Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Tylko u nas > TYLKO U NAS: Wiemy, kiedy Brzozowski ma odejść z TVP. Co z transferem Janowskiego? Pojawiły się problemy
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 16.02.2024 16:26

TYLKO U NAS: Wiemy, kiedy Brzozowski ma odejść z TVP. Co z transferem Janowskiego? Pojawiły się problemy

Robert Janowski, Rafał Brzozowski
Czy Robert Janowski zastąpi Rafała Brzozowskiego?, fot.

Kiedy Rafał Brzozowski odejdzie z TVP? Po ostatnich zmianach wydawało się to kwestią czasu, ale pojawiły się problemy. Redakcja Świata Gwiazd dowiedziała się o nieoczekiwanych komplikacjach. Czy Robert Janowski wróci do “Jaka to melodia”?

Czemu Robert Janowski odszedł z "Jaka to melodia" w TVP?

Robert Janowski odszedł z “Jaka to melodia?” w 2018 roku. Kiedy zastąpił go Rafał Brzozowski, wielu widzów miało pretensje do TVP przez zmianę prowadzącego. W końcu wielu z nich utożsamiało program z Janowskim, który pracował tam od 1997 roku. To właśnie ten muzyczny teleturniej przyniósł mu nie tylko ogromną popularność, ale i nagrody: trzy Telekamery i czwartą, Złotą.

Po zmianie władz w TVP w 2016 roku zaczęły jednak pojawiać się plotki o odejściu Janowskiego. Dwa lata później dotychczasowy gwiazdor stacji rzeczywiście zakończył z nią współpracę. Robert ujawnił wtedy, że sam odszedł z programu, ponieważ nie mógł zaakceptować nowego oblicza Telewizji Polskiej.

Jesienią 2021 roku Janowski rozpoczął pracę w Polsacie. Po zwycięstwie w 15. sezonie „Twoja twarz brzmi znajomo” pojawił się w świątecznym odcinku formatu. Od 17. edycji zasiada w fotelu jurorskim. Co stanie się teraz? Nowe władze wymiatają potężną miotłą gwiazdy, które rozbłysły w TVP pod rządami PiS. Czy los Rafała Brzozowskiego jest przesądzony? O wszystkim przeczytacie poniżej.

Robert Janowski mówi o powrocie do programu "Jaka to melodia?". Jest jasna deklaracja Rafał Brzozowski po zwolnieniu z TVP już znalazł zajęcie. Pokazał taki luksus, że przecieramy oczy

Czy Rafał Brzozowski odejdzie z "Jaka to melodia"?

Kiedy Janowski odszedł z “Jaka to melodia” w 2018 roku, początkowo zastąpił go Norbi. Szybko jednak został prowadzącym “Koła fortuny”, a w muzycznym teleturnieju rozpoczął pracę Brzozowski. Po wyborach 15 października 2023 stało się jasne, że zaczną się zmiany. W listopadzie zeszłego roku Robert udzielił wywiadu magazynowi “Wprost”, w którym przyznał, że bardzo chciałby wrócić do starego formatu.

Zaglądając w serce, to pewnie powiedziałbym „tak”, bo to kawał mojego życia i życia moich telewidzów. To byłoby możliwe, ale wcale nie takie proste. Nie ma we mnie chęci wendetty, nie jestem mściwym elementem społeczeństwa, raczej reprezentuję grono nastawione na miłość, radość i pokój. Wolałbym budować relacje, zamiast je niszczyć – ogłosił Janowski.

Czy jednak okaże się to niemożliwe? Na drodze zmian stanęły nieoczekiwane komplikacje. Czego dowiedzieliśmy się u samego źródła? O tym przeczytacie poniżej.

Tylko u nas: problemy z transferem Roberta Janowskiego do TVP

Rewolucji w TVP ciąg dalszy. Jak się dowiaduje „Świat gwiazd”, szefowie z Woronicza chcieli powrotu Roberta Janowskiego jako prowadzącego program „Jaka to melodia?”. Pojawił się jednak pewien problem. 

Robert był chętny do powrotu. Tyle lat prowadził ten program w TVP, ma do niego ogromny sentyment. Jednak Polsat zapowiedział, że jeśli Robert przyjmie propozycję z Woronicza, to straci posadę jurora w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Robert się nie zdecydował, nie chciał wojny i konfliktów z dyrekcją Polsatu – zdradza w rozmowie ze „Światem gwiazd” pracownik stacji Zygmunta Solorza. 

Zatem w najbliższych miesiącach show „Jaka to melodia?” będzie nadal prowadził Rafał Brzozowski. Z naszych ustaleń wynika, że wiosenny sezon będzie ostatnim z jego udziałem.

Jego umowa jest podpisana jeszcze na kilka miesięcy. Ale szefowie w TVP chcą go zmienić. Rafał za bardzo kojarzy się z poprzednią ekipą. Obecne szefostwo to doskonale pamięta jak trafił na Eurowizję, dlatego chciało, by wrócił Robert – zdradza jeden z dyrektorów Telewizji Polskiej w rozmowie ze „Światem gwiazd”.

Chcielibyście powrotu Roberta Janowskiego do “Jaka to melodia”? Kto jeśli nie on mógłby poprowadzić program?

Robert Janowski, Rafał Brzozowski, transfer do Jaka to melodia, TVP
Robert Janowski w “Twoja twarz brzmi znajomo”, fot. KAPiF
Robert Janowski, Rafał Brzozowski, transfer do Jaka to melodia, TVP
Rafał Brzozowski w “Jaka to melodia”, fot. KAPiF
Robert Janowski, Rafał Brzozowski, transfer do Jaka to melodia, TVP
Robert Janowski w Polsacie, fot. KAPiF
Robert Janowski, Rafał Brzozowski, transfer do Jaka to melodia, TVP
Rafał Brzozowski w TVP, fot. KAPiF