Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tak król Karol III potraktował księżną Kate w szpitalu. Jeden z pacjentów był świadkiem. Wszystko ujawnił
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 24.03.2024 17:40

Tak król Karol III potraktował księżną Kate w szpitalu. Jeden z pacjentów był świadkiem. Wszystko ujawnił

Karol III, księżna Kate
Jak Karol III traktował księżną Kate?, fot. YouTube; Instagram

Król Karol III i księżna Kate byli w tym samym szpitalu. Jak się wtedy zachowywali? Jest relacja pacjenta, który wszystko widział, znamy szczegóły.

Choroba Karola III i księżnej Kate

Król Karol III poinformował 5 lutego 2024 roku w oficjalnym oświadczeniu, że zdiagnozowano u niego zmiany nowotworowe. Wcześniej, między 26 a 29 stycznia, przebywał w szpitalu The London Clinic, na zabiegu związanym z powiększoną prostatą. Nie ujawniono publicznie, o jaki rodzaj nowotworu chodzi, ani w którym stadium jest monarcha.

W tym samy londyńskim szpitalu w styczniu przebywała księżna Kate. Najpierw podczas operacji jamy brzusznej, później zaś 14 dni po zabiegu, kiedy dochodziła do siebie. Brytyjskie media donoszą, że William  w tym czasie odwiedził ją tylko raz. Rodzina oraz dzieci nie byli zauważeni wcale. A co z monarchą? Szczegóły poniżej.

Królowi Karolowi III zostało niewiele czasu? Padły konkretne liczby. Druzgocące doniesienia z Wysp Zdruzgotany król Karol zabrał głos ws. choroby Kate. Nie powstrzymał łez. Sam też walczy z rakiem

Co jest w oświadczeniu księżnej Kate?

22 marca w oficjalnych mediach społecznościowych Kate i Williama pojawiło się druzgoczące oświadczenie. Kate wyznała w nim, że po operacji brzucha lekarze zdiagnozowali u niej raka. Obecnie jest na samym początku tzw. chemioterapii zapobiegawczej.

To oczywiście był dla nas wielki szok. William i ja robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby zachować prywatność ze względu na najmłodszych członków naszej rodziny. Jak możecie sobie wyobrazić, to wszystko wymaga czasu. Czasu dla mnie, żeby wydobrzeć po operacji i podjąć się leczenia, ale przede wszystkim czasu, żeby wytłumaczyć wszystko Georgowi, Chalotte i Louisowi w sposób odpowiedni dla nich i aby zapewnić ich, że wszystko będzie dobrze i wyzdrowieję – mówiła Kate na nagraniu.

Czy Kate może liczyć na wsparcie jedynie męża i dzieci? Co z królem? Pacjent The London Clinic opowiedział o wszystkim, szczegóły poniżej.

Jak Karol III traktuje księżnę Kate naprawdę?

Gazeta “Sunday Times” przekazała, czego dowiedziała się od osoby, która jest blisko z rodziną królewską. Opisano jedną z sytuacji, którą ujawnił jeden ze świadków zdarzenia, który przebywał w tym samym szpitalu, co Kate i Karol.

Król zawsze miał bliskie, ciepłe i wyjątkowe relacje z księżniczką. Ona darzy go wielką miłością i szacunkiem dla niego i jego pozycji. Kiedy byli razem w szpitalu, było dużo biegania po korytarzu, aby spędzić z nią czas. Zachęcał ją i wspierał przez cały czas – przekazuje świadek.

Spodziewaliście się po Karolu III tak serdecznej reakcji?

Karol III, księżna Kate, jak ją traktuje, informacje ze szpitala
Król Karol III i Camilla wychodzą ze szpitala w styczniu 2024, fot. YouTube @The Royal Family Channel
Karol III, księżna Kate, jak ją traktuje, informacje ze szpitala
Oświadczenie księżnej Kate, fot. instagram.com/princeandprincessofwales
Karol III, księżna Kate, jak ją traktuje, informacje ze szpitala
Król Karol III podziękował poddanym, fot. instagram.com/theroyalfamily