Marzena Sienkiewicz Żródło: screen youtube.com/KimKim.pl

Marzena Sienkiewicz prosi wszystkich o pomoc. Chodzi o chorego synka

19 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Życie poważnie doświadczyło Marzenę Sienkiewicz. Była gwiazda TVP i TVN najpierw sama cierpiała na poważną chorobę onkologiczną - teraz zwraca się do rodaków z prośbą o pomoc dla syna. Mały Kubuś zmaga się z zespołem Aspergera.

  • Marzena Sienkiewicz współpracowała zarówno ze stacją TVP, jak i TVN
  • Pogodynka zmagała się z poważną chorobą onkologiczną
  • Teraz zwróciła się do rodaków z prośbą o pomoc dla synka

Marzena Sienkiewicz jest doskonale znana widzom stacji TVN i TVP. Kariera prezenterki zaczynała się w TVP, gdzie zapoznawała telewidzów z prognozą pogody. Następnie Marzena Sienkiewicz współpracowała z TVN, TVN Meteo i TVN24. Nie każdy wie, że gwiazda obu stacji cierpiała z powodu choroby onkologicznej.

Problemy Marzeny Sienkiewicz ze zdrowiem

Problemy zdrowotne Marzeny Sienkiewicz zaczęły się w 2010 roku. Pogodynka dowiedziała się wówczas o poważnej chorobie onkologicznej, jaka rozwijała się w jej organizmie. Lekarze zdiagnozowali u telewizyjnej gwiazdy raka szyjki macicy.

W rozmowie z SuperExpressem opowiedziała o silnych emocjach, jakie towarzyszyły jej tuż po zapoznaniu się z tą przerażającą wiadomością. W pierwszej reakcji pogodynka odrzucała myśli o chorobie.

- Gdy dowiedziałam się, że mam raka szyjki macicy, w pierwszej chwili nie dopuszczałam tej myśli do siebie. Dopiero gdy zadzwoniłam do mamy, po kilku minutach wyłam do słuchawki z rozpaczy. Dotarło do mnie, że jestem chora na raka - relacjonowała.

W młodości Pola Raksa zachwycała urodą. Dziś ma 80 lat, niebywałe, jak wyglądaW młodości Pola Raksa zachwycała urodą. Dziś ma 80 lat, niebywałe, jak wyglądaCzytaj dalej

Okazało się, że w jej przypadku guz został wykryty stosunkowo wcześnie. Do walki o zdrowie motywowała ją również córeczka, Julia. Pogodynka jest dla niej powierniczką i najlepszą przyjaciółką.

- Najważniejsza jest dla mnie córka. Kochałam Julkę od pierwszego momentu, kiedy się dowiedziałam, że jestem w ciąży... Wiedziałam, że to będzie córka, że będzie miała na imię Julka po mojej ukochanej babci. Jest superdziewczynką. Zwierza mi się, jesteśmy przyjaciółkami - mówiła Marzena Sienkiewicz.

Po przeprowadzonej operacji Marzena Sienkiewicz szczęśliwie zaczęła wracać do zdrowia. Angażowała się w akcję “Kwiat kobiecości” zajmującej się między innymi promowaniem profilaktyki raka szyjki macicy. W tej samej organizacji udzielała się również Anna Dereszowska czy Katarzyna Glinka.

Marzena Sienkiewicz prosi o pomoc dla synka

Leczenie przyniosło spodziewane efekty, a pogodynka wróciła do zdrowia. Okazuje się, że to nie zakończyło jednak problemów jej rodziny ze zdrowiem. U jej młodszego dziecka, synka Kubusia, zdiagnozowano zespół Aspergera.

Zespół Aspergera to forma dziecięcego autyzmu. Charakteryzuje się zaburzeniami rozwoju i prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. W przypadku synka Marzeny Sienkiewicz oznacza to konieczność podjęcia specjalistycznej terapii. W związku z tym pogodynka zwróciła się o pomoc do internautów. Nie prosi o wiele; zachęca bowiem jedynie do przekazania 1% podatku na rzecz wsparcia jej dziecka w walce z problemem zdrowotnym oraz do pomocy fundacji AVALON.

- Drodzy, nasz synek Kubuś ma spektrum autyzmu - zespół Aspergera. Potrzebuje terapii, aby nauczyć się funkcjonować wśród innych dzieci, mieć przyjaciół, wykorzystać swoją ogromną mądrość w dobry sposób. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pamiętaniu o nas i przeznaczenie 1 proc. podatku dla Kubusia - napisała Marzena Sienkiewicz na Facebooku.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Jastrząb Post, WP, Medonet

Następny artykuł