Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tragedia rywalki Igi Świątek na WTA. Nie żyje jej 42-letni partner. Aryna Sabalenka w żałobie
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 19.03.2024 10:51

Tragedia rywalki Igi Świątek na WTA. Nie żyje jej 42-letni partner. Aryna Sabalenka w żałobie

Konstantyn Kołcow nie żyje. Zmarł partner Aryny Sabalenki
Konstantyn Kołcow nie żyje. Zmarł partner Aryny Sabalenki

Konstantyn Kołcow nie żyje. Śmierć 42-letniego sportowca wstrząsnęła światem. Zmarł partner 25-letniej Aryny Sabalenki – rywalki Igi Świątek w turnieju WTA. Co wiadomo na temat przyczyn śmierci? Jak wyglądała historia miłości pary, którą dzieliło 17 lat?

Konstantin Kołcow nie żyje. Zmarł partner Aryny Sabalenki

Tragiczne wieści obiegły media. Aryna Sabalenka – rywalka Igi Świątek – straciła partnera. To kolejna tragedia, jaka spadła na nią w ostatnim czasie. Cztery lata temu zmarł ojciec tenisistki.

Nagła śmierć 42-letniego Konstantina Kołcowa wstrząsnęła światem sportu. Pierwsze doniesienia na ten temat w nocy z poniedziałku na wtorek przekazały rosyjskie oraz białoruskie media. Śmierć mężczyny potwierdził też jego klub Saławat Jułajew. Pracował tam jako trener.

Zmarł były hokeista reprezentacji Białorusi i trener Saławatu Jułajew Ufa Konstantin Kołcow. Potwierdziliśmy tę informację w dwóch niepowiązanych ze sobą źródłach z najbliższego otoczenia sportowca – poinformował serwis news.zerkalo.io.

Kilka godzin później wydano oświadczenie w tej sprawie.

Spotkanie to nie wszystko. Oto co po części oficjalnej zrobiły Zendaya i Iga Świątek. "Aż chce mi się płakać" Iga Świątek tak zaszalała na wakacjach, że musiała przeprosić hotelowych gości. Zdjęcie nie kłamie

Konstantin Kołcow nie żyje. Oświadczenie w sprawie śmierci

Współpracownicy pożegnali Konstantina Kołcowa we wzruszających słowach.

Z głębokim smutkiem informujemy, że zmarł trener Saławatu Julajew Konstantin Kołcow. Był silnym i pogodnym człowiekiem, kochanym i szanowanym przez zawodników, kolegów i kibiców. Konstantin na zawsze zapisał się w historii naszego klubu. Zdobył mistrzostwo Rosji i Puchar Gagarina i wykonał świetną robotę w sztabie trenerskim drużyny. Saławat Hockey Club składa kondolencje rodzinie i przyjaciołom Konstantina Kołcowa – napisano.

Konstantin Kołcow: przyczyna śmierci. Czy Sabalenka wystąpi w WTA?

Co było przyczyną śmierci Kołcowa? Na razie nie są znane szczegóły. Rodzina nie podała ich do wiadomości publicznej. Z ustaleń rosyjskich i białoruskich mediów wynika, że ukochany Aryny zmarł w USA, gdzie mieszka wiceliderka światowego rankingu WTA.

Pod znakiem zapytania staje udział Sabalenki w rozpoczynającym się we wtorek, prestiżowym turnieju WTA 1000 na kortach twardych w Miami. Wsparcie dla pogrążonej w żałobie 25-latki wysyłają rywalki z kortu i inne znane osobistości.

Łamiące serce dla Aryny. Kilka lat temu straciła ojca, a teraz to...Wysyłamy modlitwy do Sabalenki i rodziny Kołcowa, bo będą tego potrzebować – czytamy na profilu The Tennis Letter.

Kim był Konstantin Kołcow? Jak poznał Arynę Sabalenkę?

Konstantin Kołcow był białoruskim hokeistą, który dwukrotnie występował na igrzyskach olimpijskich. Grał w amerykańskich klubach, a jego kariera wciąż się rozwijała. Spekulowano, że na przełomie 2024 i 2025 roku miał zostać trenerem reprezentacji kraju i Dynama Mińsk. Z Aryną poznał się w czerwcu 2021 roku.

O związku poinformowała tenisistka, która zamieściła ich pierwsze wspólne zdjęcie na Instagramie, na którym mężczyzna całuje ją w policzek. 

Dobrze, gdy jest ktoś, kto jest w stanie zrozumieć moje szaleństwo. Nigdy się ze mną nie będziesz nudzić, prawda? – napisała.

Chociaż parę dzieliło 17 lat, to ich relacja miała się świetnie. Sportsmenka wielokrotnie dawała tego dowód na Instagramie, gdzie zamieszczała romantyczne zdjęcia we dwoje. Pod jednym z nich napisała:

Mam szczęście, że mam najlepszego mężczyznę na świecie. Uszczęśliwiasz mnie każdego dnia.

Zanim Kołcow związał się z Sabalenką, był Julii Michajłowej, z którą doczekał się trojga dzieci – Aleksandra, Daniela i Stefana. Była żona w ostrych słowach oskarżyła wówczas Sabalenkę o rozbicie jej małżeństwa, na co wyraźnie oburzony zareagował Konstantyn: 

Wielka prośba, jeśli jesteście ludźmi, zostawcie w spokoju Arynę Sabalenkę, która nie ma z tym nic wspólnego! To wspaniała osoba i sportowiec, który nie zasługuje na to, aby powszechny gniew. Mam nadzieję, że zrozumiecie – napisał na mediach społecznościowych.

Aryna Sabalenka i Konstantyn Kołcow, fot. X
Aryna Sabalenka i Konstantyn Kołcow, fot. X
Aryna Sabalenka i Konstantyn Kołcow, fot. X
Aryna Sabalenka i Konstantyn Kołcow, fot. X
Aryna Sabalenka i Konstantyn Kołcow, fot. X
Aryna Sabalenka i Konstantyn Kołcow, fot. X
Aryna Sabalenka i Konstantyn Kołcow, fot. X
Aryna Sabalenka i Konstantyn Kołcow, fot. X
Konstantyn Kołcow, fot. Instagram
Konstantyn Kołcow, fot. X