Ewa Bilan-Stoch musiała zrezygnować z kariery sportowej Żródło: EAST NEWS

Żona Kamila Stocha porzuciła karierę sportową. Wszystko przez kontuzję

11 Kwiecień 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Ewa Bilan-Stoch w przeszłości trenowała judo. Niestety żona słynnego skoczka narciarskiego musiała porzucić marzenia i zrezygnować z kariery sportowej. Wszystko przez poważną kontuzję kolan. „Nieraz śni mi się, że startuję w zawodach” – przyznała fotografka w rozmowie dla portalu Onet Sport.

  • Ewa Bilan-Stoch jest znaną fotografką, menadżerką polskich skoczków narciarskich, a prywatnie żoną Kamila Stocha
  • W wywiadzie dla portalu Onet Sport opowiedziała, że w przeszłości trenowała judo i marzyła o wielkiej sportowej karierze
  • Kontuzja kolan pokrzyżowała jej plany. Ewa Bilan-Stoch przeszła aż trzy operacje

Ewa Bilan-Stoch jest jedną z najpiękniejszych, a przy tym najskromniejszych kobiet polskiego sportu. Choć dziś jest wziętą fotografką, a przy okazji dba o sprawy zawodowe niejednego skoczka narciarskiego, kiedyś sama marzyła o karierze sportowej. Niestety, zdrowie jej na to nie pozwoliło.

Kim jest Ewa Bilan-Stoch?

Ewa Bilan-Stoch z wykształcenia jest pedagożką. Od lat nie pracuje jednak w zawodzie, pełniąc funkcję menadżerki swojego męża oraz jego kolegów z kadry. Swoje sprawy powierzyli jej bowiem Dawid Kubacki, Stefan Hula oraz Piotr Żyła. Wszyscy cenią sobie jej umiejętności i zaangażowanie.

Bycie menadżerką nie jest jednak jedynym zajęciem żony Kamila Stocha. Jak powszechnie wiadomo, największą pasją Ewy jest fotografia, która nigdy nie pozwala jej na nadmiar wolnego czasu. Aby zostać profesjonalną fotografką, kobieta szkoliła się w Krakowskiej Szkole Artystycznej.

Ewa Bilan-Stoch bardzo często powtarza, że robienie zdjęć jest najważniejszą rzeczą, którą robi w życiu, i która przynosi jej mnóstwo satysfakcji. Poza fotografią jej największą pasją jest sport. Niestety, poza ćwiczeniami na macie w domowym zaciszu, żona Kamila Stocha musi się oszczędzać. Jak zdradziła w wywiadzie, dla portalu Onet Sport, ma za sobą już trzy operacje.

Sergiusz Żymełka z „Rodziny zastępczej” skończył już 30 latSergiusz Żymełka z „Rodziny zastępczej” skończył już 30 latCzytaj dalej

Żona Kamila Stocha zrezygnowała z kariery sportowej

Okazuje się, że w przeszłości Ewa Bilan-Stoch była obiecującą judoczką. Kobieta marzyła o tym, by za kilka lat zrealizować swoje największe marzenie i związać się ze sportem zawodowo. W związku z tym treningom judo poświęcała się w całości. Gdy doznała kontuzji kolan, była załamana.

Marzenia o wielkiej sportowej karierze pękły jak bańka mydlana, kiedy Ewa Bilan-Stoch trafiła na stół operacyjny. Choć kobieta przeszła trzy zabiegi kolana, lekarze nie pozwolili jej na powrót do treningów. Załamana musiała znaleźć nowy pomysł na siebie.

Fotografia okazała się strzałem w dziesiątkę. Mimo to ukochane treningi judo, a nawet wymarzone starty w zawodach, wciąż powracają do żony Kamila Stocha. Podczas wywiadu Ewa Bilan-Stoch przyznała, że zdarza jej się śnić o niespełnionej karierze sportowej.

- Tęsknię, ale jestem po trzech operacjach kolan. Mogę ćwiczyć w domu na macie, jednak treningi w sali odpadają. Poświęciłam dla sportu wiele lat, więc to normalne, że pojawia się czasem tęsknota. Nawet mi się śni nieraz, że startuję w zawodach i nadal walczę. Niestety to tylko sny– wyznała żona skoczka.

Mimo niezrealizowanych marzeń o karierze sportowej Ewa Bilan-Stoch stara cieszyć się z każdej małej rzeczy i zdecydowanie jest jedną z najbardziej uśmiechniętych osób w polskim show-biznesie. Swoim szczęściem kobieta często dzieli się na Instagramie. Poniżej zamieszczamy jej przykładowe zdjęcia.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:


Źródło: Super Express, Plotek

Następny artykuł