Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Maja Ostaszewska pożegnała uchodźczynie z Ukrainy. "Wiele razem przeszłyśmy"
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 14.07.2022 12:56

Maja Ostaszewska pożegnała uchodźczynie z Ukrainy. "Wiele razem przeszłyśmy"

Maja Ostaszewska EA
fot. Wojtek Radwański / AFP / East News

Maja Ostaszewska na początku marca zaopiekowała się trzema kobietami z Ukrainy, które uciekły do Polski przed wojną. Pomogła im znaleźć bezpieczne mieszkanie oraz wspierała przez cały ich okres pobytu w naszym kraju. Teraz postanowiły one wrócić do Ukrainy, a aktorka opublikowała poruszający wpis w mediach społecznościowych.

Gwiazda od lat zaangażowana jest we wspieranie osób z grup wykluczonych. Aktywnie działa na rzecz zakazu aborcji, brała też udział w protestach, kiedy na granicy z Białorusią trwał kryzys humanitarny. Od czasu wybuchu wojny w Ukrainie starała się wykorzystywać swoje zasięgi do pomocy uchodźcom.

Maja Ostaszewska pomogła Ukrainkom

1 marca aktorka zamieściła na Instagramie bardzo poruszający wpis. Przedstawiła w nim trzy uchodźczynie z Ukrainy, którym postanowiła pomóc i opowiedziała o tym, co je spotkało.

Daria, Elena i malutka Wika są już bezpieczne. To były niezwykle długie, bezsenne dwie doby, tyle czasu zajęło im przekroczenie granicy i tyle na nie czekałam. Ewakuowały się z Kijowa do Lwowa, stamtąd pod przejście graniczne w Krościenku przywiózł je Krzysztof Skonieczny, a ja czekałam po drugiej stronie. Od pierwszego dnia napaści na Ukrainę spały jedna noc w łóżkach, resztę spędziły w schronach w metrze i podróży – wyznała.

Początkowo zamieszkały w domu Ostaszewskiej, ale na szczęście udało im się znaleźć też mieszkanie oraz załatwić formalności związane z dłuższym pobytem w Polsce. Teraz kiedy w Kijowie nie toczą się już walki, a wojska rosyjskie przeniosły się w inne regiony, kobiety postanowiły wrócić do domu.

Maja Ostaszewska żegna Ukrainki

Gwiazda opublikowała wpis w mediach społecznościowych, w których pożegnała trzy kobiety, którymi opiekowała się od marca. Zdecydowały one, że wracają do Kijowa.

Były śmiechy i łzy wzruszenia. Wiele razem przeszłyśmy. Nigdy nie zapomnę naszego pierwszego spotkania w marcu o świcie kiedy przekroczyły granicę w Krościenku. Połączył nas tragiczny czas wojny i sprawił, że stałyśmy się sobie bliskie. Dużo mnie to doświadczenie kilku miesięcy nauczyło – wyznała aktorka.

Ostaszewska wyjaśniła, że dzięki tej znajomości nauczyła się rozsądnie i empatycznie pomagać, nie narzucając swojej wizji, szanując granice i odrębność innych osób, wspierając ich w samodzielności, bez dodatkowych oczekiwań. Opowiedziała też, ile ona zawdzięcza swoim podopiecznym.

To było bardzo ważne doświadczenie. Wasze uśmiechy bezcenne. Nikt tak pięknie jak Wika nie zaśpiewał mi "Żabki Rere kum kum". Dziewczyny od kwietnia pracowały w swoich zawodach. Uczyły ukraińskie dzieci, które przybyły do Warszawy. [...] Daria, Elena, Wika wracajcie bezpiecznie do domu. Jesteście wspaniałe! Dziękuję, że mogłam Was poznać. Mam nadzieję, ze ta wojna zaraz się skończy. Do zobaczenia kochane – zakończyła swój post aktorka.

Zobacz zdjęcia:

Maja Ostaszewska
Maja Ostaszewska z Ukrainkami, fot. instagram.com/ostaszewskamaja_official
Maja Ostaszewska EA
Maja Ostaszewska, fot. WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News
Maja Ostaszewska
Maja Ostaszewska, fot. instagram.com/ostaszewskamaja_official
Maja Ostaszewska
Maja Ostaszewska, fot. instagram.com/ostaszewskamaja_official
Maja Ostaszewska
Maja Ostaszewska, fot. instagram.com/ostaszewskamaja_official

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Dziennikarze TVN w żałobie. Odeszła wspaniała osoba: "Wspierała, często wyręczała"

  2. Wielka radość w rodzinie księżnej Kate. Długo utrzymywano fakt w tajemnicy, teraz gratulacjom nie ma końca

  3. Lider zespołu "Feel" w szpitalu. Gwiazdor miał wypadek, teraz wiadomo, co dalej z jego występami

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].