Swiatgwiazd.pl
imię dla chłopca Krzysztof Krawczyk

TRICOLORS/East News

Krzysztof Krawczyk miał drugie imię o nietypowym brzmieniu

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Wybór odpowiedniego imienia dla chłopca to niezwykle trudne zadanie dla oczekujących narodzin dziecka rodziców. Pewną inspirację może w tym przypadku stanowić drugie imię, jakie nosił Krzysztof Krawczyk. Drugie imię legendarnego piosenkarza,

  • Choć Krzysztof Krawczyk miał drugie imię, praktycznie się nim nie posługiwał

  • Imię artysty zostało przypomniane w tragicznych okolicznościach

  • Znane postacie polskiego show-biznesu żegnały zmarłego piosenkarza w social mediach

Przy tak ogromnym wyborze przyszłym rodzicom nie jest łatwo wybrać właściwe imię dla chłopca. W takiej sytuacji warto czasem zasięgnąć inspiracji z otoczenia, na co decyduje się z pewnością wielu opiekunów. Ciekawą propozycją jest między innymi zapoznanie się z imionami ulubionych artystów. Przedstawiciele świata sztuki i rozrywki niekiedy noszą nietuzinkowe, oryginalne imiona, które mogą z miejsca przypaść do gustu.

Wyjątkowe imię dla chłopca? Warto wziąć pod uwagę propozycję “zapożyczoną” od słynnego artysty

Przy wyborze imienia dla chłopca (a także dziewczynki) zawsze można sięgnąć do rankingu najpopularniejszych imion z poprzedniego roku. W 2020 rodzice najczęściej decydowali się na imiona: Antoni, Jan oraz Aleksander; dziewczynki najczęściej otrzymywały imiona: Zuzanna, Julia i Zofia.

Dla osób poszukujących nieco bardziej oryginalnego imienia dla chłopca proponujemy zapoznanie się z tym należącym do legendarnego piosenkarza. Polki i Polacy przypomnieli sobie o drugim imieniu Krzysztofa Krawczyka w tragicznych okolicznościach. Po śmierci artysty w poniedziałek 5 kwietnia w sieci publikowano ujawniające jego drugie imię nekrologi.

To one przypomniały fanom Krzysztofa Krawczyka o nietuzinkowym, nieco zapomnianym obecnie imieniu dla chłopca. O czym mało kto wie, muzyk nazywał się Krzysztof January Krawczyk. Piosenkarz praktycznie nie używał jednak swego drugiego imienia, przez co nie dziwi fakt, iż mało osób zdawało sobie sprawę z jego istnienia.

- Nie żyje Artysta. Krzysztof January Krawczyk. Smutno nam - czytamy w nekrologu opublikowanym na łamach “Gazety Wyborczej”.

Wbrew pozorom imię January wcale nie pochodzi od angielskiej nazwy miesiąca “styczeń”. Nawiązuje ono do boga Janusa, do którego wznosili modły starożytni Rzymianie. To właśnie od boga Janusa pochodzi natomiast sama nazwa miesiąca.

Co ciekawe, dawny zwyczaj nakazywał, by nadawać imię January tylko chłopcom urodzonym w pierwszym miesiącu roku. W przypadku Krzysztofa Krawczyka tradycji jednak nie zachowano. Artysta przyszedł bowiem na świat dnia 8 września 1946 roku.

Śmierć Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęła polskim show-biznesem

Wieści o śmierci legendarnego artysty obiegły media w Wielkanocny Poniedziałek dnia 5 kwietnia. Piosenkarza pożegnało już wiele znanych osobistości ze świata polskiego show-biznesu, a nawet sam prezydent Andrzej Duda. Wśród osób pragnących uhonorować zmarłego wokalistę znalazła się również piosenkarka Halina Mlynkova. Była frontmanka zespołu “Brathanki” wspominała płytę z amerykańskimi przebojami w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka, jaką dostała w prezencie od taty.

- Zostały wspomnienia… Teraz już tylko zostaną nam wspomnienia… Dziękuję za każde z nich! - czytamy w social mediach piosenkarki.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Brat Michała Wiśniewskiego podbija sieć. Ależ oni są do siebie podobni

  • Nie żyje aktor znany z "M jak miłość". Miał zaledwie 38 lat

  • Pamiętacie Zosię z "Rodzinki.pl"? Dziś jest już prawie dorosła

Źródło: WP, Imiona, TVN 24, Plejada, Instagram

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura prezentuje umięśnioną klatę na Instagramie żony. Fani zaniemówili

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura świętuje 12 urodziny córki. Pokazał urocze zdjęcia

Czytaj więcej >