Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kim są dzieci i wnuki Zbigniewa Wodeckiego?
Karolina Kurek
Karolina Kurek 22.05.2024 19:20

Kim są dzieci i wnuki Zbigniewa Wodeckiego?

Zbigniew Wodecki
fot. KAPiF, East News

Zbigniew Wodecki zmarł kilka lat temu. Kim są jego dzieci i wnuki? Kto z nich poszedł w ślady artysty? Szczegóły. 

Zbigniew Wodecki - gwiazda muzyki

Zbigniew Wodecki był uznawany za ikonę polskiej muzyki. Pierwsze kroki w branży zaczął stawiać w latach 60. i do końca życia chętnie występował przed publicznością i tworzył muzykę. Zaliczał się do grona najwybitniejszych artystów w naszym kraju. Jego utwory znane są do dziś i słuchane przez wiele pokoleń. 

Można tu wymienić m.in. “Lubię wracać tam, gdzie byłem", “Chałupy welcome to”, “Zacznij od Bacha”, czy znaną z czołówki uwielbianej kreskówki “Pszczółkę Maję”. Wodecki dał się poznać również jako juror w programie rozrywkowym “Taniec z gwiazdami” emitowanym na kanale stacji telewizyjnej TVN. 

Muzyk zmarł 22 maja 2017 roku. Przed śmiercią poddał się on zabiegowi wszczepienia pomostowania aortalno-wieńcowego, a kilka dni później przeszedł udar mózgu i zapadł w śpiączkę. Zbigniew Wodecki odszedł, pozostawiając po sobie wielki żal fanów. Właśnie mija 7 lat od śmierci wybitnego muzyka. 

To pojawiło się na grobie Wodeckiego. Widok łamie serce Zapytaliśmy Iwonę Pavlović o Zbigniewa Wodeckiego i Beatę Tyszkiewicz. Takiej odpowiedzi się nie spodziewaliśmy

Kim są dzieci Zbigniewa Wodeckiego?

Artysta od 1971 roku do śmierci był w związku małżeńskim z Krystyną Wodecką. Para doczeka się trojga dzieci, Joanny, Katarzyny i Pawła, którzy dziś unikają rozgłosu i życia na świeczniku. Jedynie druga córka muzyka, Katarzyna pozostaje aktywna w mediach i do tej pory wielokrotnie wypowiadała się o ojcu. Przyznała, że uwielbiał on chwile, gdy cała rodzina była razem. Kobieta wyznała w jednym z wywiadów, jaki rytuał miała z tatą, który dziś przeniósł się na jej relacje z własnymi dziećmi.

Raczej pytał, czy my go kochamy, ale oczywiście mówił. Nawet jak już założyłam własną rodzinę i stałam się bardzo dorosłą kobietą, lubił zapytać „A kochasz tatusia?”. „A kocham tatusia” – odpowiadałam. Ten rytuał przeniosłam na swoje dzieci - powiedziała w rozmowie z portalem “Gazeta.pl”. 

Katarzyna Wodecka-Stubbs pracuje jako producent filmowy i muzyczny. Jest ona również prezesem fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego, powstałej w 2017 roku. Prywatnie jest ona żoną anglika, z którym doczekała się kilkorga dzieci. Jej starsza siostra Joanna Wodecka ukończyła Międzynarodowe Studium Dziewulskich – Policealną Szkołę Charakteryzacji, Wizażu i Stylizacji. Przez lata mieszkała w Chorwacji, a jej pasją jest fotografia, kolekcjonowanie instrumentów oraz podróże. Jedyny syn Zbigniewa Wodeckiego, Paweł pracuje jako fizjoterapeuta i doczekał się dwóch córek. Ojciec i syn nie mieli łatwych relacji. 

Paweł to duży indywidualista. Mamy ze sobą średni kontakt, jak to z chłopakiem w tym wieku - opowiadał Wodecki w wywiadzie dla magazynu “Gala”. 

Każde z dzieci artysty odebrało wykształcenie muzyczne. W jego ślady poszedł jednak jeden z wnuków. 

Wnuk Wodeckiego poszedł w jego ślady

Okazuje się, że talent po sławnym dziadku odziedziczył jeden z jego wnuków, który zamierza iść w ślady Zbigniewa Wodeckiego. Leo Stubbs to syn Katarzyny Wodeckiej-Stubbs. Jest on aktorem dziecięcym oraz dubbingowym. Miał okazję zagrać główną rolę w filmie “Dzień czekolady”, czy podkładać głos postaci Henry'ego Turnera w głośnym filmie “Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”. Występował także na deskach teatru. 

Zbigniew Wodecki oprócz Leo doczekał się jeszcze czworga wnucząt: Julii, Mai, Dawida i Lily. Ostatnia z wymienionych i Leo kształcą się w szkole muzycznej. Sławny artysta ubolewał, że za mało czasu poświęcał wnukom. Jednak rodzina pielęgnuje ciepłe wspomnienia o nim. 

Katarzyna Wodecka-Stubbs, fot. East News
Katarzyna Wodecka-Stubbs, fot. East News
Joanna Wodecka, fot. East News
Joanna Wodecka, fot. East News
Leo Stubbs, fot. East News
Leo Stubbs, fot. East News