Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Lech Wałęsa trafił do szpitala. Nie jest dobrze. Syn zwrócił się do niego z mównicy sejmowej. "Nie mogę się zbliżyć"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 07.12.2023 09:18

Lech Wałęsa trafił do szpitala. Nie jest dobrze. Syn zwrócił się do niego z mównicy sejmowej. "Nie mogę się zbliżyć"

Lech Wałęsa trafił do szpitala, fot. Facebook; East News
Lech Wałęsa trafił do szpitala, fot. Facebook; East News

Lech Wałęsa trafił do szpitala. W sieci pojawiło się niepokojące zdjęcie byłego prezydenta. Milczenie w sprawie choroby ojca przerwał jego syn Jarosław. W wygłoszonym z mównicy sejmowej oświadczeniu, nawiązał do sytuacji zdrowotnej dawnego przywódcy Solidarności.

Lech Wałęsa w szpitalu

Lech Wałęsa opublikował w środę w swoich mediach społecznościowych niepokojące zdjęcie. Były prezydent leży na łóżku szpitalnym, a jego twarz okrywa maseczka. Okazuje się, że zakaził się koronawirusem.

Trafił mnie COVID... - napisał krótko polityk.

W sekcji komentarzy sympatycy Wałęsy przekazują wyrazy serdeczności i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia mając nadzieję, że zaprzysiężenie nowego rządu będzie mógł obserwować już poza murami szpitala.

Cokolwiek by panu za zasługi obiecali po drugiej stronie, niech pan nie idzie w stronę światła to jeszcze nie czas. Polska wciąż pana potrzebuje - napisała jedna z internautek.

Lech Wałęsa podjął decyzję, chodzi o ROZWÓD z żoną! "Coraz mniej mi się podoba" Lech Wałęsa obarcza się winą za śmierć syna. Mówi o swoich zaniedbaniach

Jarosław Wałęsa przerywa milczenie w sprawie choroby ojca

Temat choroby Lecha Wałęsy pojawił się również podczas środowego posiedzenia sejmowego. Głos w sprawie zabrał jego syn Jarosław, będący obecnie posłem z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Polityk poinformował o sytuacji, w jakiej znalazł się jego ojciec oraz przekazał niepokojące informacje na temat kwarantanny, jaką przechodzi były prezydent. Kontakt z rodziną stał się mocno ograniczony.

Lech Wałęsa reaguje na przemówienie syna

Chciałbym pozdrowić mojego ojca, który niestety złapał COVID i w tej chwili znajduje się w szpitalu. I chciałbym, niestety tylko z tej mównicy, bo nie mogę się do niego teraz zbliżyć, go prosić, żeby szybko wracał do zdrowia, bo w poniedziałek będzie naprawdę dobry dzień i mam nadzieję, że będzie oglądał go z uśmiechem na twarzy - przekazał Jarosław Wałęsa, wyraźnie nawiązując do głosowania w sprawie wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego.

Sam Lech Wałęsa zdążył już odpowiedzieć na przemówienie swojego syna. W swoich mediach społecznościowych opublikował nagranie wystąpienia i podpisał je w krótki, ale sugestywny sposób.

OK - zadeklarował były prezydent.

Lech Wałęsa
Lech Wałęsa, fot. KAPiF
Jarosław Wałęsa
Jarosław Wałęsa, fot. Wojciech Olkusnik/East News
Jarosław Wałęsa i Lech Wałęsa
Jarosław Wałęsa i Lech Wałęsa, fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER