Kinga Duda - praktyki w sądzie Żródło: Jakub Kaminski/East News

Kinga Duda podejmie praktyki w warszawskim sądzie

17 Marzec 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Kinga Duda nie próżnuje. Córka prezydenta, która do niedawna była jego społeczną doradczynią, rozpocznie praktyki w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza. Szkolenia, których celem jest przygotowanie młodych prawników do zawodu, potrwają kilka miesięcy.

  • Kinga Duda jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • Do stycznia 2021 roku młoda prawniczka pełniła obowiązki doradczyni społecznej prezydenta RP
  • Teraz zdecydowała się na praktykę zawodową w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza
  • W rozmowie z naTemat.pl sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie potwierdziła tę informację

Kinga Duda znalazła się na liście młodych prawników, którzy zamierzają szkolić swoje umiejętności na praktykach organizowanych w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza. Zajęcia aplikantów adwokackich potrwają przez kilka miesięcy i przybiorą dwie formy – teoretyczną i praktyczną.

Kinga Duda na praktykach w sądzie

Informację o praktykach zawodowych potwierdziła sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie. Jak ustalił serwis naTemat.pl, oprócz córki prezydenta z zajęć skorzysta ponad 200 aplikantów. Szkolenia będą odbywać się w ośmiu grupach liczących po około 40 osób.

- Jednocześnie informujemy, że zajęcia wszystkich aplikantów adwokackich odbywają się na zasadach określonych aktualnie w porozumieniach zawartych pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a Naczelną Radą Adwokacką w dniu 24.11.2020 r. oraz Sądem Okręgowym w Warszawie a Okręgową Radą Adwokacką w dniu 03.02.2021 r. – przekazała sądowa sekcja prasowa.

Zajęcia dla młodych prawników mają nauczyć ich samodzielnego i należytego wykonania zawodu. W tym celu aplikanci przez kilka miesięcy odbywać będą szkolenia teoretyczne i praktyki w wydziałach cywilnych, karnych, gospodarczych oraz wydziałach pracy i ubezpieczeń społecznych.

Kasia Cichopek szczerze o swoim dzieciństwieKasia Cichopek szczerze o swoim dzieciństwieCzytaj dalej

Korzystając z zajęć w wymienionych wydziałach, aplikanci mają poszerzyć wiedzę z zakresu sądownictwa powszechnego i prokuratury. Szkolenie szczegółowo dotyczyć będzie także takich tematów jak: sporządzanie pism i umów oraz przygotowywanie opinii prawnych. Duże znaczenie będzie miało również zastępstwo procesowe.

- W czasie zajęć praktycznych aplikant adwokackich powinien uczestniczyć w rozprawach oraz posiedzeniach, sporządzać projekty orzeczeń i ich uzasadnień, a także uczestniczyć w dydaktycznych zajęciach warsztatowych prowadzonych przez sędziów-patronów – napisano w porozumieniu cytowanym przez naTemat.pl

Kariera zawodowa Kingi Dudy

Kinga Duda jest z wykształcenia prawniczką. Córka prezydenta ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji UJ oraz kurs prawa amerykańskiego na Katolickim Uniwersytecie Ameryki w Waszyngtonie. Na swoim koncie ma między innymi staż w Parlamencie Europejskim.

Córka Andrzeja Dudy od początku bardzo poważnie podchodzi do swojej kariery zawodowej. 26-letnia prawniczka zdobywała doświadczenie w kancelarii prawniczej Maruta Wachta. W zeszłym roku ogłoszono ją najlepszą kancelarią w Polsce. Tytuł nadano w ramach konkursu „The Lawyer European Awards”.

Najgłośniejszym przystankiem w karierze Kingi Dudy była jednak jej przygoda z biurem prezydenta RP. Przypomnijmy, że od września 2020 roku do stycznia 2021 roku córka Andrzeja Dudy była jego społeczną doradczynią.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: naTemat.pl

Następny artykuł