Swiatgwiazd.pl
Tomasz Kammel

Pawel Wodzynski/East News

Tomasz Kammel przed laty zmienił swoje nazwisko. Dopiero teraz wyjaśnił, dlaczego

5 Lipca 2021

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Tomasz Kammel od lat cieszy się uznaniem w oczach Polaków, choć zdarzały się momenty, w których spływała na niego fala hejtu. Dziennikarz przyzwyczaił fanów do tego, że raczej woli życie prywatne oddzielać od zawodowego, dlatego niechętnie i bardzo sporadycznie dzieli się osobistymi wzmiankami. Mimo to ostatnio zrobił wyjątek i przyznał w mediach społecznościowych, że lata temu zmienił swoje nazwisko.

  • Tomasz Kammel jednym z popularniejszych dziennikarzy w Polsce

  • Początkowo jego nazwisko było zupełnie inne

  • Tomasz Kammel o zmianie nazwiska

Kammel bez dwóch zdań może pochwalić się bogatym wachlarzem jeśli chodzi o doświadczenie w mediach. Już jako student prowadził audycje radiowe w Muzycznym Radiu FM, a później jego kariera ruszyła z kopyta. Dziś kojarzony jest głównie z programu "Pytanie na śniadanie", który przez lata współprowadził z Marzeną Rogalską. (Więcej tutaj)

Nieliczni wiedzieli, jakie nazwisko nosił od urodzenia

Przez lata działalności Kammelowi udało się zgromadzić wokół siebie pokaźną rzeszę fanów, którzy bacznie śledzą jego życie w mediach społecznościowych. Niektórych może zdziwić fakt, jakim dziennikarz ostatnio podzielił się na swoim Instagramie.

Okazuje się, że tuż po urodzeniu polscy urzędnicy wpisali w dokumentach zmienione nieco nazwisko, "pozbawiając" Tomasza jednego "m". Tak też celebryta figurował w mediach na początku swojej kariery. Dopiero jakiś czas temu podjął decyzję o zmianie nazwiska. Dlaczego to zrobił? O obszerne wyjaśnienie pokusił się pod swoim jednym z ostatnich postów.

monika-richardson

Monika Richardson szczerze o nowym związku. Planuje ślub?

CZYTAJ DALEJ

Ze słów Tomka wynika, że jego przodkowie pochodzili z Niemiec, a nazwisko rzeczywiście od początku było zapisywane przez dwie literki "m". Jednak po przyjeździe do Polski, polscy urzędnicy uznali ponoć nazwisko za "zbyt egzotyczne" i w dokumentach zapisali je, używając tylko jednego "m".

- Mama mojego taty, babcia Gienia była córką Polki i Niemca, jej mąż, a mój dziadek Eduard jest Niemcem. Nazywali się Kammel. Gdy jednak po wojnie wracali w rodzinne strony babci (Dolny Śląsk, wcześniej Niederschlesien), urzędnik samowolnie skrócił ich nazwisko i w polskie dokumenty wpisał Kamel. Takie to były czasy. Kiedy po latach cała rodzina ze strony taty wróciła do Niemiec, automatycznie dokonano korekty na "Kammel", bazując na aktach urodzenia - zdradził Kammel.

Tomasz Kammel ostatecznie zmienił nazwisko

Dopiero wiele lat później, będąc już znanym dziennikarzem, Kammel zdecydował się oficjalnie zmienić swoje nazwisko, dodając do niego jeszcze jedno "m".

W swoim najnowszym poście wyjaśnił obserwatorom, skąd tak naprawdę wywodzi się nazwisko "Kammel". Wygląda na to, że duma z przodków nie pozwoliła mu pozostać przy nazwisku pisanym przez jedno "m".

- Kammel to stare, szwabskie (region Szwabia) nazwisko pochodzące od nazwy zawodu włókienniczego. Otóż kammele (Die Kammels) to byli ludzie, którzy przy pomocy specjalnych urządzeń (zgrzebła?) wyczesywali wełnę. Stąd Kammel, od niemieckiego słowa Kamm (grzebień) - dodał.


Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Instagram


Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >