teleexpressie na studiach jeszcze i patrzyłam zawsze na niego jak na ósmy cud świata i jak na guru. I te osiem lat przerwy dobrze, że się skończyły, o tak. Teleexpress jest na swoim miejscu. Wszystko wraca do normy – wyznała.

Joanna Racewicz, fot. KAPiF
Joanna Racewicz, fot. KAPiF
Joanna Racewicz, fot. KAPiF
Joanna Racewicz, fot. KAPiF
Joanna Racewicz, fot. KAPiF
Joanna Racewicz, fot. KAPiF