Swiatgwiazd.pl
Różowe PILNE

TRICOLORS/East News

Kinga Rusin apeluje do Polaków. Prosi o pomoc, sytuacja na granicy jest dramatyczna

22 Listopada 2021

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Udostępnij:

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest coraz bardziej tragiczna. Mnóstwo osób ze świata show-biznesu zaangażowało się w pomoc koczującym tam uchodźcom. Kolejną gwiazdą, która apeluje o wsparcie dla migrantów, jest Kinga Rusin. Dziennikarka dodała wzruszający post na swój profil na Instagrama.

Gwiazda poinformowała o przekazaniu przez nią pieniędzy na rzecz potrzebującym migrantów. Dziennikarka zaapelowała też do fanów o pomoc i wparcie dla koczujących na wschodniej granicy uchodźców.

Kinga Rusin apeluje do Polaków

To, co dzieje się obecnie na granicy polsko-białoruskiej wciąż budzi skrajne emocje. Zbliża się zima, a w związku z tym sytuacja uchodźców przebywających na wschodniej granicy naszego kraju może ulec pogorszeniu. Wiele znanych osób ze świata polskiego show-biznesu zaangażowało się w pomoc na rzecz migrantów. Oprócz datków zebrano także mnóstwo potrzebnych przedmiotów, jak koce, termosy, power banki czy ciepłe ubrania. Wszystkie te rzeczy trafiły następnie na granicę. Kolejną gwiazdą, która wypowiedziała się o losie koczujących uchodźców, jest dziennikarka Kinga Rusin.

Agata Kulesza

Smutne doniesienia o Agacie Kuleszy. Aktorce doskwiera samotność

CZYTAJ DALEJ

Kinga Rusin prosi o pomoc dla uchodźców

Kinga Rusin zamieściła na swoim profilu na Instagramie wzruszający wpis, w którym zaapelowała do Polaków o pomoc i wsparcie dla cierpiących na granicy migrantów. Dziennikarka zauważyła, że zbliża się zima, a razem z nią sytuacja uchodźców staje się coraz bardziej krytyczna. Gwiazda poinformowała także o wpłaceniu 30 tysięcy złotych na organizacje zajmujące się pomocą koczującym na wschodniej granicy naszego kraju.

-Wołanie o pomoc. Wysyłamy setki ratowników, jedzenie i koce, gdy gdzieś na świecie zdarzy się trzęsienie ziemi czy inna tragedia, gdy słyszymy rozpaczliwe wołanie o pomoc. Dziś błąkający się ludzie, w zimnie, w NASZYCH własnych lasach przy granicy potrzebują pomocy — by PRZEŻYĆ. I nie, nie przyszli zabijać i gwałcić, nie przyszli podpalić naszych domów. Idzie ZIMA — trudniej przetrwać w lesie, trudniej ratować ludzi. Nie wiemy też, ile osób znajdzie się u nas w najbliższych miesiącach. A pomoc kosztuje. Dlatego, tak jak razem z Wami zawsze pomagamy, wpłacając na WOŚP, domy samotnej matki czy na organizacje walczące o zdrowie kobiet, tak i dziś razem musimy pomóc. Wpłacamy wraz z Markiem 30.000zł na trzy działające przy granicy organizacje — napisała na Instagramie Kinga Rusin

Prezenterka odwołała się także do uczuć religijnych Polaków, twierdząc, że obowiązkiem katolika jest pomoc osobom potrzebującym i biednym. Kinga Rusin zaznaczyła, że nie podobają jej się komentarze osób negatywnie wypowiadających się na temat tych, którzy niosą uchodźcom niezbędną pomoc i wsparcie. Gwiazda przytoczyła nawet kilka nazwisk osób, których zachowanie niekoniecznie jej się podoba.

-Obrona granic to nie jedyna powinność rządzących. Polska, kraj Jana Pawła II, powinna mieć serce. Pomimo prawnych i moralnych dylematów, większość Polaków nie ma wątpliwości: wymierzoną W NASZYM IMIENIU „karą” za nielegalne przekroczenie granicy, za lekkomyślność, może za wg niektórych, głupią decyzję — nie może być śmierć. A brak pomocy w tych warunkach to wyrok śmierci. Jakże więc obrzydliwe jest atakowanie i szczucie na ludzi zaangażowanych w pomoc! Oni wszyscy dają dowód odwagi i ratują nasze człowieczeństwo. Niemoralne i niechrześcijańskie są wypowiedzi Ziemkiewicza (krytyka biskupów za chęć niesienia pomocy), Popek (straszy, że może to przebrani białoruscy żołnierze), Pawłowicz (pomoc to zdrada narodowa) czy Jakimowicza, który dopytywał podniecony o możliwość...strzelania. Niech Bóg osądzi ich wszystkich — podpisała wzruszający post na swoim profilu na Instagramie Kinga RusinA Wy co uważacie na ten temat?


Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Agnieszka Chylińska zmieniła fryzurę. Można się mocno zdziwić, jak teraz wygląda
2. Dramatyczne fakty nt. Krawczyka Juniora wyszły na jaw. Został pobity
3. Prokuratura zajęła się Barbarą Kurdej-Szatan. Niebywałe, czego dopuściła się gwiazda

Źródło: Instagram.com

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Jak dobrze znasz Michała Wiśniewskiego?

Pytanie 1 z 6

Która z nich była pierwszą żoną Michała Wiśniewskiego?

Niebywałe, jak w młodości wyglądali aktorzy "M jak miłość". Niektórych ciężko rozpoznać

Niebywałe, jak w młodości wyglądały gwiazdy "M jak miłość".

Zobacz galerię >

Martyna PałkaAutor

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: martynaa2112@gmail.com

Podobne artykuły

Na topie

Lawina komentarzy pod wpisem "M jak miłość". Fani załamani

Czytaj więcej >

Na topie

Multi-pielęgnacyjne kremy BB marki Sensum Mare

Czytaj więcej >

Na topie

Jacek Kurski przekazał wieści o wysokiej oglądalności filmu o Maryli Rodowicz

Czytaj więcej >

Na topie

Gala Mistrzów Sportu 2021: internauci pokochali nagranie z Robertem Lewandowskim

Czytaj więcej >
Kobieta na dworze

Na topie

Pielęgnacja skóry zimową porą

Czytaj więcej >

Na topie

Krytyka Justyny Steczkowskiej po koncercie na Gali Mistrzów Sportu. "Ale jęczy"

Czytaj więcej >