Swiatgwiazd.pl
Agata Młynarska o zakończeniu pracy w TVP

TRICOLORS/East News

Młynarska po latach wyznała, że zwolnili ją z TVP, bo "była za stara". Miała wtedy 40 lat

19 Lutego 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Agata Młynarska dwa razy kończyła swoją współpracę z Telewizją Polską. Pierwszym razem stacja miała zwolnić ją z racji wieku, drugim – odeszła sama. W najnowszej rozmowie dla Faktu dziennikarka zdradziła, jak czuła się w każdej z tych sytuacj

  • Agata Młynarska dwukrotnie rozstawała się z Telewizją Polską

  • Pierwszy raz zwolniono ją po 16 latach współpracy

  • „Huczało od plotek, że jestem za stara” – wyznała dziennikarka w rozmowie z Faktem

  • Drugi raz odeszła sama – po trzech latach współpracy

  • Dziś nie żałuje swojej decyzji i wspiera Marzenę Rogalską

Emocje związane z ostatnią decyzją Marzeny Rogalskiej jeszcze nie opadły, a temat Telewizji Publicznej podejmowany jest w kolejnych wywiadach – niedawno w podobnej rozmowie uczestniczyła Agata Młynarska. Dziennikarka, która dwukrotnie kończyła swoją współpracę z TVP, za pierwszym razem została zwolniona po 16 latach.

- Kiedy po raz pierwszy odchodziłam z Telewizji Polskiej, czułam niesprawiedliwość, brak zrozumienia i nieuczciwe potraktowanie. Wiedziałam, że za tą decyzją, nie stoi zmiana związana z kompetencją merytoryczną tylko z układem politycznym. Tym bardziej mnie to bolało – wyznała Młynarska w wywiadzie dla Faktu.

Zwolnili Agatę Młynarską, bo była za stara?

Agata Młynarska pracowała w Telewizji Polskiej od 1990 roku. 16 lat później stacja zdecydowała się jednak na zakończenie współpracy z dziennikarką. Zainteresowanej nikt jednak nie poinformował o tym osobiście. Jak zdradziła po latach, o swoim zwolnieniu dowiedziała się z plotek na korytarzach.

- Nikt jednak nie chciał ze mną rozmawiać, wszyscy odwracali głowy, nabierali wody w usta. (…) No i faktycznie nie wiedziałam o tym, że już mnie nie ma w grafiku, nic już nie robię i po prostu zostałam skreślona. Wszyscy o tym wiedzieli, tylko nie ja. Szczerze mówiąc, odradzono mi rozmowy, żeby dowiedzieć się, dlaczego tak się stało. I tak nikt nie powiedziałby mi prawdy. Na telewizyjnych korytarzach huczało od plotek, że Młynarską pożegnali, bo jest już za stara. Miałam wówczas 40 lat – wspominała.

Agata Młynarska nie ukrywa, że nagłe zerwanie długoletniej współpracy było dla niej ogromnym ciosem. Dziennikarka płakała przez kilka dni, po czym postanowiła, że musi wziąć się w garść – wstała i napisała CV. Wiedziała, że nie może pozwolić sobie na długotrwały brak pracy. Młynarska wychowywała bowiem czworo dzieci.

- Złożyłam wymówienie w TVP, nie rozważając możliwości negocjacji. Nie chciałam być zwodzona czy „przekładana” z jednego kąta w drugi. Nie mogłam sobie na to pozwolić, miałam na utrzymaniu dzieci. Kiedy przyszłam do Polsatu, powitano mnie słowami „witaj w naszej rodzinie”. Poczułam, że świat wrócił na właściwe tory a ja odzyskuję wiarę w ludzi – powiedziała.

Polsat, powrót do TVP i kolejne odejście

Zaczynając od Fundacji Polsat, Agata Młynarska rozpoczęła wspaniałą dziesięcioletnią przygodę z konkurencyjną stacją TVP. Choć po tym czasie, sama zdecydowała się wrócić do Telewizji Polskiej, jej relacje z ekipą Polsatu nadal są bardzo dobre. Można powiedzieć, że dziennikarka nigdy nie zamknęła sobie drzwi do stacji.

Powód powrotu Agaty Młynarskiej do TVP był bardzo prosty – dziennikarka chciała poprowadzić program „Świat się kręci”. Wiedziała jednak, że na antenie Polsatu nie będzie to możliwe. Przygoda z programem i Telewizją Polską zakończyła się po trzech latach.

- Drugi raz odchodziłam, zostawiając program „Świat się kręci”. Kolejna dobra zmiana, w bardzo krótkim czasie zajęła się „reformą” tego programu. Odbywało się to w lawinowym tempie, zorientowałam się, że nie będzie żadnej przestrzeni do jakiejkolwiek dyskusji, nie ma co marzyć o kompromisie. Nauczona poprzednim doświadczeniem odeszłam jako pierwsza – dodała w wywiadzie dla Faktu.

Dziś Agata Młynarska nie żałuje swojej decyzji i wspiera Marzenę Rogalską, która zaledwie kilka dni temu zdecydowała się na podobny krok. Choć nie wiadomo, jak potoczą się jej dalsze zawodowe losy, patrząc na Agatę Młynarską, można przypuszczać, że ma ogromne szanse na rozwinięcie skrzydeł. Po odejściu z TVP dziennikarka stworzyła bowiem portal dla kobiet, pracowała przez kilka lat w Polsacie, a następnie związała się z grupą TVN Discovery Polska, gdzie można ją oglądać do teraz.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Fakt

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >