Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Maciej Kurzajewski z nową pracą? To byłby transfer dekady. Duża stacja miała złożyć ofertę
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 09.04.2024 08:21

Maciej Kurzajewski z nową pracą? To byłby transfer dekady. Duża stacja miała złożyć ofertę

Maciej Kurzajewski
Maciej Kurzajewski przechodzi do konkurencji?, fot. KAPiF

Maciej Kurzajewski na początku roku dołączył do gwiazd, które pożegnały się z porannymi wydaniami "Pytania na śniadanie". Zwolnienie doświadczonego dziennikarza było szokiem, ale dało możliwość konkurencji składania mu ofert. Prezenter skusi się na jedną z nich? To byłby transfer roku!

Maciej Kurzajewski w TVP

Współpracę z Telewizją Polską zaczął jeszcze na pierwszym roku studiów. Później doświadczenie w zawodzie łapał na antenie TVN, gdzie tworzył materiały dla kanału sportowego. Szybko jednak wrócił do korzeni.

Widzowie doskonale znali go przede wszystkim z wydarzeń sportowych. Prowadził "Sportowy Express", a także odpowiadał za oprawę m.in.: Igrzysk Olimpijskich. W latach 2000. dołączył do rozrywkowych tytułów stacji. Występował w porannym "Kawa czy herbata?" oraz "Pytaniu na śniadanie". To dzięki śniadaniówce zyskał największą popularność.

W 2020 roku dołączyła do niego Kasia Cichopek. Gwiazda była już znana w TVP jako aktorka serialu "M jak miłość", jednak rola prezenterki była dla niej nową przygodą. Maciej Kurzajewski wziął ją pod skrzydła i razem pracowali, aż do głośnego zwolnienia na początku 2024 roku.

Zakończenie współpracy z duetem było dla wszystkich szokiem, tym bardziej że gwiazdy biły rekordy popularności po ujawnieniu swojego związku w 40. urodziny aktorki. Mimo to dołączyli do reszty prowadzących "Pytania na śniadanie", którzy musieli pożegnać się z posadami. Czym zajęli się po zwolnieniu?

Maciej Kurzajewski, Kasia Cichopek
Maciej Kurzajewski i Kasia Cichopek w "Pytaniu na śniadanie", fot. KAPiF
Ola Kwaśniewska tłumaczy się z krzywdy wyrządzonej Kasi Cichopek. Stanęła w obronie Marcina Hakiela. Teraz to się zaczynie drama Cichopek i Kurzajewski usiedli przed kamerą i wyznali całą prawdę. Zbierali się miesiącami, by to z siebie wydusić

Maciej Kurzajewski i Kasia Cichopek zwolnieni z "Pytania na śniadanie"

Po ujawnieniu relacji duet stał się najbardziej rozpoznawalnymi gwiazdami TVP. Mimo to dołączyli do m.in.: Tomasza Kammela, Idy Nowakowskiej, Małgorzaty Tomaszewskiej i Anny Popek, żegnając się z "Pytaniem na śniadanie". Para podsumowała swoją pracę w mediach społecznościowych.

Dziękujemy za wspaniałą współpracę przy produkcji programu „Pytanie na Śniadanie”. […] Najważniejsze podziękowania kieruję również do naszych Widzów. Dziękujemy Wam za codzienną obecność przed telewizorami. To dzięki Wam program „Pytanie na Śniadanie” ma sens i jest najchętniej oglądanym programem śniadaniowym w Polsce. […] Życzymy powodzenia nowym Prowadzącym - pisali fanom.

Szybko okazało się, że Maciej Kurzajewski i Kasia Cichopek nie zamierzają długo rozpaczać po zakończeniu współpracy ze śniadaniówką TVP. Wspólnie zaczęli nowy projekt, jakim jest internetowy podcast "Serio?". Dodatkowo Kasia Cichopek nadal jest gwiazdą "M jak miłość", a Maciej Kurzajewski ciągle występuje w programach TVP Sport. Niedługo jednak możemy zobaczyć prezentera u konkurencji. Dostał kuszącą propozycję. Szczegóły poniżej.

Maciej Kurzajewski skusi się na propozycję konkurencji?

Niektóre gwiazdy TVP nie czują przywiązania do stacji i po zwolnieniu szybko znalazły nowych pracodawców. Izabella Krzan już od jakiegoś czasu prowadzi śniadaniówkę w Kanale Zero, a Anna Popek po świętach wielkanocnych zadebiutowała w porannym programie TV Republiki. Okazuje się, że byli prowadzący "Pytania na śniadanie" nie mogą narzekać na brak propozycji.

Super Express donosi, że Maciej Kurzajewski przykuł uwagę Polsatu. Stacja chciałaby, by prezenter zasilił ich grono przy sportowych wydaniach w Polsacie Sport.

Stacja bardzo miałaby ogromny pożytek z pozyskania takiej gwiazdy, a dyrektor Edward Miszczak ma też dla niego plany na przyszłość. Niewykluczone, że związane z nowym programem śniadaniowym, nad którym pracuje Polsat - zdradza źródło tabloidu.

Propozycja jest o tyle ciekawa, że ta sama stacja ma interesować się również partnerką gwiazdora. Kasia Cichopek miałaby ponownie dołączyć do Polsatu, tym razem w reaktywacji muzycznego hitu "Must Be the Music". Duet udowadnia, że nawet po zwolnieniu z TVP trzyma się razem, więc taka propozycja spełniałaby ich warunek. Co jednak na to Maciej Kurzajewski? Prezenter ma skupiać się przede wszystkim na sportowych programach w TVP.

Do zobaczenia podczas największych sportowych wydarzeń 2024 roku w TVP Sport, polecam również teleturniej "Giganci Historii" na antenie TVP Historia - skwitował.

Taki transfer z pewnością narobiłby hałasu w mediach i przyniósł rozgłos Edwardowi Miszczakowi. Obecnie w "Tańcu z Gwiazdami" występuje przecież Marcin Hakiel, czyli były mąż Kasi Cichopek. Takie połączenie mogłoby rozgrzać odbiorniki.

Maciej Kurzajewski
Maciej Kurzajewski przechodzi do konkurencji?, fot. KAPiF
Maciej Kurzajewski
Maciej Kurzajewski przechodzi do konkurencji?, fot. KAPiF
Maciej Kurzajewski, Kasia Cichopek
Maciej Kurzajewski przechodzi do konkurencji?, fot. KAPiF
Maciej Kurzajewski, Kasia Cichopek
Maciej Kurzajewski przechodzi do konkurencji?, fot. KAPiF
Maciej Kurzajewski, Kasia Cichopek
Maciej Kurzajewski przechodzi do konkurencji?, fot. KAPiF

Źródło: SE