Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Katarzyna Dowbor pokazała mamę. Fani zamarli na widok 91-latki
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 27.05.2024 06:59

Katarzyna Dowbor pokazała mamę. Fani zamarli na widok 91-latki

Katarzyna Dowbor
fot. KAPiF; Instagram

Katarzyna Dowbor bardzo dba o swoją rodzinę. Jej mama jakiś czas temu zamieszkała razem z nią. Teraz dziennikarka pokazała nowe, wspólne zdjęcie. Internauci nie dowierzają w to, co zobaczyli.

Katarzyna Dowbor: kim są jej rodzice?

Katarzyna Dowbor jest córką Wiesława i Krystyny Kokocińskich. Jej rodzice pełnili w przeszłości niezwykłe funkcje. Ojciec dziennikarki był entomologiem i naukowo zajmował się badaniem owadów. Był też kierownikiem Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Tymczasem mama Kasi to konserwatorka zabytków i dzieł sztuki. W ich domu panował nietypowy podział ról.

U nas w domu gotował tata. Miał fartuch, męski, ale miał. Mama nie dotykała się kuchni. To ona utrzymywała dom. Pracę w PKZ-ecie [Pracowni Konserwacji Zabytków – przyp. red.] kończyła o 14:00 [...] i zaraz po tym biegała robić fuchy. Przyjmowała zlecenia na obraz, witraż. Z kolei w wakacje wyjeżdżała odnawiać jakiś kościółek. Ojciec? Wstawał, szedł na 9 lub 10 na wykłady, potem wracał, siedział i czytał, potem znowu szedł na zajęcia, zbierał te swoje motyle, obserwował pająki. Marzyciel. Gdyby nie mama, nie wiem, jak byśmy żyli – wspominała Dowbor w rozmowie z magazynem “Zwierciadło”.

Rodzice Katarzyny rozwiedli się, kiedy dziennikarka i jej brat Tomasz byli już dorośli. Dobre relacje mieli jednak do samego końca, czyli śmierci pana Wiesława w 2007 roku. Pani Krystyna zajmowała się nim w czasie choroby. A w jakiej kondycji sama jest teraz? Kasia właśnie pokazała jej nowe zdjęcie!

Tak potraktował Kasię Dowbor ojciec jej córki. Dlatego nie są razem Wielki sukces Kasi Dowbor. Tak utarła nosa Miszczakowi

Katarzyna Dowbor: co robi teraz jej mama?

Dowbor wspominała w wywiadach, że to mama nauczyła ją, że kobieta powinna być niezależna, samodzielna i musi mieć własne pieniądze. Teraz jednak, w wieku 91 lat, pani Krystyna sama potrzebuje wsparcia rodziny, ma bowiem problemy z chodzeniem. Wciąż jednak lubi czuć się potrzebna, kiedy mieszka u swojej córki nie boi się drobnych prac.

Mama lubi się czuć potrzebna i ciągle pyta, co może zrobić. Ja odpowiadam na przykład: obierz ziemniaki na obiad. Ostatnio trzeba było pomalować ławki. Ustawiłyśmy jej z córką krzesełko, by mogła sobie siedzieć i malować. Pomogła mi też  odrestaurować stare krzesła. Trzeba jej takie zadania wymyślać, a ona wtedy czuje się lepiej – mówiła jakiś czas temu Dowbor w rozmowie z “Faktem”.

Pani Krystyna Kokocińska w młodości uwielbiała jeździć konno. To właśnie ona zaszczepiła w córce tę pasję. To hobby niestety nie wchodzi już w grę, ale jakiś czas temu mama Katarzyny zrobiła furorę na filmie, na którym jeździ po ogrodzie na kosiarce. Nagranie znajdziecie poniżej, podobnie jak nowe zdjęcia, jakimi właśnie pochwaliła się dziennikarka.

Katarzyna Dowbor pokazała nowe zdjęcie z mamą

Dowbor w niezwykle uroczy sposób postanowiła świętować Dzień Matki. Podobnie jak wiele polskich gwiazd (więcej TUTAJ), pochwaliła się nowym zdjęciem ze swoją rodzicielką. Dołączyła też archiwalne kadry, w tym jeden, który pokazuje jej mamę w pracy konserwatorki zabytków. Świeży wygląd, jasne spojrzenie i pogodny uśmiech pani Krystyny robi ogromne wrażenie.

Moja Kochana Mama. Ma 91 lat i jest w świetnej formie. Wszystkiego najlepszego dla mojej mamy Krystyny i Waszych mam! – napisała pod wpisem Dowbor.

Internauci nie dowierzają, jak doskonałą kondycję ma pani Krystyna. Chwalą jej urodę i składają życzenia.

  • Piękna mama i piękna córka! Wszystkiego najlepszego dla obu Pań, dużo szczęścia i zdrowia. Pozdrawiam serdecznie.
  • Pani Kasiu, ma Pani wspaniałą Mamę, która przekazała Pani te wartości, którymi się Pani kieruje i na pewno zawdzięcza Pani właśnie jej to, że jest Pani tak wrażliwą osobą.
  • Samego dobra dla Pani Mamy droga Pani Kasiu. Jako że Pani jest również Mamą, dołączam serdeczności dla Pani. Życzę Paniom dużo miłości i rodzinnego ciepła.
  • Dużo zdrowia dla obu pań.
  • Sto lat dla mamy. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia wszystkim.
  • Piękny wiek. Dużo zdrówka. Wszystkiego dobrego.
  • Dużo zdrówka! Pięknie wyglądacie!
  • Pięknie mamusia wygląda i życzę dalej zdrówka i miłości – czytamy w komentarzach.

Redakcja Świata Gwiazd także pozdrawia panią Krystynę i dołącza do życzeń!

Katarzyna Dowbor, zdjęcie z mamą, Dzień Matki, kim jest jej mama
Katarzyna Dowbor z mamą, fot. instagram.com/katarzyna_dowbor_official
Katarzyna Dowbor, zdjęcie z mamą, Dzień Matki, kim jest jej mama
Archiwalne zdjęcie mamy Katarzyny Dowbor, fot. instagram.com/katarzyna_dowbor_official