Mariusz Zaniewski Żródło: Piotr Molecki/East News

Mariusz Zaniewski opowiedział o skąpych zarobkach aktorów podczas pandemii

5 Kwiecień 2021 Weronika DadokWeronika Dadok

Mariusz Zaniewski, znany ze swojej roli w serialu "BrzydUla" zdecydował się wypowiedzieć szczerze o obecnej sytuacji aktorów. Koronawirus pokrzyżował wiele planów, nie ominął również tej grupy. Przyznał, że obecnie nie jest kolorowo, a zarobki są wyjątkowo marne.

  • Mariusz Zaniewski opowiedział o zarobkach aktorów podczas pandemii
  • Poinformował także, że aktorzy często chorują

Znany z roli Febo w popularnym serialu "BrzydUla" Mariusz Zaniewski gra obecnie w drugiej części produkcji.

W szczerej rozmowie z TVN przyznał, jak wygląda obecnie praca na planie oraz jak przedstawia się sytuacja ludzi z jego branży podczas pandemii.

Dowiedzieliśmy się, że sam miał sporo szczęścia. Nie może skarżyć się na brak zajęć, a poza aktorstwem pisze scenariusze i zajmuje się reżyserią. Aktor wypowiedział się także na temat zarobków aktorów.

Mariusz Zaniewski wypowiedział się o ciężkiej sytuacji aktorów

Gwiazdor, jak sam przyznał, najgorszy czas przetrwał dość spokojnie. W teatrze w Poznaniu dostał także wyrównania, a dyrektor zrobił, co mógł, aby opanować ciężkie chwile. Mimo tego, że dawał z siebie jak najwięcej - sytuacja była tragiczna.

Tylko u nas. Izabela Zeiske szczerze o adopcji: ,,To nie był przypadek’’Tylko u nas. Izabela Zeiske szczerze o adopcji: ,,To nie był przypadek’’Czytaj dalej

Aktorzy są skazani na życie za pensję minimalną. Jeśli nie grają, niestety tak kto wygląda. Osoby, które osiągają wielkie zarobki z aktorstwa to zaledwie pięć procent ludzi, którzy wykonują ten zawód. Reszta zarabia tyle, co człowiek na kasie... Dodał, że są to naprawdę porównywalne zarobki.

Mariusz Zaniewski informuje o częstych chorobach aktorów

Mariusz Zaniewski zwraca uwagę także na aspekt związany z bezpieczeństwem zdrowotnym aktorów pracujących na planie.

Według jego opinii nie mają oni łatwej sytuacji i są bardzo narażeni na zakażenie koronawirusem. Przed nagraniami do "BrzydUli" poddawani są testom. Zwrócił uwagę także na kwestię częstych chorób w środowisku aktorskim, sam wyraził chęć zaszczepienia się.

Dodał także, że uważa, że aktorzy powinni być już zaszczepieni, ponieważ pracują w większym gronie i wymaga to zdjęcia masek. Powoduje to zwiększone ryzyko zakażenia. Można zauważyć, że grający często znikają, a to utrudnia znacznie pracę nad produkcją.

Zrezygnowany zaznacza, że błagania aktorów nie zostaną uwzględnione, ponieważ traktowani są jako rozrywka, a przecież bez niej można się obejść...

Aktor nie może obecnie się realizować w teatrze, ponieważ spektakle zostały wstrzymane. My mamy nadzieję, że wkrótce wszystko wróci na dobre tory.

Źródło: plotek.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Następny artykuł