Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Cała prawda o relacji Idy Nowakowskiej z Kurskimi. Tego chyba nikt się nie spodziewał
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 07.04.2024 14:18

Cała prawda o relacji Idy Nowakowskiej z Kurskimi. Tego chyba nikt się nie spodziewał

Relacje Idy Nowakowskiej z Kurskimi
Relacje Idy Nowakowskiej z Kurskimi, fot. KAPiF

Po zwolnieniu Idy Nowakowskiej z TVP wielu mówiło, że była “pupilkiem Kurskich”. Jaka jest jednak prawda? Prezenterka raz na zawsze rozwiała wątpliwości. 

Ida Nowakowska zwolniona z TVP

Po zmianie rządów w Polsce Telewizja Polska przeszła drastyczne transformacje. Nowe kierownictwo medium postanowiło wyeliminować wszystkie elementy związane z poprzednim przekazem, związanym z prezesurą Mateusza Matyszkowicza i Jacka Kurskiego. 

Tak zwane "oddanie telewizji obywatelom" oznaczało także zwolnienie pracowników programów rozrywkowych. W efekcie, wszyscy dotychczasowi prowadzący "Pytanie na śniadanie" musieli się pożegnać. W TVP już nie zobaczymy więc takich znanych twarzy jak Maciej Kurzajewski, Anna Popek, Małgorzata Opczowska czy Tomasz Wolny. 

Idzie Nowakowskiej również odebrano rolę gospodyni porannego show TVP, mimo jej wysokiej popularności wśród widzów.

Ida Nowakowska w nocy z synkiem na klatce schodowej. Wszystko przez awarię. Musieli wezwać pomoc Ida Nowakowska długo nie mogła się pozbierać po zwolnieniu z "Pnś". Teraz ujawnia, co będzie robić dalej

Ida Nowakowska o pracy w Telewizji Publicznej

Jej wystąpienia często były zestawiane z opisem obecnej władzy, ale Ida Nowakowska podkreśla, że w mediach pokazuje głównie to, co dla niej osobiście jest istotne.

W TVP nigdy nie byłam zatrudniona jako dziennikarka, ale m.in. w „Pytaniu na śniadanie”, prowadząc program na żywo, zadawałam pytania, a więc pośrednio pełniłam rolę dziennikarki. […] Pracowałam w kilku telewizjach w Polsce i za granicą, i zawsze mówiłam otwarcie o wartościach, które są dla mnie ważne. Pod każdą moją wypowiedzią mogę się podpisać. […] Każdy dziennikarz, prezenter, każdy człowiek indywidualnie odpowiada za swoje słowa i czyny - mówiła w rozmowie z "Wprost". 

Teraz prezenterka zdradziła prawdę o jej relacji z Jackiem Kurskim i jego żoną.

Ida Nowakowska skomentowała doniesienia o bliskiej relacji z Kurskimi

Była prowadząca program "Pytanie na śniadanie" ujawniła również, że w przeszłości Telewizja Polska zaproponowała jej specjalną umowę, którą w końcu zdecydowała się odrzucić.

W TVP proponowano mi umowę gwiazdorską za duże pieniądze, ale to nie doszło do skutku, ponieważ chciałam być wolnym strzelcem, zachować swoje media społecznościowe i mieć wpływ na to, co robię - mówiła Ida “Wprost”.

Według Idy Nowakowskiej, używanie etykiety "pupilka Jacka Kurskiego" jest przykre i ma na celu zasugerowanie, że nie jest profesjonalna w wykonywaniu swojej pracy. Aktorka przyznała, że tylko trzy razy miała okazję rozmawiać z byłym prezesem TVP przez cztery lata. To raczej zaskakująca informacja. 

Z panem Jackiem Kurskim przez 4 lata rozmawiałam 3 razy. A czy byłam pupilką państwa Kurskich? Nie wiem, myślę, że warto zapytać o to bezpośrednio ich, ale myślę, że im przede wszystkim zależało na tym, aby programy, w których ja występowałam, bo tylko o tych mogę mówić, były robione z rozmachem, nowocześnie i na światowym poziomie, również dlatego widzowie je pokochali – powiedziała prezenterka.

Co o tym uważacie?

Ida Nowakowska, fot. KAPiF
Ida Nowakowska, fot. KAPiF
Joanna i Jacek Kurscy, fot. KAPiF
Joanna i Jacek Kurscy, fot. KAPiF