Swiatgwiazd.pl > Newsy > Małgorzata Potocka o mrocznych kulisach aktorstwa, nie przebierała w słowach, "To jest chamstwo"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 02.06.2023 08:43

Małgorzata Potocka o mrocznych kulisach aktorstwa, nie przebierała w słowach, "To jest chamstwo"

Małgorzata Potocka
KAPiF

Małgorzata Potocka w ostrych słowach skrytykowała postawę niektórych reżyserów, z którymi przyszło jej pracować. Zdaniem aktorki, zdarzało im się przekraczać granice przyzwoitości i dopuszczali się “chamstwa”.

Aktorka nie gryzła się w język, wspominając o jednym z popularnych twórców. W rozmowie z Moniką Jaruzelską opowiedziała, w jak niezręcznych sytuacjach przyszło jej uczestniczyć podczas pracy.

Małgorzata Potocka u Moniki Jaruzelskiej

Małgorzata Potocka to znana aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, którą widzowie z pewnością skojarzą z popularnym w latach 90. serialem “Matki, żony i kochanki”. Za sprawą ojca zajmującego się scenografią, w świecie kina obracała się od najmłodszych lat - już jako sześciolatka zadebiutowała na ekranie.

Przez lata działalności, zdarzało jej się doświadczyć pięknych, ale również i gorzkich momentów swojej pacy zawodowej. O tych drugich opowiedziała w rozmowie z Moniką Jaruzelską, goszcząc w jej programie “Gwiazdozbiór Jaruzelskiej”.

Poznajecie? Polskie gwiazdy pochwaliły się zdjęciami z dzieciństwa. Kwiatkowski, Gessler, Ibisz i inni

"Chamstwo" na planie

Małgorzata Potocka opowiadała o wyjątkowo niezręcznych sytuacjach, do których dochodziło podczas prób teatralnych i na planach filmowych. Stwierdziła, że niektórzy reżyserzy potrafili wyżywać się na aktorach.

- Na tym polega aktorstwo, ale wyczuwasz doskonale, kiedy grasz, a kiedy jesteś obrażana, upadlana i poniżana. Jest duża różnica, kiedy na scenie aktorka słyszy od reżysera: "może pani w supersamie sprzedawać", bo nie wyszła jej scena. Czujesz wtedy, że to nie na tym polega. To nie jest uwaga reżyserska, to jest chamstwo - nie ukrywała artystka.

Małgorzata Potocka wspomina współpracę z Ryszardem Filipskim

Małgorzata Potocka wspominała Kazimierza Kutza, który miał być wulgarny, ale jednocześnie szanować współpracowników i traktować ich z godnością. Przeciwstawiła mu zmarłego dwa lata temu Ryszarda Filipskiego, który oprócz reżyserii sam zajmował się również aktorstwem - widzowie z pewnością dobrze pamiętają wykreowanego przez niego w “Potopie” wachmistrza Sorokę.

- Ja nie akceptuję chamstwa. Ja też na planie filmowym czy na scenie, kiedy reżyser zachował się chamsko – właśnie tak było z Filipskim – po prostu zeszłam ze sceny i wyszłam z teatru - wspominała artystka.

Zobacz zdjęcia:

Małgorzata Potocka.png
fot. KAPiF
Ryszard Filipski.png
fot. KAPiF

Źródło: “Gwiazdozbiór Jaruzelskiej”