Swiatgwiazd.pl
Magda Mołek

TRICOLORS/East News

Magda Mołek postanowiła odejść od Kościoła. Ujawniła powód

29 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 8 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Udostępnij:

Magda Mołek postanowiła otworzyć się na temat swoich doświadczeń z Kościołem Katolickim. Gwiazda udzieliła ostatnio wywiadu Adamowi Nowakowi, w którym opowiedziała o wydarzeniu z dzieciństwa, które wpłynęło na wiarę dziennikarki. Była prezenterka TVN wróciła również do momentu nagłej śmierci jej taty.

Magda Mołek nie ukrywa, że z Kościołem Katolickim nie jest jej po drodze. Teraz prowadząca swój autorski kanał na YouTube "W moim stylu" wyjawiła, dlaczego przestała praktykować swoją wiarę. Okazało się, że wszystko stało się po śmierci jej ukochanego taty.

Magda Mołek szczerze o odejściu z Kościoła

Magda Mołek to jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek. Prezenterka przez wiele lat była jedną z czołowych gwiazd stacji TVN, z której odeszła w 2020 roku po 16 latach wspólnej działalności. Obecnie prowadzi swój autorski kanał na YouTube "W moim stylu", w którym spotyka się i rozmawia ze znanymi postaciami z polskiego show-biznesu. Ostatnio jednak ona sama zdecydowała się udzielić wywiadu, w którym opowiedziała między innymi o swojej relacji z Kościołem Katolickim.

Jacek Kurski

Jacek Kurski zdradził datę emisji koncertu "Murem za Polskim Mundurem"

CZYTAJ DALEJ

Magda Mołek zdradza, czemu odeszła z Kościoła Katolickiego

Jakiś czas temu podczas rozmowy z reporterką Justyną Kopińską była dziennikarka TVN otworzyła się na temat swojego odejścia z Kościoła Katolickiego. Duży wpływ na wiarę Magdy Mołek miała śmierć jej ukochanego taty. Ojciec gwiazdy zmarł niespodziewanie w wieku 44 lat z powodu zawału serca.

-Mój tato miał 44 lata. Był wspaniałym, mądrym, cudownym i szalenie wierzącym człowiekiem. Takiego człowieka ze świecą szukać. Był miłością życia mojej mamy. Zmarł nagle. Miał zawał serca w pracy, więc możesz sobie wyobrazić ciąg zdarzeń. Wychodzi z domu do pracy w poniedziałek rano i nie wraca. Ja byłam wtedy na wakacjach z przyjaciółmi — wyznała Magda Mołek

Powodem, dla którego dziennikarka zrezygnowała z przynależności do Kościoła Katolickiego i praktykowania wiary, były szokujące słowa księdza, które ten skierował do Magdy Mołek podczas załatwiania formalności pogrzebowych jej ojca. Kapłan zapytał gwiazdy wprost, czy powodem śmierci jej taty nie było samobójstwo.

-W tym ogromie nieszczęścia jeszcze to się na nas zwaliło. To jest taki moment, w którym myślisz sobie: Ok, po co mi taka wspólnota? Takie miejsce, w którym dokłada mi się cierpienia? - opowiada Magda Mołek

Magda Mołek mówi o szokującej sytuacji w trakcie spowiedzi

Niedawno Magda Mołek udzieliła wywiadu Adamowi Nowakowi, w którym poruszyła temat wiary i jej odejścia od Kościoła Katolickiego. Rozmowa dziennikarza i byłej gwiazdy "Dzień Dobry TVN" pojawiła się na kanale na YouTube braci Sekielskich. Magda Mołek wspomina tam o zaskakującej sytuacji, jaka spotkała ją podczas spowiedzi na wycieczce szkolnej w Częstochowie.

-Mówię tę formułkę, a ksiądz mi przerywa i pyta, czy całowałam się z chłopakami. A mi szczęka opadła. Ja byłam bardzo wierząca. Biegałam na roraty, uwielbiałam różańce. To pytanie mnie wtedy zszokowało. Co myślałam wtedy? Miałam rodzaj poczucia winy, że jeśli on mnie o to pyta, to się w tym wieku po prostu robi. Poczułam się gorsza, bo ja tak nie robiłam. Klepałam dalej swoje formułki i nagle usłyszałam odgłosy chrapania. Zatkało mnie. On zasnął — wspomina sytuację z przeszłości Magda Mołek

Obecnie gwiazda nie chodzi do kościoła i nie praktykuje swojej wiary. Wyznała, że po wydarzeniach z przeszłości nie zamierza dawać duchownym Kościoła Katolickiego następnej szansy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Bolesny apel Kingi Rusin, potrzebna jest pilna pomoc. Liczy się każda godzina, zagrożenie zdrowia i życia
2. Smutne doniesienia o Agacie Kuleszy. Fani nie mieli pojęcia, że jest tak źle. Współczujemy
3. Dagmara Kaźmierska pogrążona w modlitwie, wciąż ma nadzieję na szczęśliwy finał. "Składam ręce do Boga"

Źródło: pomponik.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Jak dobrze znasz Michała Wiśniewskiego?

Pytanie 1 z 6

Która z nich była pierwszą żoną Michała Wiśniewskiego?

Niebywałe, jak w młodości wyglądali aktorzy "M jak miłość". Niektórych ciężko rozpoznać

Slajd 1 z 5

Katarzyna Cichopek

W serialu "M jak miłość" Kasia Cichopek wciela się w postać Kingi, żony Piotrka Zduńskiego. Widzowie mogą śledzić jej wątek od samego początku. Obecnie Cichopek skupia się również na prowadzeniu "Pytania na śniadanie".

Martyna PałkaAutor

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Życie gwiazd

Tadeusz Müller o pożarze domu. Wyjawił smutną prawdę nt. swojego majątku

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Łepkowska skomentowała rozstanie Kalskiej i Roznerskiego. "Nie będzie to łatwe"

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Anna Mucha udostępniła informację o kradzieży. Prosi internautów o pomoc

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Magdalena Stępień prosi fanów o wsparcie. "Oliwierek jest małym wojownikiem"

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Nagłe wyznanie Joanny Kurowskiej o rodzinnej tragedii. "Żyłam w poczuciu winy"

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Maurycy Popiel okradziony. Wystosował przejmujący apel do fanów

Czytaj więcej >