Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Małgorzata Potocka usłyszała straszną diagnozę. Przez chorobę myślała o najgorszym
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 27.11.2023 08:05

Małgorzata Potocka usłyszała straszną diagnozę. Przez chorobę myślała o najgorszym

Małgorzata Potocka usłyszała straszną diagnozę, fot. KAPiF
Małgorzata Potocka usłyszała straszną diagnozę, fot. KAPiF

Małgorzata Potocka podzieliła się refleksją dotyczącą choroby, z którą aktorka mierzyła się jakiś czas temu. Artystka drżała o swoje życie, a gdyby nie nagła pomoc, sytuacja mogłaby się skończyć tragicznie.

Małgorzata Potocka ciężko chorowała

Małgorzata Potocka z kinem związana jest od dzieciństwa, a swój debiut w “Awanturze o Basię” zaliczyła, mając zaledwie sześć lat. Największą sławę przyniosły jej jednak występy w cenionym przez widzów serialu “Matki, żony i kochanki”. Od tamtej pory nie narzeka na brak zawodowych propozycji. Młodsze pokolenie doskonale poznało ją dzięki serialowi “Barwy Szczęścia”.

Mimo licznych sukcesów w życiu zawodowym, w tym prywatnym wielokrotnie musiała mierzyć się z osobistymi dramatami. Gwiazda dwukrotnie wchodziła w związki małżeńskie, które za każdym razem kończyły się rozstaniami. Emocje wzbudzał jej związek z Grzegorzem Ciechowskim. Lider Republiki postanowił jednak związać się z nianią ich córki. 

Nie oszczędzało jej również zdrowie. W pewnym momencie zapadła też na niezwykle ciężką chorobę.

Małgorzata Potocka o mrocznych kulisach aktorstwa, nie przebierała w słowach, "To jest chamstwo" "Matki, żony i kochanki": Jak dziś wyglądają gwiazdy serialu?

Problemy finansowe Małgorzaty Potockiej

Małgorzata Potocka jest bardzo przywiązana do swojego ukochanego domu. Niestety, w pewnym momencie jej życia, jego dalsze zamieszkiwanie stanęło pod znakiem zapytania. Wszystko przez problemy finansowe, które miały doprowadzić do konieczności sprzedaży posiadłości.

Artystka doskonale wiedziała, że w jej sytuacji zdrowotnej przeprowadzka może doprowadzić do diametralnego pogorszenia stanu. W rozmowie z “Wysokimi obcasami” wyjawiła, do jakiej tragedii mogłoby dojść, gdyby nie nagła pomoc dzieci.

Małgorzata Potocka o walce z chorbą

W wywiadzie aktorka otworzyła się na temat walki z chorobą. W szczerych słowach opisała, co się z nią działo. 

(...) Kiedy jesteś w depresji, ostatnią rzeczą, na jaką możesz sobie pozwolić, jest zmiana miejsca, w którym czujesz się bezpiecznie, gdzie odprawiasz swoje codzienne rytuały. Mogłam sprzedać dom, kupić mieszkanie dwupokojowe i pierwszej nocy się w nim powiesić - opowiadała Małgorzata Potocka w rozmowie z “Wysokimi obcasami”.

Na szczęście z pomocą aktorce przyszły jej dzieci, które postanowiły złożyć się na uregulowanie zaległych rachunków swojej mamy. Gdyby nie one, mogłoby dojść do tragedii.

Apogeum choroby gwiazdy nastąpił w dniu obchodów 50-lecia łódzkiej szkoły filmowej. Stan Małgorzaty Potockiej był tak dramatyczny, że nie zdołała opuścić hotelu, by udać się na wydarzenie.

Kiedy doczołgałam się na czworaka do toalety, zadzwoniłam do Jacka Santorskiego, psychologa, który przyjechał po mnie i w nocy zawiózł mnie do Warszawy. Uświadomił mi, w jakim jestem stanie - wspominała artystka.

Numery telefonów zaufania dla osób zmagających się z kryzysem psychicznym:

22 350 00 50 Fundacja Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego
116 123 Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych. Czynny cały tydzień w godzinach 14:00 - 22:00
116 111 Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Czynny cały tydzień w godzinach 12:00 - 02:00
800 70 22 22 Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Bezpłatny i czynny całą dobę
22 635 09 54 Telefon zaufania dla osób starszych. Czynny w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 17:00 - 20:00
800 108 108 Bezpłatny telefon wsparcia dla osób po stracie bliskich. Czynny od poniedziałku do piątku w godz. 14:00 - 20:00

Małgorzata Potocka
Małgorzata Potocka, fot. KAPiF
Małgorzata Potocka
Małgorzata Potocka, fot. KAPiF
Małgorzata Potocka
Małgorzata Potocka, fot. KAPiF

Źródło: “Wysokie Obcasy”


 

Małgorzata Potocka niedawno znów została babcią. Do dziś nie poznała wnuka, jest bezradna
Małgorzata Potocka
fot. KAPiF
Małgorzata Potocka od lat zachwyca widzów małego i wielkiego ekranu. Oprócz zawodowych obowiązków udało jej się również zaopiekować życiem prywatnym. Relacje z wnukami nie są jednak takie, jakie by sobie wyobrażała. Wszystko przez przeprowadzkę i kolejne projekty.Niedawno na Netflixie królowała produkcja z jej udziałem "Gang zielonej rękawiczki", a to tylko część aktorskich obowiązków. Ze względu na zarządzanie Teatrem Powszechnym gwiazda nawet porzuciła stolicę Polski, by przeprowadzić się do Radomia. Decyzja kosztowała ją pogorszeniem się relacji rodzinnych.
Czytaj dalej
Małgorzata Potocka o roli w "Gangu zielonej rękawiczki". "Gdyby casting, odbywał się w TVP, Polsacie, albo w TVN-ie, to bym w życiu nie wygrała"
Małgorzata Potocka EA
Małgorzata Potocka, Premiera spektaklu pt. "Cud", fot. TRICOLORS/East News
Małgorzata Potocka wcieliła się w jedną z czołowych bohaterek serialu Netflixa pt. "Gang zielonej rękawiczki". O początku swojej przygody z produkcją opowiedziała w rozmowie z Szymonem Majewski dla Radia Zet. Aktorka dosadnie wypowiedziała się o castingach w czołowych, polskich stacjach telewizyjnych. "Gang zielonej rękawiczki" to szalona opowieść o trzech dojrzałych kobietach, które po nieudanym napadzie postanowiły ukryć się w domu spokojnej starości. W trakcie trwania policyjnych poszukiwań kobiety nie próżnują i aktywnie działają w ośrodku.
Czytaj dalej