Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Maciej Zakościelny potwierdza plotki: "Nie jestem już z moją partnerką". Mówi o opiece nad dziećmi
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 27.01.2024 12:45

Maciej Zakościelny potwierdza plotki: "Nie jestem już z moją partnerką". Mówi o opiece nad dziećmi

Maciej Zakościelny i Paulina Wyka
Maciej Zakościelny i Paulina Wyka, fot. KAPiF

Maciej Zakościelny to jeden z czołowych polskich aktorów. Przez prawie dziesięć lat był w związku z Pauliną Wyką, która jest matką jego dzieci. Na początku roku zaczęto spekulować o ich zerwaniu. Zakościelny opowiedział o tym, jak będą dzielili się opieką nad dziećmi. 

 

Kariera Macieja Zakościelnego

Maciej Zakościelny to polski aktor, który urodził się w 1980 roku w Stalowej Woli. Już jako dziecko uwielbiał występy przed liczną publicznością. Przez kilka lat uczęszczał do Szkoły Muzycznej. Swoją karierę aktorską zaczynał od mniejszych, epizodycznych ról w takich produkcjach jak: “Plebania”, “Na dobre i na złe”, “Samo życie” czy “Sfora”.

Jego popularność zaczęła rosnąć, gdy w 2004 roku wcielił się w rolę podkomisarza Marka Brodeckiego w serialu “Kryminalni” na antenie TVN. Dwa lata później zagrał główną rolę w komedii romantycznej “Tylko mnie kochaj”. Film odniósł gigantyczny sukces i otworzył Zakościelnemu ścieżkę do dalszej kariery. W 2008 wystąpił w serialu “Czas honoru” o tematyce wojennej. W następnych latach grał w takich produkcjach jak: “Reguły gry”, “Listy do M.2.” czy “Strażacy”.

Maciej Zakościelny pokazał zdjęcie znad morza. Fani: "to bardzo niebezpieczne" Maciej Zakościelny stanął w obronie Antka Królikowskiego

Maciej Zakościelny o synach

Maciej Zakościelny i Paulina Wyka byli razem od 2014 roku. Dwa lata później urodził się ich syn Borys. Aktor pokazał zdjęcie syna dopiero długi czas po narodzinach. W 2018 natomiast na świat przyszedł ich drugi syn Aleks. Jak podał ostatnio magazyn “Na Żywo”, “Maciej Zakościelny i Paulina Wyka rozstali się już kilka miesięcy temu, jednak zachowali dobre stosunki ze względu na dzieci".

Maciej Zakościelny, gdy pojawił się w “Pytaniu na Śniadanie” z okazji premiery filmu “Baby boom, czyli Kogel Mogel 5” został zapytany o to, jak rola ojca prywatnie pomogła mu wcielić się w postać, która również nim zostanie.

Jestem ojcem, codziennie moi synowie mi o tym przypominają. Nawet dzisiaj w nocy – powiedział Zakościelny. 

Po czym opowiedział o tym, jak wielkim ojcostwo jest wyzwaniem.

Rzeczywiście bardzo mi to pomogło, ale ja w tej funkcji, w tej roli już od dawna się widziałem. Wiedziałem, że chcę mieć dzieci, ale nie wiedziałem, że to jest aż takie wyzwanie. Naprawdę wiele mnie to uczy każdego dnia. Nie tylko uczę się z książek, ale głównie uczę się w praktyce. No i muszę powiedzieć, że bardzo mnie to zmieniło – odpowiedział Zakościelny.

Maciej Zakościelny potwierdził rozpad związku

Jakiś czas temu Maciej Zakościelny wystąpił w podkaście Łukasza Knapa. Tam pierwszy raz oficjalnie wypowiedział się o rozstaniu i dzieleniu się opieką nad dziećmi z byłą partnerką. 

Chcę się pozbyć telewizora z domu. Ja nie oglądam telewizji, ale moi synowie, jak przychodzą do mnie — bo teraz ja nie jestem już z moją partnerką w związku, z czym dzielimy się tak tydzień w tydzień dziećmi — to oni w sobotę i niedzielę oglądają – mówił Zakościelny.

Ze słów aktora wynika, że para zdecydowała się na opiekę naprzemienną. 

Maciej Zakościelny i Paulina Wyka, fot. KAPiF
Maciej Zakościelny i Paulina Wyka, fot. KAPiF
Maciej Zakościelny i Paulina Wyka, fot. KAPiF
Maciej Zakościelny i Paulina Wyka, fot. KAPiF
Maciej Zakościelny, fot. KAPiF
Maciej Zakościelny, fot. KAPiF