Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Ida Nowakowska nie przyjęła propozycji TVP. Ujawnia kulisy. W tle duże pieniądze
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 07.04.2024 12:45

Ida Nowakowska nie przyjęła propozycji TVP. Ujawnia kulisy. W tle duże pieniądze

Ida Nowakowska, fot. KAPiF
Ida Nowakowska, fot. KAPiF

Nie milkną echa głośnego wywiadu z Idą Nowakowską, w którym była prezenterka “Pytania na śniadanie” wyjawiła kulisy swojego odejścia z TVP. Gwiazda zdradziła, co oferowało jej państwowe medium.

Ida Nowakowska rozstała się z TVP

Telewizja Polska po zmianie władzy w kraju, przeszła gruntowne zmiany. Nowym zarządcom medium zależało na tym, by pozbyć się elementów kojarzących się z przekazem generowanym przez stacje za czasów prezesury Mateusza Matyszkowicza i Jacka Kurskiego.

Rzekome “oddanie telewizji obywatelom” okazało się odbywać również kosztem osób zatrudnionych w programach rozrywkowych. Z “Pytaniem na śniadanie” pożegnać musieli się zatem wszyscy dotychczasowi prowadzący.

W TVP nie ujrzymy już zatem m.in. Macieja Kurzajewskiego, Anny Popek, Małgorzaty Opczowskiej, czy Tomasza Wolnego. Rola gospodyni porannego show TVP została również odebrana cenionej przez widzów Idzie Nowakowskiej.

Ida Nowakowska podsumowała nową szefową "Pnś". Padły gorzkie słowa. "Długo nie mogła znaleźć pracy" Ida Nowakowska w nocy z synkiem na klatce schodowej. Wszystko przez awarię. Musieli wezwać pomoc

Ida Nowakowska o nowej dyrektorce "Pytania na śniadanie"

Ida Nowakowska udzieliła wywiadu “Wprost”, w którym nie zawahała się uderzyć w działania nowej zarządczyni “Pytania na śniadanie”. Jak przekonywała, nigdy dotąd nie spotkała się z takim zachowaniem.

Pierwszy raz poczułam się dyskryminowana i że zastosowano wobec mnie odpowiedzialność zbiorową. To nie chodzi o to, że Kinga miała inną koncepcję na ludzi prowadzących, bo do tego każdy reżyser ma prawo. Zrobiła to ostentacyjnie, nie zastanawiając się, że wielu osobom może zrobić krzywdę - stwierdziła prezenterka.

We wspomnianej rozmowie Ida Nowakowska zdradziła też, czy czuła się “pupilką Jacka Kurskiego” oraz jaką kuszącą propozycję Telewizji Polskiej odrzuciła podczas swojej pracy w medium.

Ida Nowakowska odrzuciła propozycję TVP

Zdaniem Idy Nowakowskiej, nazywanie jej “pupilką Jacka Kurskiego” jest złośliwe i ma za zadanie podważenie jej profesjonalizmu w wykonywaniu swoich obowiązków. Gwiazda przyznała, że przez cztery lata miała okazję jedynie trzykrotnie rozmawiać z byłym prezesem TVP. Co więcej, gdy zatrudniono ją w państwowym medium, nie znała jeszcze byłego polityka Prawa i Sprawiedliwości ani jego żony.

Była gospodyni “Pytania na śniadanie” zdradziła też, że w przeszłości Telewizja Polska oferowała jej specjalną umowę, którą ostatecznie zdecydowała się odrzucić.

W TVP proponowano mi umowę gwiazdorską za duże pieniądze, ale to nie doszło do skutku, ponieważ chciałam być wolnym strzelcem, zachować swoje media społecznościowe i mieć wpływ na to, co robię - wyjawiła jedna z najbardziej cenionych przez widzów prezenterek medium.

Ida Nowakowska
Ida Nowakowska, fot. KAPiF
Ida Nowakowska
Ida Nowakowska, fot. KAPiF
Ida Nowakowska
Ida Nowakowska, fot. KAPiF

Źródło: Wprost