Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Na topie > Kinga Rusin apeluje do Polaków. Prosi o pomoc, sytuacja na granicy jest dramatyczna
Martyna Pałka
Martyna Pałka 22.11.2021 01:00

Kinga Rusin apeluje do Polaków. Prosi o pomoc, sytuacja na granicy jest dramatyczna

Różowe PILNE
TRICOLORS/East News

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest coraz bardziej tragiczna. Mnóstwo osób ze świata show-biznesu zaangażowało się w pomoc koczującym tam uchodźcom. Kolejną gwiazdą, która apeluje o wsparcie dla migrantów, jest Kinga Rusin. Dziennikarka dodała wzruszający post na swój profil na Instagrama.

Gwiazda poinformowała o przekazaniu przez nią pieniędzy na rzecz potrzebującym migrantów. Dziennikarka zaapelowała też do fanów o pomoc i wparcie dla koczujących na wschodniej granicy uchodźców.

Kinga Rusin apeluje do Polaków

To, co dzieje się obecnie na granicy polsko-białoruskiej wciąż budzi skrajne emocje. Zbliża się zima, a w związku z tym sytuacja uchodźców przebywających na wschodniej granicy naszego kraju może ulec pogorszeniu. Wiele znanych osób ze świata polskiego show-biznesu zaangażowało się w pomoc na rzecz migrantów. Oprócz datków zebrano także mnóstwo potrzebnych przedmiotów, jak koce, termosy, power banki czy ciepłe ubrania. Wszystkie te rzeczy trafiły następnie na granicę. Kolejną gwiazdą, która wypowiedziała się o losie koczujących uchodźców, jest dziennikarka Kinga Rusin.

Kinga Rusin prosi o pomoc dla uchodźców

Kinga Rusin zamieściła na swoim profilu na Instagramie wzruszający wpis, w którym zaapelowała do Polaków o pomoc i wsparcie dla cierpiących na granicy migrantów. Dziennikarka zauważyła, że zbliża się zima, a razem z nią sytuacja uchodźców staje się coraz bardziej krytyczna. Gwiazda poinformowała także o wpłaceniu 30 tysięcy złotych na organizacje zajmujące się pomocą koczującym na wschodniej granicy naszego kraju.

-Wołanie o pomoc. Wysyłamy setki ratowników, jedzenie i koce, gdy gdzieś na świecie zdarzy się trzęsienie ziemi czy inna tragedia, gdy słyszymy rozpaczliwe wołanie o pomoc. Dziś błąkający się ludzie, w zimnie, w NASZYCH własnych lasach przy granicy potrzebują pomocy — by PRZEŻYĆ. I nie, nie przyszli zabijać i gwałcić, nie przyszli podpalić naszych domów. Idzie ZIMA — trudniej przetrwać w lesie, trudniej ratować ludzi. Nie wiemy też, ile osób znajdzie się u nas w najbliższych miesiącach. A pomoc kosztuje. Dlatego, tak jak razem z Wami zawsze pomagamy, wpłacając na WOŚP, domy samotnej matki czy na organizacje walczące o zdrowie kobiet, tak i dziś razem musimy pomóc. Wpłacamy wraz z Markiem 30.000zł na trzy działające przy granicy organizacje — napisała na Instagramie Kinga Rusin

Prezenterka odwołała się także do uczuć religijnych Polaków, twierdząc, że obowiązkiem katolika jest pomoc osobom potrzebującym i biednym. Kinga Rusin zaznaczyła, że nie podobają jej się komentarze osób negatywnie wypowiadających się na temat tych, którzy niosą uchodźcom niezbędną pomoc i wsparcie. Gwiazda przytoczyła nawet kilka nazwisk osób, których zachowanie niekoniecznie jej się podoba.

-Obrona granic to nie jedyna powinność rządzących. Polska, kraj Jana Pawła II, powinna mieć serce. Pomimo prawnych i moralnych dylematów, większość Polaków nie ma wątpliwości: wymierzoną W NASZYM IMIENIU „karą” za nielegalne przekroczenie granicy, za lekkomyślność, może za wg niektórych, głupią decyzję — nie może być śmierć. A brak pomocy w tych warunkach to wyrok śmierci. Jakże więc obrzydliwe jest atakowanie i szczucie na ludzi zaangażowanych w pomoc! Oni wszyscy dają dowód odwagi i ratują nasze człowieczeństwo. Niemoralne i niechrześcijańskie są wypowiedzi Ziemkiewicza (krytyka biskupów za chęć niesienia pomocy), Popek (straszy, że może to przebrani białoruscy żołnierze), Pawłowicz (pomoc to zdrada narodowa) czy Jakimowicza, który dopytywał podniecony o możliwość...strzelania. Niech Bóg osądzi ich wszystkich — podpisała wzruszający post na swoim profilu na Instagramie Kinga Rusin

A Wy co uważacie na ten temat?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Agnieszka Chylińska zmieniła fryzurę. Można się mocno zdziwić, jak teraz wygląda 2. Dramatyczne fakty nt. Krawczyka Juniora wyszły na jaw. Został pobity 3. Prokuratura zajęła się Barbarą Kurdej-Szatan. Niebywałe, czego dopuściła się gwiazda

Źródło: Instagram.com

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Tagi: Kinga Rusin