Swiatgwiazd.pl
Kamil Stoch

Alex Nicodim via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East N

Matka Kamila Stocha od lat martwi się o syna

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Udostępnij:

Kamil Stoch to jeden z najwybitniejszych polskich sportowców, z wieloma sukcesami na koncie. Jednak okazuje się, że jego matka od lat poważnie obawia się o jego zdrowie.

  • Kamil Stoch jest jednym z najlepszych sportowców polskich

  • Od dzieciństwa chciał zostać skoczkiem narciarskim

  • Okazuje się, że rodzina bardzo go wspiera, jednak matka drży ze strachu o syna

Nie da się ukryć, że skoki narciarskie to bardzo widowiskowy, ale też niebezpieczny sport. Polska od lat osiąga spore sukcesy w zimowych zawodach, nasi skoczkowie często zdobywają najwyższe laury. Okazuje się, że matka Kamila Stocha obawia się o zdrowie syna.

Rodzina Kamila Stocha

Kamil Stoch to jedno z najgorętszych nazwisk w polskim biznesie sportowym. Jest uznanym skoczkiem narciarskim, wielokrotnym mistrzem świata, złotym medalistą olimpijskim. Po odejściu Adama Małysza na emeryturę, stał się niekwestionowanym liderem polskich skoków narciarskich. Wszystko to osiągnął bardzo wcześnie, sportowiec ma zaledwie 34 lata!

Skoczek jest także bardzo rodzinną osobą. Jest wciąż blisko ze swoimi bliskimi, którzy przy każdych jego zawodach szczerze go wspierają. Matka Krystyna, ojciec Bronisław i dwie siostry oglądają jego każdy skok i start w zawodach. Szczerze Stocha wspiera także jego ukochana żona, Ewa Bilan-Stoch, która również ma za sobą sportową karierę (więcej tutaj).

Okazuje się, że Stoch już jako dziecko chciał zostać sportowcem. Jeździć na nartach zaczął już jako trzylatek, a w wieku ośmiu lat zapisał się do pierwszego klubu sportowego. Po sieci krąży wzruszające video, na którym możemy zobaczyć jak mały Kamil opowiada, że chciałby zostać skoczkiem narciarskim i zdobyć kiedyś złoty medal na igrzyskach olimpijskich.

Matka od początku wspierała go w tych planach, jednak przyznała że od pierwszego skoku syna do dziś zamiera ze strachu, gdy go ogląda. W szczerym wywiadzie opowiedziała o szczegółach życia matki olimpijczyka i mistrza świata.

Karol Laura YT

Ślub od pierwszego wejrzenia: Laura pokazała wymowne zdjęcie. Podpis sugeruje zaręczyny

CZYTAJ DALEJ

Matka Kamila Stocha boi się o jego zdrowie

Sportowcy muszą się liczyć z konsekwencjami intensywnego wysiłku fizycznego, szczególnie na poziomie olimpijskim nietrudno o kontuzje. Często podczas zawodów w skokach narciarskich można zaobserwować groźnie wyglądające wypadki - wystarczy niespodziewany powiew wiatru, by spaść z dużej wysokości. Mama Kamila Stocha przyznaje, że lęk przed takim wypadkiem towarzyszy jej od bardzo dawna.

- Ja zamieram ze strachu. Tak bardzo się boję, żeby skoczył bezpiecznie. (...) Ten lęk towarzyszy mi, odkąd Kamil zaczął skakać - przyznaje Krystyna Stoch.

Na szczęście mimo wielu oddanych skoków, Stoch nie zaliczył nigdy poważniejszej kontuzji na skoczni. Matka opowiada, że zawsze jak skacze to całą rodziną oglądają w napięciu, a gdy uda się oddać bezpieczny skok, wszyscy się cieszą i skaczą w sobie ramiona. Rodzina Stochów jest bardzo dumna z tak zdolnego członka rodziny.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Pomponik

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >