Jurek Owsiak na Instagramie Żródło: Facebook.com Jurek Owsiak

Tuż przed finałem WOŚP Jurek Owsiak założył Instagrama

30 Styczeń 2021 Sara OsieckaSara Osiecka

Jurek Owsiak do tej pory był aktywny tylko na Facebooku, a tymczasem znaczna część osób, zwłaszcza młodych, korzysta głównie z Instagrama. W końcu, na krótko przed 29. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, działacz postanowił założyć sobie konto i na tym drugim medium. Wiemy, jak się będzie nazywać.

Z tego artykułu dowiesz się;

  • Jaką decyzję podjął Jurek Owisak
  • Jak zareagowali fani
  • Na co tej pory zbierało WOŚP

Jurek Owsiak zaskoczył fanów. Do tej pory był jedną z nielicznych gwiazd polskiego show biznesu, która nie korzystała z Instagrama, a ze swoimi wielbicielami utrzymywał kontakt jedynie za pośrednictwem Facebooka. W końcu postanowił jednak dołączyć do grona użytkowników popularnego medium, a na swoim koncie ma już pierwszy post.

Jurek Owsiak podjął ważną decyzję

Jurek Owsiak w końcu podjął ważną decyzję i założył swoje oficjalne konto na Instagramie pod nazwą jurek_owsiak_official. Na koncie jest już pierwszy post - zdjęcie inicjatora WOŚP z krótkim przypomnieniem, że już 31 stycznie odbędzie się 29. finał akcji.

To świetna wiadomość dla użytkowników social mediów. Teraz będą mogli być na bieżąco ze wszystkim, co chce im przekazać działacz bez konieczności wyszukiwania go na Facebooku. Mimo iż konto działa od kilku dni, zebrał niemal 2000 obserwujących. Sam zainteresowany na pewno będzie tam informował, ile pieniędzy udało się zebrać tym razem.

Pod pierwszym postem fani zgotowali mu wyjątkowo ciepłe przywitanie w komentarzach, pisząc między innymi słynne "Siema", czy hasło fundacji: "Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej". Nie zabrakło także morza czerwonych serduszek, symbolizujących te, jakie wolontariusze rozdawali każdemu, kto dorzucił się do zbiórki na ulicach.

Syn Macieja Kurzajewskiego musiał podjąć trudną decyzję. Niestety, prezenter wszystko potwierdzaSyn Macieja Kurzajewskiego musiał podjąć trudną decyzję. Niestety, prezenter wszystko potwierdzaCzytaj dalej

Tegoroczna akcja ma hasło "Finał z głową". Jurek Owsiak postanowił uzbierać pieniądze dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki w tym kierunku. O co dokładnie chodzi?

O ile termin laryngologii jest raczej znany, o tyle otolaryngologia brzmi tajemniczo. To nic innego jak dziedzina medycyny zajmująca się rozpoznawaniem i leczeniem chorób narządów łowy i szyi, jak nos, uszy, krtań czy gardło.

W poprzednich finałach prowadzono zbiórkę między innymi na diagnostykę nowotworów, choroby serca, nerek, leczenie dzieci poszkodowanych w wypadkach, na wyposażenie oddziałów pediatrycznych, urządzenie ratujące życie wcześniakom czy pomoc w opiece nad seniorami.

W tym roku Wielki Finał jest jednak wyjątkowy. Do tej pory podsumowanie działalności fundacji odbywało się w każdą pierwszą niedzielę stycznia, a w trakcie obchodów wszyscy mogli oglądać na żywo występy ulubionych artystów, którzy również wspierali WOŚP.

Obecnie z powodu pandemii koronawirusa niezbędne były modyfikacje. Koncerty można oglądać online, a czas prowadzenia zbiórki przedłużono do ostatniej niedzieli pierwszego miesiąca.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Instagram

Następny artykuł