Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Katarzyna Dowbor o swojej mamie. "Dzielnie sobie radzi"
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 18.02.2022 01:00

Katarzyna Dowbor o swojej mamie. "Dzielnie sobie radzi"

Katarzyna Dowbor
TRICOLORS/East News

Jakiś czas temu Katarzyna Dowbor podzieliła się na Instagramie historią swojej mamy, a także opowiedziała o jej decyzji. Seniorka kończy w tym roku 90 lat. Prowadząca "Naszego nowego domu" poświęca rodzicielce wiele czasu i uwagi, zaangażowała się także w działania fundacji poświęconej osobom starszym.

Mama Katarzyny Dowbor, Krystyna Kokocińska w tym roku kończy 90 lat i, mimo wieku, jest określana przez swoją córkę, jako prawdziwy wulkan energii. Gwiazda przyznała, jakie to szczęście, że seniorka zachowała sprawność i jasny umysł i może nadal być samodzielna, choć zdradziła też, że martwi się o matkę.

Katarzyna Dowbor o relacjach z mamą

Jesienią ubiegłego roku Katarzyna Dowbor wypowiedziała się na temat opieki nad matką, wspierając Fundację Nutricia. Na instagramowym profilu "Jestem opiekunem" nie tylko zdradziła, jak wyglądają rodzinne relacje z seniorką, ale też zwróciła uwagę na ważną i niezwykle wymagającą pracę opiekunów, którzy swoje życie poświęcają temu, aby innym było łatwiej.

Moja mama ma 89 lat. Mamy to szczęście, że jest wciąż zdrową i sprawną osobą, zwłaszcza intelektualnie. Jednak w tym wieku w wielu obszarach potrzebuje już wsparcia bliskich, choćby dlatego, że ma trudności z chodzeniem — czytamy na profilu fundacji.

Katarzyna Dowbor opowiedziała, że już wielokrotnie proponowała mamie, aby ta zamieszkała u niej, jednak seniorka zdecydowanie odrzucała podobne oferty. Pani Krystyna uparcie trwa przy swojej pełnej niezależności i twierdzi, że to właśnie ona stanowi główną motywację dla zachowania energii i witalności.

W rozmowie z reporterką Jastrząb Post gospodyni "Naszego nowego domu" przyznała, że rozumie stanowisko mamy i przyznała, że pod tym względem są do siebie bardzo podobne.

Z drugiej strony też ją rozumiem, bo ja chyba też bym nie chciała być na łasce i niełasce moich dzieci. Wolę wiedzieć, na czym stoję, być u siebie i wiedzieć, że sama jestem od siebie zależna. Moja mama ma podobnie, więc gdzieś tam charaktery mamy takie same. Ale mama sobie dzielnie radzi, i to najważniejsze.

Katarzyna Dowbor stwierdziła, że pozostało jej tylko wspierać matkę w jej codziennych zmaganiach i ułatwiać to, co ułatwić może — jak przyrządzanie posiłków, czy opłacanie rachunków przez internet. — To rzeczy, przysparzały jej wiele stresu, więc cieszę się, że mogę go z niej zdjąć — wyznała.

Katarzyna Dowbor w roli opiekunki

W opiece nad seniorką pomaga gwieździe córka oraz jej brat, który na co dzień mieszka w Stanach Zjednoczonych. Katarzyna Dowbor zdradziła, że Tomasz bardzo często dzwoni to 90-letniej matki i okazuje jej wiele uwagi.

Dzwoni do mamy codziennie, chociaż na chwilę - powiedzieć jej, co u niego, co planuje, co będą robić, kiedy się spotkają. Czasami aż zapomina się w tym planowaniu – na wspólną wycieczkę żeglarską mamie nie starczy już na pewno siły. I emocjonalnie to chyba właśnie dla mnie ten najtrudniejszy aspekt jej starości – patrzenie na kogoś, kto był prawdziwym wulkanem energii, a kto teraz powoli, ostrożnie się porusza, kto nie ma już tego błysku w oku, tego „poweru" — wyznała gwiazda.

Katarzyna Dowbor niejednokrotnie wykazywała się niezwykłą troską i wielkim sercem, nie tylko w programie "Nasz nowy dom". W dbanie o swoją rodzinę i zwierzęta wkłada wiele energii. Jest kochającą matką, babcią, a także — córką. Wydaje się, że dzięki swojej empatii i zrozumieniu jest wręcz stworzona do pomagania innym.

Ludzie starsi mają różne potrzeby – nie tylko te związane z ograniczeniami ruchowymi, ale też zmieniają im się pory snu, czy chociażby preferencje i potrzeby żywieniowe. Możliwości wsparcia jest wiele, dlatego warto o nich rozmawiać z lekarzem, np. o wsparciu żywieniowym w postaci preparatów odżywczych. W organizowaniu wsparcia dla mamy sama też korzystam z pomocy. Kiedy jestem w trasie, pracuję, moi bliscy zajmują się mamą. Wiem, że jest ktoś, kto o nią zadba wtedy, kiedy ja nie mogę. 

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Żona Rubika nagle pokazała zdjęcie z córeczkami: "Zostałyśmy na lodzie"

  2. Zrozpaczona Sylwia Bomba nagle przekazała wieści od lekarzy. Co dzieje się z jej córeczką?

  3. Niewiarygodne, co Richardson napisała o żonie swojego przyjaciela. Fani są przerażeni

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Jastrząb Post